Топ 10 Yggdrasil Gaming Live Casino

Yggdrasil Gaming Ltd. е приватна компанија со ISO сертифицирана која го носи името Yggdrasil Gaming или едноставно Yggdrasil. Фредрик Елмквист ја основаше во 2013 година. Други клучни лица кои ја водат фирмата се Фрида Густафсон (CFO) и Бјорн Кранц, поранешен извршен директор на NetEnt, кој сега е извршен директор и шеф на издавачката дејност во Yggdrasil. Нејзиното седиште е во Слиема, Малта, додека канцеларијата за развој се наоѓа во Краков, Полска.

Во рок од две години од своето основање, софтверската компанија за казино веќе отвори филијали во Гибралтар и Шведска, а во 2017 година започна и на пазарите во Грузија, Данска и Италија. До 2018 година, компанијата оствари приход од речиси 27 милиони евра. Соработувајќи со RushBet, колумбиска платформа за игри, Yggdrasil конечно ги прошири своите услуги во Латинска Америка во 2022 година.

Лиценцирање и јазици

Yggdrasil е еден од во живо казино софтвер провајдери со лиценци за коцкање од повеќе јурисдикции. Нивната прва дозвола беше дадена во 2013 година од страна на Органот за игри на среќа на Малта. Во 2015 година, инвеститорот беше сертифициран од Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство. Повторно во 2016 година, тие беа овластени од Управата за лиценцирање на Гибралтар и Националната канцеларија за коцкање на Романија. Нивната лиценца за Островот е најновата дозвола загарантирана во 2019 година.

Игрите на провајдерот на софтвер се достапни за играње на повеќе од 30 јазици; оттука тие привлекуваат поголема публика од нивните конкуренти, кои нудат само неколку дијалекти.

Топ 10 Yggdrasil Gaming Live Casino
Единствени софтверски карактеристики

Единствени софтверски карактеристики

Со додавање на иновативна механика во последниве години, Yggdrasil се здоби со конкурентна предност. Нивните софтверски карактеристики го зголемуваат ангажманот на играчите, го подобруваат квалитетот и гарантираат дека секој детал е претставен. Највпечатливите карактеристики на софтверот вклучуваат:

iSENSE 2.0

iSENSE 2.0 е уникатна HTML5 рамка, основата на Infinite API и игрите на Yggdrasil. Тоа е најдобро оценето решение за гејмификација со максимален излез и врвни визуелни ефекти. Одликувајќи се со мазен дизајн, оваа програма е совршена работна станица, која дава реални крајни производи без паѓање на рамката, без разлика на видот на уредот што го користи играчот. Едноставно кажано, сите игри на iSENSE 2.0 се брзи како молња и неверојатно различни од флеш игрите.

РЕДУКС

Тоа е уникатна технологија за игри на маса која ги интегрира најдобрите RNG аспекти во a казино во живо, на пр., снимање на движење за извонредна 3D гејминг сцена.

Сплиц

Сите слотови на Yggdrasil имаат Splitz механизам со повеќе од 200.000 начини за победа.

MultiMAX

Тоа е уште една карактеристика на слот каде што коцкарите акумулираат множители на макари.

Гигаблокс

Gigablox претставува масивни макари со наредени блокови со димензии шест на шест.

GigaRise

Ова е механичар во играта со специјализирани симболи кои ги зголемуваат ролните кога ќе слетаат на нив.

Други карактеристики

 • Алатка и интерфејс за адаптација на играта- GATI
 • Практичен пакет Boost - алатки за рекламирање (со првенства во играта)
 • Приспособени бонус карактеристики за секоја игра
 • Автоматски намалени игри со X-plat
 • Корисничка зона на клиенти (Извор)

Награди

Со неверојатни технолошки подвизи, Yggdrasil обезбеди специјални награди како што се:

 • RNG казино провајдер на годината за 2022 година на Меѓународните награди за игри (ИГА)
 • Добавувач на слотови за 2021 година на IGA
 • Награда за иноватор на годината за 2020 година на IGA
 • Иноватор во RNG казино добавувач на софтвер (2019) на EGR B2B Awards
 • Иноватор на годината 2019 (ИГА)
 • Иноватор во RNG казино софтвер на EGR B2B наградите 2018 година
Единствени софтверски карактеристики
Студио Yggdrasil

Студио Yggdrasil

Главниот казино студио, лансирана во 2013 година, е со седиште во Мидгард, Шведска. Како и искуството со Twitch, студијата Yggdrasil и дозволуваат на публиката да игра игри во реално време. Слотовите се емитуваат уникатно: освен гледањето на макари на главниот екран и разговорот на прозорец во живо, играчите можат активно да учествуваат во акцијата. Тие можат веднаш да се приклучат на играта откако ќе стават облог заедно со стримерот и другите учесници.

Вртежите во живо што се пренесуваат од студијата им даваат на гејмерите подобра алтернатива од типичното гледање во еден правец. Играчите можат да ја изберат својата омилена просторија за стриминг, однапред да ги одредат своите влогови, да ставаат облози во реално време и да изберат претпочитан број на вртења. Играчите можат да ги гледаат облозите и победите на стримерот во секое време. Тие исто така можат да го видат напредокот на нивната група и колку секој учесник освоил во текот на играта.

