Yggdrasil Gaming

April 27, 2022

Yggdrasil Gaming дебитира со целосно автоматизирана еволуција на Baccarat

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Yggdrasil Gaming е познато име во фазата на онлајн слотови отколку игрите на маса. Но, развивачот моментално прави сериозни навлегувања на пазарот на игри на маса со некои одлични RNG игри на маса и игри во живо во казино. Најновиот додаток на нејзината библиотека со цврсти игри на маса е Baccarat Evolution, објавена на 17 февруари 2022 година. 

Yggdrasil Gaming дебитира со целосно автоматизирана еволуција на Baccarat

По објавувањето, оваа игра со карти го означи првото издание на Darwin Gaming откако се приклучи на Yggdrasil во 2021 година. Говорејќи по лансирањето, шефот на производи и програми на Yggdrasil, Стјуарт Мекарти, рече дека оваа игра нуди нешто ново за сите љубители на бакара. Од друга страна, извршниот директор на Darwin Gaming, Нуно Гонкалињо, рече дека се уверени дека играчите ќе ја сакаат оваа извонредна варијанта на бакара. Само времето ќе покаже!

Како да се игра Baccarat Evolution

Правилата на оваа сосема нова игра бакара во казина во живо се релативно едноставни ако сте играле бакара пред. Играчите треба само да стават износ на облог и да изберат исход. Да, тоа е тоа! Во оваа игра, целта е да се направи рака блиску до 9 или самата 9. Тоа е прилично слично на блек џек, иако играчите немаат никаква контрола врз картите во овој поглед.

Како што рече, играчите можат да се обложуваат на раката на играчот или на раката на банкарот за да победат, исто како во типично сценарио за бакара. Исто така, можете да предвидите вратоврска. По изборот на облог, позициите Банкар и Играч ќе добијат по две карти, а позицијата што ќе постигне најголем број го носи денот. И позициите Играч и банкар имаат исплата од 1:1 или 1 пати од првичниот облог. 

Но, зошто 9 кога некои картички имаат номинална вредност 10? Еве ја работата, правилата за играта на бакара пропишуваат дека картите со слики и 10-ките не вредат ништо. Така, на пример, ако ви бидат поделени 10 и 8, 10 се брои како 0, оставајќи ви со 8. Исто така, вреди да се напомене дека кецовите имаат единствен поен со другите карти што ги претставуваат нивните вистински номинални вредности. 

Baccarat Evolution Game Правила, шанси и RTP

Може да играте Baccarat Evolution со минимален облог од 0,50 и максимум 35 по рака. Играта, исто така, располага со ВИП опција со високи ролери со влогови кои се движат од 5 до 350 по рака. Ова го прави совршен за сите банкроти таму.

Кога станува збор за правилата на играта, раката на играчот што ќе погоди 9 или 8 е природна победа. Но, тоа е освен ако позицијата Банкар го има истиот резултат. Ако Играчот постигне 7 или 6, тие стојат. И секој збир помеѓу 0 и 5 е нерешено, освен ако раката на Банкарот нема победнички резултат. 

Сличностите со класичната игра бакара во живо не завршуваат тука. Удирањето на рацете на играчот и банкарот ги наградува играчите со исплата 1:1. Со други зборови, добивате $1 за секој облог од $1. Облогот Tie е најисплатлив што се исплаќа во 8:1. Но, создавањето на ждрепката бара сериозна среќа.

Според RTP, рацете на банкар и играч имаат 98,94% и 97,76%, соодветно. Како што можете да видите, раката на банкарот е најпријателска за играчите. Сепак, важат 5% за куќата. Облогот Tie е максимум од 85,64%. Значи, веројатно е мудро да се избегне целосно. 

Карактеристики на бонус за еволуција на Baccarat

Кредит на инвеститорот. Игдрасил ги задржува сите основи на класичната игра бакара. Но, за да ја зголеми возбудата, развивачот го додава турбо режимот, кој ви овозможува да ја прилагодите брзината на играње и да го контролирате времетраењето на кругот на обложување. На овој начин, точно ќе креирате буџет и ќе имате поголема контрола врз играта.

Играчите исто така можат да ги овозможат или оневозможат контролите на допир на играта како што сакаат. Исто така, функцијата Manual Peak додава дополнителна драма со тоа што ви овозможува побавно да ги откривате картичките. И најдобро од сè, можете да ја поставите темата на играта како темна, светла или стандардна. 

Стратегија и совети за еволуција на Baccarat

Најдобрата стратегија за која било онлајн казино игра во живо, вклучително и бакара, е да се надеваме на загуба. Тоа е затоа што овие игри се дизајнирани постојано да и даваат предност на куќата без разлика каква стратегија може да ја користите.

Но, не го земајте само лежејќи. Апсолутно е можно да се забележат десет директни победи на банкар или играч на среќен ден, бидејќи предноста на куќата во овие облози е мала. Запомнете, рацете на банкар и играч имаат 45,80% и 44,62% ударни фреквенции. Облогот Tie е најнизок од 9,2%.

Но, дури и со толку висока фреквенција на удари, шансите за губење се скоро 55% во рацете на Банкар и Играч. И како што беше кажано претходно, избегнувајте ја раката на банкарот поради провизијата од 5% за куќата за секоја добивка. 

Генерално, играњето на раката на играчот е вашата најдобра севкупна стратегија за бакара. Друга работа, играјте ја оваа игра само во најдобрите казина во живо на Yggdrasil за да уживате во фер и транспарентна средина за игри. Пробајте, и со среќа!

Најнови вести

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање
2023-11-02

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање

Вести