Vivo Gaming влегува на посакуваниот пазар регулиран на островот Човек

VIVO Gaming

2022-06-11

Katrin Becker

Во оваа висококонкурентна iGaming индустрија, секогаш е големо засилување кога развивачот на казино игри во живо добива одобрение да влезе на нов пазар. Па дури и станува подобро ако тој пазар е високо регулиран како Островот Ман.

Vivo Gaming влегува на посакуваниот пазар регулиран на островот Човек

Во мај минатата година, Vivo Gaming стана првиот агрегатор на содржина во живо што беше одобрен во јурисдикцијата за коцкање на IoM. Овој потег дополнително ја зајакнува привлечноста на Vivo Gaming кај засегнатите страни на пазарот.

Дистрибуирајте сертифицирани производи на Островот Ман

Vivo Gaming се приклучи на овој иден пазар на игри откако доби сертификат од Надзорната комисија за коцкање Островот (GSC). Ова следи по успешната ревизија на нејзините три студија од Gaming Laboratories International (GLI).

По потегот, Vivo Gaming интегриран со Ableton Prestige Global, првиот оператор на казино во живо базиран на IoM. Ова покажува дека Vivo Gaming ги дистрибуира своите варијанти на казино во живо преку овој гигантски оператор на европските и азиските пазари.

GLI е познат по темелно тестирање и ревизија во живо казино студија и игри во казино во живо низ целиот свет. Тие гарантираат дека сертифицираните оператори и регулатори ги исполнуваат регулаторните стандарди со висока доверба.

Оваа независна лабораторија за тестирање изврши ревизија на студијата на Vivo Gaming во Колумбија, Бугарија и Камбоџа. Ревизијата ги идентификува потенцијалните слабости, ранливости и неусогласеност кои можат да ја нарушат довербата и интегритетот. 

Официјални изјави:

По успешната ревизија, потпретседателот за продажба на GLI, EMEA, Џејмс Илингворт, рече дека ова е возбудлива пресвртница за операторот и неговото претпријатие за дилери во живо. Тој го пофали тимот на Vivo Gaming за професионален и корисен во текот на ревизијата. Илингворт вети поддршка на GLI за јурисдикцијата на IoM и Vivo Gaming. 

Од своја страна, раководителот за управување со сметки на Vivo Gaming, Надин Тис, рече дека агрегаторот на содржина е среќен што завршил длабинска ревизија за нивните тројни студија. Тис изрази надеж дека овој потег ќе го однесе Vivo Gaming на следното ниво додека тие ќе влезат на пазарот на IoM. 

Повозбудливи зделки за Vivo Gaming

Минатата година беше сигурно добра за Vivo Gaming. Во август, моќта на казиното во живо го засили својот арсенал од трета страна откако го додаде Red Rake Gaming. Договорот предвидува дека Vivo Gaming ја зајакнува својата библиотека за игри со сеопфатниот каталог од ова студио за игри. 

Лансиран во 2016 година, Red Rake е познато име на регулираните европски пазари како ОК, Шпанија, Шведска, Италија, Романија итн. 

Потоа, во декември, Vivo Gaming го потпиша договорот со Parimatch, водечки бренд за спортско обложување во Европа. Договорот предвидува Parimatch да додаде 20+ казино игри во живо од Vivo Gaming's библиотека. Vivo Gaming е познат по забавните и наградувачки игри како покер, блек џек и рулет. 

Популарни казино игри во живо од Vivo Gaming

Да бидам искрен, Vivo Gaming е малку засенет од „врвните кучиња“ како Evolution, Ezugi и Microgaming во во живо казино индустрија. Но, овој агрегатор на содржина не е никаков. Библиотеката на Vivo Gaming може да се пофали со некои од најзабавните и најнаградувачките казино игри во живо. Подолу се некои од нив:

Европски рулет

Ова во живо европски рулет варијантата се емитува од најсовремените копнени казина, давајќи им на играчите извонредно искуство со игри. Може да се пофали со едноставен дизајн и тркачка патека во долниот десен агол за ставање облози од соседите. Исто така, играта има 15+ живи маси со различни стилови и дизајни. Плус, можете да ја играте оваа варијанта на рулет во живо во режим на портрет или пејзаж на мобилен телефон.

Во живо Бинго

Класичната игра бинго е омилена на навивачите во повеќето бинго сали. И да бидеме искрени, наоѓајќи а живо бинго верзијата може да биде малку предизвик. Vivo Gaming ви го олесни во 2020 година откако ја лансираше оваа забавна бинго игра во живо. Оваа игра се емитува од неколку студиа за казина во живо и е хостирана од пријателски и професионални дилери. Треба да го пробате!

Во живо игра на зарове

Во живо глупости од страна на Vivo Gaming ги означува скоро сите полиња, вклучително и квалитетот на дизајнот, поучноста, потенцијалот за победа. Пренесен од Малта, оваа игра има јасен распоред на табелата со неколку опции за обложување. За разлика од живите глупости на Evolution, верзијата на Vivo Gaming има двајца дилери, домаќинот на масата и „стрелецот“. Оваа игра дефинитивно пресоздава студиско опкружување.

Змеј тигар

Dragon Tiger е популарна казино игра во живо што позајмува инспирација од бакара. Сепак, неговата брза природа и едноставноста на играта ја прават омилена на обожавателите во повеќето казина во живо. Во оваа игра на Vivo Gaming, се дели една карта на позициите Змеј и Тигар. Потоа, играчите се обложуваат на исходот на секоја страна. За разлика од другите игри со карти како Андар Бахар, во оваа игра не се дели дополнителна карта.

Блек Џек во живо

Блек Џек во живо од Vivo Gaming постои од 2013 година и е една од најнаградните варијанти на блек џек во живо. Оваа игра може да се пофали со 99,50% теоретска стапка на враќање и максимална исплата од 100:1. Сега, ако го поставите максималниот облог од 250 долари и победите, тоа ќе ви даде кул 25.000 долари. И не заборавајте оваа игра нуди интеракција во реално време со дилерот и другите играчи преку разговор во живо.

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести