Топ 10 Swintt Казино Во Живо

Од моментот кога беше лансиран во 2019 година, Свинт имаше одличен почеток. Давателот започна со мало, но влијателно портфолио на слотови, и околу една година по линијата, не покажуваше никакви знаци на интерес за наслови на казино во живо. Но, еве го, SwinttLive, еден од давателите на софтвер за казино во живо. Според зборовите на претставниците на давателот, портфолиото на игри во живо е развиено имајќи ги предвид модерните играчи на казино: оние кои претпочитаат наслови со брзо вчитување, играње во движење итн. Дали Swintt ги исполнува очекувањата? Па, тоа е она што овој преглед се обидува да го донесе до израз.

За СвинтSwintt StudiosНајпопуларните игри на Свинт
Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
За Свинт

За Свинт

Појавувајќи се на сцената со онлајн слотови во април 2019 година, Swintt, за разлика од другите даватели на софтвер за казино, не требаше долго пред да ја најде својата основа во индустријата за онлајн игри. Гледајќи колку е конкурентен пазарот на iGaming, секој би рекол дека траекторијата на Свинт е ништо помалку од импресивна. Обезбедувајќи висококвалитетни наслови изградени врз локални податоци и знаење, компанијата несомнено е еден од врвните провајдери на софтвер денес. Нејзиното седиште е во Малта и може да се пофали со персонал од повеќе од 70 луѓе.

Иако Swintt е млад креатор на содржина, компанијата може да се пофали со некои од најдобрите таленти во индустријата, при што повеќето нејзини врвни директори имаат децениско искуство во iGaming. На пример, основачкиот извршен директор на компанијата, Дејвид Флин, има околу 20 години искуство во индустријата, работејќи за индустриски гиганти како што се Microgaming, Ongame и NYX Interactive. Се разбира, искуството отсекогаш се покажало како голема предност при започнување на кој било бизнис.

Свинт е лиценцирана од Органот за игри на среќа на Малта, еден од најпочитуваните регулатори за казино игри во светот. Искрено кажано, лиценцата на Малта има широк правен дофат; оттука, на Swintt му дава пристап до многу правни јурисдикции и пазари. Регулаторот е многу строг кога се работи за лиценцирање, така што ова им дава мир на играчите само во случај да се сомневаат во легитимноста на давателот.

SwinttLive

SwinttLive е одделот за игри на казино во живо на Swintt, лансиран во 2021 година. Со неговото присуство во светот на слотови веќе се чувствува во тоа време, влегувањето на Swintt во казино игри во живо не беше многу тешка борба. Нејзините први наслови во живо беа маси за рулет и бакара, кои се основни производи на компанијата денес. Мора да се признае, Swintt слотовите досега беа успешни и останува да се види дали насловите во живо ќе ги постигнат нивоата на успех на нивните претходници (слотови).

Единствени карактеристики на Swintt

Насловите во живо на Swintt се обединети со единствениот фокус на провајдерот на мобилните игри. Со филозофијата за брз мобилен телефон во центарот на своите понуди во живо, компанијата има се што бара секој модерен играч на казино. Значи, што ги прави овие наслови погодни за мобилна употреба? Како прво, корисничкиот интерфејс е дизајниран за користење со една рака, а видео преносите се во режим на портрет. Накратко, игрите на Swintt се оптимизирани за повеќе уреди и може да се играат на компјутери, паметни телефони или таблети. Сите модерни оперативни системи се поддржани:

 • Андроид

 • iOS

 • Windows

 • Мек

  Насловите исто така имаат многу возбудливи карактеристики: откривање шаблони, предвидувач на патна карта, напредна табла за резултати, лоби за инстант облози и обложување на повеќе маси. Што се однесува до поддржаните јазици, софтверот Swintt е достапен, меѓу другото, на следните јазици:

 • Англиски

 • француски

 • германски

 • грчки

 • шпански

 • руски

 • фински

 • португалски

 • норвешки

 • малајски

 • полски

 • шведски

 • Индонезија

 • јапонски

За Свинт
Swintt Studios

Swintt Studios

SwinttLive е само мал дел од релативно нов развивач на софтвер. За да го ставиме во перспектива, развивачот има само едно студио од каде што се емитуваат сите игри. А бидејќи Малта е нејзиниот центар на работа, лесно е да се претпостави дека земјата е домаќин и на студиото Swintt. Што се однесува до самиот објект, станува збор за наменско студио. Да, можеби не е едно од најдобрите студиа таму, но ја служи својата цел на задоволство на играчите. Некои модерни казино студиа во живо се фокусираат на свирежи и ѕвона на сметка на самата акција. Ова не е случај со студиото Swintt, кое ја става коцкарската акција во центарот на сè.

Зошто Малтешката локација?

Се разбира, некои предности доаѓаат со изборот на Малта како локација за студио. Земјата е еден од светските центри за коцкање. Всушност, Малта е позната на буквално секој играч на казино. Дилерите во живо во земјата се можеби најдобро обучените од нивниот вид, а нивната професионалност и компетентност излегуваат на виделина веднаш штом некој ќе се најави на нивната сметка во казино во живо и ќе се приклучи на масата.

Доаѓаат повеќе студија

Вреди да се спомене дека Swintt ги лансираше своите дилерски производи во живо едвај во 2021 година повторно, така што поентата може да потоне. Со оглед на тоа колку добро се примаат живите производи на провајдерот, компанијата има светла иднина и никој не може да се расправа поинаку. Како што се зголемува побарувачката за нејзините титули, компанијата дефинитивно ќе треба да ги рашири своите крилја, што ќе дојде со основањето на повеќе во живо казино студија. Затоа, сè уште е рано да се обвинува толку млад провајдер дека не отворил повеќе студија.