Додека разговараат, играчите можат да споделуваат емотикони со секого и да се обложуваат против други членови на групата или дури и покрај различна публика кога ќе го активираат режимот на турнирот. Слот за пренос во живо помага повторно да се обединат стотици гејмери кои можат да ставаат симултани облози заедно со стримерот. Оние кои сакаат анимирани подароци ќе бидат воодушевени од ова искуство со вртење во живо.

Извонредни квалитети на студиото за игри Yggdrasil

Врвните казино-страници напојувани од Yggdrasil главно се емитуваат од студијата на Шведска и Малта со висок професионализам. Околината се состои од искусни домаќини кои зборуваат мајчин јазик, кои обезбедуваат привлечни врски со играчите. Во Малта, студиските капацитети ги следат сите активности на игри преку Контролната соба на мисијата која ги забрзува интервенциите и решавањето на проблемите. Има и пренос во живо на познати копнени претпријатија од Малта. Студијата Yggdrasil прикажуваат бројни маси со дилери за популарни игри на маса благодарение на значителниот капацитет на студиото. Инкорпорирањето на софтверот Yggdrasil му овозможува на казиното да дејствува како посредник помеѓу играчот и серверите на развивачот, каде што сите казино игри во живо се спасени.

Студио Yggdrasil
Портфолио Yggdrasil

Портфолио Yggdrasil

Yggdrasil го усвои SoftGaming API за да даде иновативни и беспрекорни слотови и игри на маса. Унифициран API нуди пристап до казино игри од над 50 софтверски компании за играње игри. Експертски програмерски тим од SoftGamings управува со секојдневните барања од Yggdrasil додека одговорната поддршка на клиентите ги решава проблемите со клиентите 24/7.

Од своето основање до 2018 година, Yggdrasil беше специјализиран за видео слотови. Кино, лото игрите и гребење картички беа достапни во првите неколку години, но денес повеќе не се во портфолиото. Компанијата продолжува да развива нови игри, а играчите ќе најдат модерни 3D игри на маса.

Игри на маса

Тие додадоа варијанти на рулет и блек џек за да ги диверзифицираат нивните понуди во 2021 година. Потоа, во 2022 година, давателот започна да работи со Darwin Gaming и го објави Roulette Evolution.

слотови

Развојот на нивните слотови е пример за напредокот на технологијата за играње игри. Тие се карактеризираат со ултра реалистични анимирани позадини, реални звучни ефекти и 3D графика.

Нитро циркус

Онлајн слотот има тема заснована на познатата циркуска група за акробации.

Долина на боговите

Слот со 5 ролни се врти околу древниот Египет, фокусирајќи се главно на атмосферите. Има пет реда со 45-3125 линии за плаќање.

Видео слотови

Видео слотовите од Yggdrasil споделуваат сличности со оние на NetEnt, но тие се понапредни и користат прогресивна графика и возбудливи аспекти како автоматско вртење. Двата најомилени видео слотови се:

Зимски бобинки

Тоа е сладок видео слот со повторно вртења и мултипликатори.

Џокеризер

Ова е видео слот со 5 ролни со десет линии за плаќање, инспириран од Мега Џокер (класична и омилена слот игра на сите времиња). Режимот Jokerizer обезбедува потенцијални добивки кои се движат од 20 до 6.000 монети. Уште повеќе, неговата функција Mystery Scatter плаќа најмалку 1.000 монети.

Сахара ноќи

Sahara Nights е видео слот со арапска тема што ги прикажува источната палата и тврдината во позадина. Игра со пет ролни има три реда и 20 линии за плаќање; бесплатни вртења, расејување и диви карактеристики.

Други избрани игри

Има цел список на истакнати игри на платформите на Yggdrasil:

 • Bicicleta

 • Градот на пингвините

 • Книги за џунглата

 • Спина Колада

 • Ловци на волци

 • Џокер Милиони

  Корисниците на RushBet имаат привилегии да пристапат до слотови на Yggdrasil, како што се:

 • Хадес Гигаблокс

 • Раптор Даблмакс

 • Викинзите трилогија и

 • Мастерс титули на YG

Портфолио Yggdrasil

Најнови вести

Yggdrasil Gaming дебитира со целосно автоматизирана еволуција на Baccarat
2022-04-27

Yggdrasil Gaming дебитира со целосно автоматизирана еволуција на Baccarat

Yggdrasil Gaming е познато име во фазата на онлајн слотови отколку игрите на маса. Но, развивачот моментално прави сериозни навлегувања на пазарот на игри на маса со некои одлични RNG игри на маса и игри во живо во казино. Најновиот додаток на нејзината библиотека со цврсти игри на маса е Baccarat Evolution, објавена на 17 февруари 2022 година. 

Yggdrasil го додаде GameArt како нов партнер
2020-12-26

Yggdrasil го додаде GameArt како нов партнер

Со приклучување Игдрасил Мастер програма за игри, Игра уметност е способен да креира и, исто така, да дистрибуира неверојатна содржина за игри со користење на технологијата CATI на овој бренд. Ова е во основа претходно конфигуриран комплет подготвен за регулација за развој на игри. Тоа им овозможува на студијата и на програмерите да применуваат стандардизирана технологија за да развиваат и дистрибуираат игри низ целиот свет. Значи, ако сакате да играте во казино во живо, на пример, тогаш можете да го направите тоа многу лесно.