Топ 10 XPG Казино Во Живо

XPro Gaming е провајдер на софтвер кој ги доставува врвните игри во живо на операторите ширум светот. Тие имаат сеопфатен и разновиден систем на казино во живо. Провајдерот има голем асортиман на игри во живо достапни во индустријата. Нивните обемни студија, како и нивните искусни и ангажирани дилери во Европа, обезбедуваат квалитетна казино технологија. Организацијата е посветена на обезбедување технички беспрекорно искуство во казино во живо. Многу оператори и играчи сметаат дека нивните игри се постојано забавни и пријатни. Тие се стремат да ги направат своите идеи легендарни за да им помогнат на своите играчи да станат легендарни. За да им помогне на ентузијастите на казино подобро да разберат за што се работи за XPG, LiveCasinoRank подлабоко се нурнува во овој провајдер.

За софтверот XPGXPG Software StudiosНајпопуларните игри на XPG
За софтверот XPG

За софтверот XPG

Операторот е основан во 2005 година во европската земја Словачка. Оттогаш, тие постојано растат на пазарот. Во моментов, давателите на софтвер немаат лиценца за коцкање од ниту еден орган за коцкање. Без разлика дали имаат а лиценца, тие се сметаат за еден од најдоверливите добавувачи на решенија од страна на најдобрите казина во живо. Сепак, иако се чини дека давателот не е лиценциран од која било јурисдикција, компанијата поседува акредитација на iTech Labs.

Играчите можат да ја посетат нивната веб-страница и да погледнат различни демо верзии. Играчите исто така можат да играат на своите табли без да ризикуваат пари со тоа што ќе им бидат предадени виртуелни пари. Присуството на повеќе платформи е еден од одличните аспекти на добавувачот на софтвер. Тие ги направија своите игри достапни на сите мобилни уреди следејќи ги најновите индустриски стандарди.

Овие игри во живо се домаќини од домаќини кои зборуваат англиски. За оние кои избираат приватна маса, таа доаѓа со конфигурабилни алтернативни опции. Еден од нив е јазикот на кој дилерот комуницира. Повеќејазичните англиски, француски, италијански, шпански, унгарски и грчки се сите поддржани од интерфејсот. Поради густината на пазарот, тие поддржуваат и турски, индиски и азиски јазици.

Единствени карактеристики на софтверот XPG

Доследноста е една од најтешките задачи за која било фирма iGaming во обезбедувањето врвни софтверски услуги. Разновидноста на игри што ги нудат е еден елемент што им помогна да бидат доследни казина во живо. Тие се свесни дека современите коцкари имаат различен опсег на интереси. Нивната добро осмислена стратегија ќе им помогне да го задржат своето место на пазарот и да продолжат да привлекуваат нови клиенти.

Друга уникатна карактеристика е тоа што овој провајдер значително се подобри во кредибилитетот. Беше сведок кога iTechLabs му додели на брендот сертификат за правичност во 2015 година. Ревизорот од трета страна е еден од најдобрите во бизнисот, а корисниците веќе знаат колку е вреден печатот на одобрување.

Така, XPro Gaming бележи постојан пораст на популарноста во последниве години. Практично на секој настан, играчите можат да го видат својот штанд. И секогаш има значителна толпа околу нив на конвенциите, емисиите или конференциите на iGaming. Иако операторот можеби не е лидер на пазарот, јасно е дека тие се подготвуваат да бидат таа прослава во иднина.

Награди

Во 2021 година победија:

 • Одговорни деловни награди на Азија
 • Награда за изведба во Германија.
 • Препорачана награда во Чешка
 • Global PC Editor's Choice Awards и
 • Награди за златен печат во Соединетите Американски Држави
За софтверот XPG
XPG Software Studios

XPG Software Studios

Најдобрите игри во живо се пренесуваат во живо од нивните европски студија во Словачка и Молдавија. Источна Европа се чини дека е жариште за амбициозните провајдери. Сепак, има забележлив недостиг од реномирани, наследени компании во нивните студија. Давателот не припаѓа на највисокото ниво на пазарот на казино во живо, но квалитетот на нивните услуги за казина во живо значително го подобри нивниот ранг на казино во живо.

На провајдер на софтвер им овозможува на операторите да им обезбедат на играчите посебно и вистинско искуство во казиното. Ова се движи низ различни игри, како што се покер, блек џек и рулет. XPG нуди одлично решение за операторите ширум светот. Тие го прават тоа со користење на нивната платформа за казино во живо. Нивната платформа може да се користи независно или како дел од веќе постоечки систем.

Дилери и табели

Професионалните дилери се домаќини на масите, а обложувачите можат да разговараат со нив со внесување на кутија. Платформата на давателот има над дваесет маси, вклучувајќи рулет, блек џек, бакара, Сик Бо, покер и змеј тигар. Општо земено, нивните услуги се меѓу најдобрите во однос на количината. Но, различни играчи може да имаат различни вкусови, па оттука и различни ставови во однос на овие услуги.