Swintt Studios
Најпопуларните игри на Свинт

Најпопуларните игри на Свинт

Откако започна како развивач на слотови, се претпоставува дека слотовите се најпопуларните игри на брендот, како и неговата готовинска крава. Но, ова доаѓа со мало изненадување бидејќи ниту еден жанр на казино игри не може да се спореди со слотови кога станува збор за популарноста. Сепак, насловите во живо го прават комплетно портфолиото на игри на Swintt, а сите табели користат унифицирана интеграција на API. Брендот е сè уште нов во индустријата, така што не треба да се очекува да се најдат премногу игри на сајтовите за игри во живо на Swintt. Во моментот на пишување на овој преглед, Swintt соработува со некои од најдобрите казина во живо за да го обезбеди следново игри со дилери во живо:

 • Бакара
 • Европски рулет
 • Американски рулет
 • Тигар бонус Baccarat

Поглед на игрите во живо на Свинт

 • Бакара во живо

Swintt со гордост ја претставува својата маса за бакара во живо како вредна комбинација на модерна презентација и класични правила. Играта е оптоварена со добри предупредувања за патишта, предвидувачи на патна карта, обложување на повеќе маси, лоби за инстант облози, откривање шаблони и напредни табли со резултати. Брзата акција на насловот е една од највозбудливите карактеристики.

 • Европски и американски рулет

Еден од приоритетите на SwinttLive е режимот на портрет со играње со една рака. Со оглед на тоа што двете верзии на рулет се лесни и се вчитуваат веднаш, компанијата е верна на својот збор. Играчите на рулет во живо на Swintt можат да уживаат во јасен поглед на широк спектар на функции, вклучувајќи статистика на играта, топка, маса и тркало. А камерата снима повеќе агли на студиото. Како бонус, играчите можат да ги приспособат и зачуваат сопствените облози.

 • Тигар бонус Baccarat

Ова е уште еден неверојатно популарен наслов поради две причини: не зема провизија и има страничен облог со Tiger Bonus, кој плаќа 40:1. Овој страничен облог се случува кога Банкарот победи со три карти 7.

Најпопуларните игри на Свинт

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е Свинт?

Swintt е провајдер на софтвер iGaming со седиште во Малте, основан во 2019 година. Со лиценца од органот за игри на среќа на Малта, компанијата се покажа како една од најдоверливите. Има студиа во живо во Малта, од каде што се емитуваат нејзините производи во живо.

Што е SwinttLive?

SwinttLive е оддел на Swintt кој се фокусира на игри со дилери во живо. Овде играчите можат да најдат маси погодни за мобилни телефони со високо професионални дилери во живо.

Кои игри се нудат во казина во живо на Swintt?

Од 2022 година, казината во живо на Swintt се познати по четири табели во живо. Тие вклучуваат американски рулет, европски рулет, бакара и тигар бонус бакара.

Дали има Swintt слотови онлајн?

Да. Swintt започна како давател на слотови пред да влезе во играње во живо. Всушност, онлајн слотови се главните производи на компанијата, и тие се достапни во сите облици и големини. Некои од најпопуларните наслови на слотови од овој провајдер вклучуваат Spin City, Book Of The East, Golden 888, Everlasting Spins, Book of the West, Zombies On Vacation и Panda Warrior.

Може ли Swintt игрите да се играат бесплатно?

Игрите во живо на Swintt не може да се играат во бесплатен режим. Ова не е невообичаено бидејќи не многу казина пренесуваат производи во живо бесплатно. Сепак, слотовите на компанијата може да се играат бесплатно (иако не сите). Покрај тоа, има бонуси за казино што треба да ги искористите, вклучувајќи готовина и високи бонуси.

Дали игрите Swintt се оптимизирани за мобилни телефони?

Да. Приоритет на мобилните игри, компанијата ги дизајнира своите производи така што ќе можат да се играат во режим на портрет со играње со една рака. Сите производи се создадени со код HTM5, што значи дека работат низ уреди, вклучувајќи телефони, компјутери и таблети.

Дали Свинт е легален?

Секако. Давателот е целосно регулиран и лиценциран од никој друг туку од Органот за игри на среќа на Малта (MLA), еден од најпознатите регулатори што некогаш постојат. Оттука, ентузијастите на казино не треба да имаат никакви безбедносни грижи кога играат игри на Swintt онлајн.

Како играчите можат да го најдат најдоброто казино Swintt со дилери во живо?

Најдобрите казина Swintt се достапни на CasinoRank, почитувана страница за преглед на казино. За разлика од другите сајтови кои се платени да објавуваат позитивни критики, овој рецензент копа во деталите на секое казино со единствена цел да објавува независни критики засновани на факти.

Дали Swintt ќе го прошири своето портфолио на игри?

Ако навестувањата дека провајдерот продолжува да паѓа се нешто што може да се случи, повеќе игри најверојатно ќе бидат објавени порано отколку подоцна. Исто така, гледајќи колку брзо Swintt ја состави својата библиотека во живо, секој може да се осмели да се обложи дека нови наслови ќе бидат објавени во блиска иднина.

Дали Swintt има студија низ целиот свет?

Од 2022 година, одговорот е не. Во моментов, компанијата има студио во Малта, а допрва треба да отвори нови студија во други земји. Сепак, Swintt е сè уште релативно нова компанија, па постои надеж дека нови студија ќе дојдат во догледно време.