Thunderspin

December 15, 2021

Thunderspin Inks Parimatch зделка за да достигне уште повеќе играчи

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

ThunderSpin и Parimatch се некои од најистакнатите имиња во индустријата за iGaming. Како таков, најновиот договор меѓу овие два бренда не изненадува. На 3 март 2021 година, ThunderSpin објави преку соопштение за печатот дека ги носи сите свои онлајн казино игри во Parimatch. Прочитајте за да дознаете повеќе за оваа зделка!

Thunderspin Inks Parimatch зделка за да достигне уште повеќе играчи

Понуда на слотови и механика со најдобри перформанси

По договорот, играчи во онлајн казино во живо ќе уживаат во богатство од ThunderSpin слот наслови. Некои од игрите вклучени во договорот се Book of Treasures, Halloween Witch Party, The Money, Angels vs Demons и други слотови со најдобри перформанси.

Освен овие титули, играчите на Parimatch ќе добијат и чувство за некои нови слот машини од развивачот. Ова ги вклучува Kingdom of Glory, Egypt Story и Vikings: Frozen Gods.

Говорејќи веднаш по потпишувањето на договорот со Parimatch, вршителот на должноста извршен директор на ThunderSpin, Каталина Лукианенко, рече дека новото партнерство со угледен партнер како Parimatch несомнено ќе ја зајакне изложеноста на компанијата на поширока база на клиенти.

Секако, челниците на Паримач имаа што да кажат во врска со договорот. Според извршниот директор на Parimatch, Сергеј Портнов, компанијата е задоволна што ја зајакнува својата библиотека за игри со прекрасно дизајнирани и висококвалитетни слотови од ThunderSpin.

Сè на сè, од договорот се очекува да имаат корист од двете страни на паричката. Од една страна, ThunderSpin може да очекува да има поголем дофат во регионот на ЗНД, каде Parimatch е популарен онлајн казино и бренд за спортско обложување. Но, од друга страна, Parimatch дефинитивно може да се задоволи со дополнителни висококвалитетни слотови од развивачот.

Неодамнешни ThunderSpin партнерства

Претходно во октомври минатата година, независното студио за игри склучи договор со 1XSLOTS – популарно онлајн казино. Како што се очекуваше, соработката ќе овозможи Thunderspin да ги вклучи своите 25+ висококвалитетни игри во онлајн казината платформата.

Тогашниот извршен директор на ThunderSpin, Џеф Летлат, рече дека новото партнерство со 1XSLOTS е дел од неговата стратегија за допирање на меѓународни играчи преку воспоставените платформи за игри.

Во јули 2020 година, ThunderSpin и BetConstruct склучија договор за да ги видат висококвалитетните игри на првиот што се емитуваат во живо на онлајн казиното. Основана во 2003 година, BetConstruct е реномирана марка на казино лиценцирана во Малта, Курасао, Франција и Велика Британија.

Уште порано во мај 2020 година, Thunderkick објави дека конечно влегува на новорегулираниот италијански пазар во Q3 2020 година. Ова е откако содржината на играта на добавувачот доби сертификат од iTechLabs, водечка лабораторија за тестирање и сертификација во светот на iGaming.

Шарената сосема нова книга на џем

Во други неповрзани вести, ThunderSpin објави на 8 август 2021 година дека ќе дебитира со шарената Book of Jam на своите партнерски казина. Овој нов онлајн слот доаѓа со иконската овошна тема и ултра реалистичните визуелни слики. Вашиот максимален победнички потенцијал? 1000 пати почетен влог.

Со тоа, најновиот видео слот на развивачот ќе работи на мрежа 5x3 преполна со вкусни плодови. Играчите добиваат до 10 линии за плаќање во основната игра, при што симболот за златна ѕвезда ги заменува другите стандардни симболи во победничката комбинација.

Во меѓувреме, вашата главна цел е да соберете три или повеќе книги со рецепти и да ја отклучите функцијата за бесплатни вртења. Овде, можете да освоите до 20 бонус вртења, зголемувајќи го вашиот потенцијал за победа за возврат.

Не само тоа, туку и функцијата за клонирање може да се активира, ослободувајќи три или повеќе симболи од Book of Jam. Со симболите за клонирање кои ги пополнуваат ролните, вашите шанси да постигнете голема победничка комбинација се поголеми од кога било.

Генерално, овој најнов слот од агрегаторот малку ги менува работите со телепортирање на гејмерите во градинарски поставки. Запомнете, можете да ја репродуцирате демо верзијата на веб-страницата на развивачот или да ја посетите OLE!обложи и имај чувство.

About the author
Nathan Williams
Nathan Williams

Натан „КивиКинг“ Вилијамс внесува допир на шмек на киви во глобалната казино арена во живо. Помешајќи го неговиот аналитички ум со заразната страст за играта, тој создава содржина што води, информира и забавува.

Send email
More posts by Nathan Williams

Најнови вести

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање
2023-11-02

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање

Вести