Врвни студиа за казина во живо во Колумбија

Играњето во живо продолжува да напредува во Колумбија, со значителни чекори направени во изминатата деценија. Тоа беше особено случај во 2016 година, откако колумбиските законодавци го усвоија Законот за еИгри, легализирајќи ги сите форми на онлајн коцкање.

Во моментов, бројни оператори на казино во живо ги поставија своите шатори во земјата. Повеќето казина се офшор-базирани, но некои се со седиште во Колумбија. Казината со живи крупиери имаат некои значајни разлики во однос на тоа кои игри во живо ги нудат и квалитетот на услугите, меѓу другото. Тоа им дава на колумбиските обложувачи широк спектар на опции за избор според нивните преференции.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Единствени карактеристики на студиото Колумбија

Колумбиските обложувачници ги имаат сите причини да играат натпревари во кои се хостираат студиа за игри во живо во земјата. Иако бројот на студија може да биде ограничен, тие имаат многу да понудат. Еве некои од главните причини зошто обложувачите треба да размислат за изборот на студиа во живо во Колумбија.

За да се избегне јазичната бариера

Повеќето колумбиски студија имаат дилери кои го зборуваат локалниот јазик. Локалниот јазик, шпанскиот, го зборуваат повеќе од 99% од Колумбијците. Во зависност од преференциите на играчите, некои дилери може да комуницираат и на другите локални јазици во некои казина. Имајќи локални живи дилери кој знае да зборува на локалните дијалекти се грижи за прашањата за јазичната бариера, од суштинско значење за подобрување на играта.

За да користите локални начини на плаќање

Казина во живо кои работат во Колумбија обично им дозволуваат на обложувачите да вршат депозити и повлекувања користејќи ги локалните начини на плаќање. Локалните начини на плаќање обично се попогодни за локалното население бидејќи се подостапни, а корисниците се попознати со нив.

За да уживате во побрзо решавање на конфликти

Играњето игри во живо хостирани во локално студио им овозможува на обложувачите пристап за да помогнат во решавањето на нивните грижи побрзо отколку кога играат во студиа со седиште во офшор. Локалните студија имаат тенденција да имаат повеќе канали за поддршка на клиентите, а понекогаш и некои нудат помош лично.

Најдобар провајдер на софтвер во студиа за казино во живо во Колумбија

Еволуција игри

Evolution Gaming е меѓу лидерите на пазарот во обезбедувањето игри во живо софтвер во Колумбија и ширум светот. Од 2006 година обезбедува софтвер за игри на казината. Некои од популарните игри со дилери во живо од Evolution gaming се блек џек, казино покер и рулет.

Playtech

Playtech е меѓу најголемите даватели на софтвер за казино на глобално ниво, со стотици онлајн казино игри софтвер под неговото име, многу од нив се софтвер за игри во живо. Компанијата се гордее со своите игри во живо кои имаат висок квалитет на стриминг и искусни професионални дилери во живо. Една посебна игра во живо од Playtech што се издвојува е Age of Gods Roulette, базирана на нивните серии слотови.

Езуги

Ezugi е уште еден популарен провајдер на софтвер кој тесно соработува со студиа во живо во Колумбија. Тој си изгради завидна репутација во текот на многуте години на работа, со голема колекција на квалитетни наслови. Некои од врвните и најпопуларните игри во живо што ги нуди Езуги вклучуваат бакара, блек џек и рулет.

NetEnt

NetEnt е уште едно големо име во индустријата за развој на софтвер за казино. Компанијата има прилично сериозен пристап кон своите производи, во кои има добро облечени и професионални крупиери кои ефикасно управуваат со игрите во живо. Нивните софтвери за казино во живо се иновативни и нудат некои од најизвонредните игри искуства. Нивните најпопуларни игри вклучуваат рулет во живо и блек џек во живо.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)