Топ 10 WGS Technology (Vegas Technology) Казино Во Живо

WGS Technology (Wager Gaming), порано Вегас Технолошки Казино Софтвер, е познат развивач на софтвер за онлајн обложување кој напојува бројни водечки брендови на глобално ниво пред да излезе од индустријата. WGS Technology започна како Шансите за игри а потоа подоцна ребрендиран како Вегас технологија како што се обиде да се етаблира меѓу врвните провајдери на софтвер во казина во живо. Повторно, во втората половина на 2011 година беше ребрендиран како WGS технологија. Овој развивач направи огромни чекори кон зацврстување на својата позиција меѓу великаните на индустријата за онлајн казино.

Портфолиото на компанијата вклучува различни казино игри, вклучувајќи опции во живо. Нивните игри се насочени кон едноставност и леснотија на користење за да се грижат за обложувачите од сите нивоа. WGS Technology тесно соработува со неколку мејнстрим онлајн казина, па пристапот до нивната огромна колекција на игри е лесен. Нивните онлајн казино игри се достапни во режим на игра заснована на инстант блиц и верзии за преземање.

За WGS технологијатаЕдинствени карактеристики на WGS технологијата
Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
За WGS технологијата

За WGS технологијата

WGS Technology моментално се заснова на патот Friars Hill во Сент Џонс, Антигва и Барбуда. Специјализирана е за развој на слотови игри, со портфолио од над 160 игри, број кој постојано расте секоја година. На развивач на софтвер не откри конкретни детали за лиценцирање на која било од нивните платформи, но е одобрена и овластена од Сертифициран фер игри, како што е наведено од печатот на нивната веб-страница. Повеќето од најдобрите казина во живо обезбедуваат игри со WGS Technology, што значи дека се лиценцирани и легални.

За WGS технологијата
Единствени карактеристики на WGS технологијата

Единствени карактеристики на WGS технологијата

  • Игра Разновидност

WGS Technology има огромна колекција на игри во казино во живо, вклучувајќи неколку варијации на рулет, блек џек, видео покер, кено и слотови. Игрите се лесни за играње и немаат најкомплексни карактеристики како оние од конкурентските програмери. Тоа ги прави претпочитан избор за нови и неискусни обложувачи кои се повеќе заинтересирани да ги разберат и уживаат во игрите. Дополнително, атрактивните RTP стапки на играта помагаат да се привлечат и задржат дури и искусни играчи.

  • Турнири

За да го надомести корисничкото искуство компромитиран од поедноставената природа на игрите на WGS Technology, компанијата обично организира неколку турнири секој месец. Турнирите обично имаат и игри во живо. Тие се дизајнирани да го подобрат целокупното искуство на обложувачите бидејќи тие се фокусираат повеќе на нивните перформанси отколку на детални детали за секоја игра. Нешто што треба да се забележи е дека повеќето турнири во WGS Technology обично бараат купувања.

  • Безбедност

WGS Technology користи некои безбедносни мерки и протоколи, водечки во индустријата. На пример, финансиските трансакции се заштитени со 128-битен систем за шифрирање со технологија за безбеден слој на сокет. Компанијата има и политики за приватност кои им гарантираат на клиентите и обложувачите дека собраните информации нема да бидат споделени со трети страни.

  • Анализа на податоци

WGS Technology има системи за следење и анализа на податоци, кои ги користат за да им обезбедат на клиентите корисни информации во врска со коцкарските активности на обложувачите. Податоците, исто така, може да се референцираат со огромните бази на податоци на компанијата за поефективна анализа. Клиентите можат да пристапат до податоците во реално време.

  • Сертифицирана Случајна WGS технологија

WGS Technology нуди ревизии од трета страна на непланирани распореди за да ги увери обложувачите дека нивните игри работат на навистина случајни програми. Играчите имаат уверување дека никој не може да го попречува исходот на игрите. Навистина, неодамнешните тестови спроведени од Technical Systems Testing (TST), меѓународно призната математичка фирма, потврдија дека игрите на WGS се безбедни и сигурни.

  • Бонуси за технологија WGS

Касиерскиот систем WGS Technology може да ги обработи повеќето промоции за бонуси без да му треба претставник за поддршка. Тоа е особено случај за типични бонуси за натпревари.

Единствени карактеристики на WGS технологијата