Врвни студиа за казина во живо во Естонија

Единствениот недостаток на казина во живо лиценцирани од Естонија е тоа што ги нема многу. Така, многу гејмери претпочитаат да ги земат своите пари и да се коцкаат на меѓународни казино. До 2009 година, Естонија генерално беше заглушувачки неми по прашањето на онлајн коцкањето. Меѓутоа, во август истата година, владата укажа дека ќе развијат законодавство специфично за онлајн коцкањето.

Следната година, законот беше донесен, а до 2013 година почнаа да се појавуваат живи казина во Естонија. Amaya Gaming соработуваше со HoGaming за да создаде едно од првите студиа во живо со седиште во Естонија. Естонските провајдери работат секојдневно за да се осигураат дека насловите за играње се секогаш отворени за глобалните клиенти.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Единствени карактеристики на студиото Естонија

Казина со дилери во живо се модерен тренд во европската земја. Има добри вести за операторите кои бараат лиценца за управување со такви објекти во Естонија. Сè додека се исполнети законските барања, апликантите на Естонија за лиценци за казино можат да работат или како акционерски претпријатија или како приватни субјекти.

На во живо казино студио дилерите се главно од Австралија, Северна Америка и Европа и сите зборуваат одлично англиски. Сите тие поминуваат низ професионална програма за обука пред да бидат овластени да се занимаваат со игри во казино во живо. Дилерите на студиото се сметаат за љубезни и професионални, но не толку ангажирани како другите дилери на студио, како што се латвиските соседи на земјата.

Зошто да изберете казино во живо во Естонија?

Естонските провајдери на софтвери за казино во живо развиваат јасни и лесно разбирливи игри во живо. Тие исто така можат брзо и лесно да добијат правила на играта и други информации. Овие студија нудат технолошки звучен квалитет на видео, со мазни и остри слики. Софтверската компанија користи продавачи на мајчин англиски и италијански јазик. Повеќето оператори обезбедуваат разновидна платформа, ексклузивни игри и капацитет за интеракција со најдобрата во класата содржина од трета страна.

Естонците уживаат да играат онлајн казино игри. Секој натпревар има значителна база на фанови во земјата. На крајот на краиштата, применливоста на кој било натпревар е целосно субјективна. Некои игри, сепак, имаат многу поголема база на фанови од другите. Некои од најпопуларните онлајн обложувалници меѓу Естонците се слотови, покер, рулет, блек џек, игра на зарове и Бакара.

Најдобар провајдер на софтвер во студиа за казино во живо во Естонија

Секоја игра се пренесува во живо и е хостирана од експерт дилери на казино во живо, а некои дури вклучуваат и разговор во живо. Така, игрите во живо се најдобрата опција за естонските играчи кои уживаат да играат игри на маса со пријателски расположени и зборливи дилери. Во повеќето случаи, играчите можат да го променат квалитетот на видео стриминг ако нивната интернет врска не успеа или не е доволно брза.

Amaya Gaming

Amaya Gaming беше меѓу првите програмери кои отворија објект во Естонија. Од основањето на студиото во живо, компанијата нуди Live Blackjack, Live Baccarat и European Roulette. Помал недостаток на софтверот за казино во живо на Amaya е тоа што не може да се интегрира во мобилни уреди, што го прави несоодветна опција за поединци кои сакаат игри во движење. Сепак, технологијата обезбедена од Amaya Games преку естонското студио повеќе од компензира за ова, нудејќи одличен квалитет на видео преносот, аудио доводот и експертизата на дилерот.

Amaya нуди и три алтернативни погледи на лобито, опција за играње многу игри одеднаш и можност за користење магични чипови со воспоставување уникатни вредности на чипови. Понатаму, бакара може да се игра на три различни начини; Super 6 Baccarat, три маси Baccarat, и Hi Rollers' VIP маси. Спротивно на тоа, блек џек игрите им дозволуваат на играчите да се обложуваат дури и кога масите се полни. Овој развивач обезбедува и демо снимки на сите казино игри во живо.

HoGaming

HoGaming е со седиште на островот Ман и има канцеларии на Филипините и Естонија. Тој е еден од помалите производители на софтвер за казино со дилер во живо. Сепак, тие обезбедија односи со некои од пореномирани и поголеми компании во секторот на онлајн казино за толку краток период.

Поголемиот дел од нивните игри обезбедуваат различни опсези на обложување, интерфејси и режими на гледање, овозможувајќи високо персонализирана игра во живо со дилер. Игрите со дилери во живо на HoGaming може да се играат на англиски, кинески или руски. Бакара, блек џек, рулет и Сик Бо се меѓу најпопуларните игри во живо што ги нуди добавувачот.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)