Топ 10 Live Multiplayer Poker Казино Во Живо

Покерот за мултиплеер во живо на XPG предизвика многу врева во индустријата за игри во живо поради неговите извонредни карактеристики. Програмерите, Xpro Gaming (XPG), им понудија на покер играчите вистинско уживање. Идеално, тоа е редизајн на покер варијантата Texas Hold'em, која има многу опции за прилагодување што операторите на казино во живо можат да ги искористат за да ја разликуваат играта и да ја усогласат со нивните брендови.

Софтверот е прилагодлив и дизајниран да ги поддржува сите уреди без посебни системски барања, вклучувајќи таблети и паметни телефони. Тој нуди функција за разговор во живо, два режими на преглед и историја на обложување, меѓу другите импресивни карактеристики.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Како да играте покер со повеќе играчи во живо на XPG

Како да играте покер со повеќе играчи во живо на XPG

Играњето XPG Live Multiplayer покер е релативно лесно и забавно. Играчите прво треба да изберат соодветно казино во живо што ја нуди играта. При изборот, обложувачите мора да ги земат предвид и опциите за плаќање, опциите за услуги на клиентите и доверливоста, меѓу другите фактори. Што е најважно, играчите мора да го земат предвид јазикот што се користи. Играта вклучува комуникација помеѓу играчите и дилерите во живо и меѓу играчите, што значи дека јазичната бариера може да биде проблем, особено за играчите кои играат во меѓународни казина.

Играчите, исто така, мора да обезбедат дека се подобни за казиното во живо во однос на ограничувањата за возраста и јурисдикцијата. Можат да се регистрираат кај нив најпосакувана страница за казино во живо, процес кој обично вклучува обезбедување информации за контакт и идентификација. Играчите исто така мора да ги финансираат своите сметки за да почнат да играат XPG Live Multiplayer покер.

Како да играте покер со повеќе играчи во живо на XPG
Правилата на покерот со повеќе играчи во живо на XPG

Правилата на покерот со повеќе играчи во живо на XPG

Обложувач треба да избере и да се придружи на маса во живо за да започне да игра. Бројот на достапни маси обично варира помеѓу различни казина во живо. Секоја табела, исто така, обично има одредена сума за купување. Играчите мора на тој начин да се погрижат да имаат доволно средства на нивната сметка за купување на нивната претпочитана маса. На масата мора да има и отвор за нивно спојување.

Основи

Покер во живо е прилично сложена игра, која бара одредени вештини и стратегии за да стане успешна. Во основа, идејата на играта е да се заврши со највисоко рангирана рака. Сепак, обложувачите можат да победат дури и со пониска рака со блефирање или преку неколку други стратегии. Рангирањето на картичките од најниско до највисоко се високи карти, пар, два пара, три од еден вид, стрејт, рамна, целосна куќа, четири од еден вид, стрејт флеш и кралски флеш.

Рангирањето се заснова на дупнати карти на играчот во комбинација со која било од трите заеднички карти кои ја прават најдобрата рака. Заедничките картички вклучуваат три флоп-карти, едно вртење и една река. Сепак, играчите може да ја напуштат играта пред да се откријат сите заеднички картички.

Како да играш

Покер маса обично има најмногу осум играчи, но некои оператори дозволуваат до 14 играчи.

Играта започнува така што дилерот во живо дели по две карти на секој играч. Првиот играч потоа го објавува првиот облог, наречен мал слеп. Следниот играч треба да објави голем слеп. Облозите потоа продолжуваат околу масата, при што секој играч има можност да провери, подигне или преклопи.

Дилерот во живо ги дели заедничките карти, по една во круг додека не се поделат сите пет заеднички карти или додека сите играчи не преклопат освен еден. Преостанатиот играч или играчот со највисок ранг на карти ги добива парите од тенџерето. Садот е збир од сите облози од таа рунда.

Правилата на покерот со повеќе играчи во живо на XPG
Плаќања за покер во живо за повеќе играчи на XPG

Плаќања за покер во живо за повеќе играчи на XPG

Покерот со повеќе играчи во живо на XPG дозволува минимални облози од 1 €. Технички, максималниот облог по игра варира за различни покер маси, но највисокиот можен е 5.000 евра. Играта има стапка на враќање на играчот (RTP) од 96,30%.
Играчите кои победуваат можеби ќе треба да се разделат со некои од добивките како данок. Сепак, прашањата за даноците честопати се информирани со локалните закони. Играчите, исто така, имаат можност да им дадат бакшиш на живите дилери во некои случаи. Повеќето оператори на казино во живо обично нудат бонуси, кои обложувачите можат да ги користат за да го подобрат својот фонд.

Опции за плаќање

Опции за начин на плаќање се разликуваат меѓу различни казина во живо. Повеќето казина нудат врвни методи за депозит на покер играчи со вистински пари, вклучувајќи:

  • Карти
  • е-паричници
  • Директни банкарски трансфери
  • Мобилен трансфер на пари

Опциите за повлекување обично се поограничени, што обложувачите треба да го забележат при изборот на казина во живо. Времето на обработка на трансакциите исто така се разликува помеѓу различни казина во живо.

Плаќања за покер во живо за повеќе играчи на XPG