Топ 10 Live Money Wheel Казино Во Живо

По огромниот успех на Dragon Tiger и Baccarat, SA Gaming го лансираше долгоочекуваното тркало за пари пред околу три години. Високо интерактивната и директна игра со казино во живо е одличен додаток на трендовската библиотека на казино игри во живо на давателот.

За разлика од стандардните игри со тркала каде обложувачите се обложуваат на бројки и нивните соодветни исплати, Money Wheel доаѓа со воодушевувачки странични облози. Овие опции се инспирирани од кинеската игра со коцки Риба-рачка-рак. Како надополнување на сè, играта нуди неодоливи награди за добивка на облози на нејзиниот дел SA.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Што е тркало за пари?

Што е тркало за пари?

Тркалото за живи пари е вид на шоу на игри во живо врз основа на резултатите од ротирачкото тркало. Лансиран е во 2019 година од Филипините развивач на софтвер SA Gaming и потоци во живо од студиото Манила. Тоа е подобрена верзија на тркалото на среќата и веднаш беше прифатена од обожавателите. Играчите сега уживаат во азискиот дизајн на познатото тркало за вртење од Evolution (Dream Catcher).

Покрај високите исплати, Money Wheel нуди соба за разговор во живо за играчите да комуницираат со домаќините. Мајчин јазик живи дилери се достапни за разговор на речиси секој азиски јазик, како и на англиски. Поставувањето на студиото е како објект на копно за да се обезбеди автентична забава.

Што е тркало за пари?
Како да се игра LIve Money Wheel од SA Gaming

Како да се игра LIve Money Wheel од SA Gaming

Клучно е да се запознаете со структурата на играта пред да ги ставите вистинските пари на коцка. За среќа, не постојат сложени стратегии или правила на кои треба да се придржувате, освен стандардните упатства на играта со тркала. Броевите ги означуваат сегментите на тркалото на кои играчите треба да се обложуваат. Во суштина, играчите се обидуваат да предвидат на кој број ќе застане покажувачот на тркалото. Така, играчот едноставно ќе земе чип и ќе го стави на својот среќен број. Вкупниот број на делови е 52, за разлика од 54 од американските тркала. Секој сегмент нуди различни шанси за победа бидејќи секој број се појавува на различна фреквенција.

Чекори до играта

 1. Двајца добро облечени домаќини ги пречекуваат играчите и им даваат до знаење кога ќе започне натпреварот. Чиповите за монети се наоѓаат на дното на екранот и може да се изберат со директно кликнување на нивните симболи/броеви.
 2. Играчите можат да постават чипови на броевите 1, 2, 9, 16 и 24. Облозите SA Black и SA Gold се исто така достапни на сегментот број 50. Секој играч има 20 секунди да донесе одлука и да ја уплати. Онлајн дилерот на казино во живо ќе објави „Нема повеќе облози“ пред да го заврти тркалото. Потоа, покажувачот застанува на победничкото место.
 3. Шесте динамични странични облози за Тркало за пари во живо вклучуваат тиква, петел, риба, рак, ракче и елен. Тие се изведени од кинеската игра на умре Hoo Hey How.
 4. Забележителен аспект на играта на тркалото на среќата е тоа што учесниците можат да се обложуваат на онолку броеви колку што сакаат.

Други фактори што треба да се имаат на ум

Интерфејсот содржи лесни алатки за навигација, како што е историјата на обложување на долната лева страна. Играчите исто така можат да кликнат на копчето за повторување/патоказ за да го повторат претходниот добитен облог ако мислат дека може повторно да донесе среќа. За поимпресивно искуство, може да се префрлите од режим на SD во Full HD екран, без разлика дали е на мобилен или на десктоп. Како тркало на среќата, нуди реприза со бавно движење што го открива победничкиот број.

Повеќето почетници се прашуваат дали Money Wheel е наместен. Ако експерт препорача а во живо казино игра и го прегледува, тогаш е еден од најбезбедните за играње. Најдобар казина во живо нудејќи го Money Wheel користете RNG алгоритми за да ги одредите вртењата на тркалата и победничкиот сегмент. Тие исто така се лиценцирани и сертифицирани за правичност од реномирани агенции како eCogra.

Како да се игра LIve Money Wheel од SA Gaming
Исплати на тркалото на среќата

Исплати на тркалото на среќата

Облогот SA има најголема можна исплата во Money Wheel. Играта има опсег на облози од 1 € - 500 € и теоретски RTP од 96,3%. Со оглед на неговиот RTP, тој е на исто ниво со повеќето онлајн слотови и Dream Catcher на Evolution (96,58%). Шансите за победа се еквивалентни на бројот на победничкиот сегмент, т.е. 1:1. Линиите за плаќање се како што следува.

 • СА - 50:1

 • Број 24: 24:1

 • Број 16: 16:1

 • Странични облози (симболи): 9:2

 • Број 9: 9:1

 • Број 2: 2:1

 • Број 1: 1:1

  Исплатата 50:1 значи дека победничката сума ќе се помножи 50 пати ако покажувачот на тркалото слета на местото SA. За оптимална стратегија, побезбедно е да се обложувате на броеви со поголема фреквенција, но таквите облози имаат помали исплати. Сепак, нископлатените бројки имаат поголема веројатност да доведат до чести помали добивки.

  Броевите со пониска фреквенција како 24 и 50 имаат потенцијално повисоки стапки на плати. Но, обложувачот мора да биде подготвен да преземе позначајни ризици со својата банка.

Исплати на тркалото на среќата