И покрај недостатокот на локални табели, играчите ќе имаат добро време во ангажман со дилерите. Овие дилери течно ги зборуваат достапните јазици. Тие секогаш се желни да илустрираат или тврдат што било што ќе побара играчот. Студијата на XPG се прекрасни, а играчите уживаат во високиот квалитет на нивните HD преноси.

Давателот исто така има одличен избор при изборот на опремата што се користи во нивните студија. Тие соработуваа со британската фирма Камег. Тој е задолжен за снабдување на целата своја опрема. Компанијата е доста реномирана бидејќи произведува опрема за различни казина во живо во Обединетото Кралство.

XPG Software Studios
Најпопуларните игри на XPG

Најпопуларните игри на XPG

Давателот нуди врвни казино игри во живо како рулет, блек џек и тркалото на среќата. Играчите добиваат можност да гледаат во живо динамични и искусни дилери како им издаваат картички и го вртат тркалото на рулетот. Овие игри стануваат сè попопуларни во врвните казина во живо.

Дополнително, секоја игра користи врвна опрема за аудио и видео снимање. Атмосферата на играта е секогаш лежерна и пријатна за играчите.

Во 2012 година, тркалото на рулет во казино во Лас Вегас, наводно, било погодено 19 пати последователно. Веројатноста за оваа појава е обично 3 милијарди спрема 1. Затоа, не беше јасно дали ова достигнување се должи на технички дефект од давателот.

Игри во живо на XPG

Рулет

Класичен европски рулет е игра во која играчите ќе уживаат. Тоа ги зголемува влоговите во Брзиот рулет, а обложувачите може да го пробаат и впечатливиот змеј рулет. ВИП рулет ги почестува играчите со врвно искуство. Понатаму, авто-рулетот е едноставен. Целта на давателот е играчите да се вклучат во игрите од која било локација, а сепак да имаат вистинско чувство за казино.

Блек Џек

Опцијата за обложување која е достапна во сите седум основни табели им овозможува на играчите да се обложуваат на раката на друг учесник. На неколку играчи на една маса им е дозволено да учествуваат во Неограничен Блек Џек. Ова ги зголемува изгледите за приходи за операторите на казино во живо.

Бакара

Тоа е најпопуларната игра на маса во казино во Азија. Бакара е популарен меѓу обложувачите поради таканаречените играчи со високи ролери. Овие поединци уживаат да играат екстремно големи облози. Играчите веднаш навлегуваат во динамичната и константно засилена верзија во живо на играта за време на акцијата Live Baccarat. Тоа ги става на работ на нивните седишта за целата игра, без разлика на нивната географска локација.

Тркалото на среќата

За да го рекреира прекрасниот амбиент на вистинско казино, XPG создаде некои од најпознатите игри на среќа. XPG Wheel of Fortune е големо тркало што се врти со повеќе сегменти и покажувач што кажува кој сегмент е победник. Има 54 места каде играчите можат да добијат книжни пари во различни големини, од банкноти од еден долар до банкноти од 20 долари.

Други игри достапни

 • Змеј тигар
 • Сик Бо
 • Бонус за единечни Texas Hold'em
 • Карибите Студ покер
 • Покер со повеќе играчи
 • Андар Бахар
Најпопуларните игри на XPG

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Дали XPG стримува од вистински казина?

Не, игрите на XPG се пренесуваат во живо од студија во Словачка и Молдавија. Но, искуството на играчите е слично на она на вистинско казино.

Дали XPG сајтовите се безбедни?

Да. Ако казиното има спроведено безбедносни мерки, може да се верува на безбедноста на казиното во живо. За да се утврди дали страницата за онлајн казино е безбедна, играчите прво треба да откријат дали давателот на играта е лиценциран.

Дали XPG стримува и од САД?

Воопшто не. Студијата на XPG се наоѓаат низ Европа. Сепак, давателот соработуваше со неколку американски казина во живо за да ги направи игрите достапни за клиентите.

Дали табелите XPG се појавуваат на многу локации за казино?

Нејзините табели се достапни во повеќето од најпопуларните онлајн казина во живо. Нивниот систем за дилери во живо поддржува вкупно осум игри, вклучително и некои азиски омилени, како и понови наслови од различни креатори. Многу луѓе кои се уморни од играње на истите стари игри ќе им се допадне мешавината на игри бидејќи сите тие се во цврсто, стабилно пакување.

Дали XPG игрите се достапни во ОК?

XPG соработува со многу казина во живо кои примаат играчи од Обединетото Кралство. Сепак, играчите треба да ги проверат лиценците и сертификатите на казиното.