Како да се пробиете во онлајн казина во живо: Избегнувајте ги овие грешки во управувањето со пари!

Типови на казина

2023-01-31

Benard Maumo

Играчите секогаш се обврзани да прават грешки во управувањето со пари, без разлика дали играат во копнено или онлајн казино. Но, иако е во ред да се прават грешки при коцкање еднаш или двапати, учењето од искуство е критично. Забележете дека коцкањето со казино во живо подразбира користење на вистински пари. Значи, секоја грешка во управувањето со банкротот што ќе ја направите може да доведе до страшни импликации. 

Како да се пробиете во онлајн казина во живо: Избегнувајте ги овие грешки во управувањето со пари!

Но, не грижете се бидејќи овој водич ќе ви помогне да ги избегнете вообичаените глупости за управување со пари што ги прават играчите дебитант. Ќе научите сè, од изборот на соодветна игра и раб на куќата до создавање на вистинска големина и управување со времето. Подгответе ја вашата тетратка!

Не играње со банкрот

Еве го најочигледниот начин да се скрши играње на врвни казино сајтови во живо. Многу играчи почетници ќе ја запалат страницата за казино, ќе направат минимален депозит и ќе почнат да играат без да ги планираат своите финансии. Овие играчи не знаат дека управувањето со нивните пари во казиното во живо е првиот дел од ефективната стратегија за коцкање. 

Работата е дека загубите може да бидат огромни во казиното. Значи, за да се ублажите од маките на губењето, мора да вежбате управување со субсидирам. Препорачливо е да се коцкате со пари што ви е удобно да ги изгубите. Со други зборови, не се коцкајте со готовина при средување на сметките за комунални услуги, медицинско осигурување, членство во теретана и многу повеќе. 

Но, колку пари се доволни за коцкање? Не постои единствена сума за сите онлајн коцкање, бидејќи се зависи од големината на вашиот џеб. Осигурајте се дека буџетот е доволно голем за да се финансираат стотици рунди. На пример, ако играте 500 рулет во живо дневно, големината на вашата субсидирам треба да зависи од минималното ограничување на облогот на играта. 

Избор на погрешен висок раб

Куќниот раб е заеднички именител во која било онлајн казино игра што ја играте. Тоа едноставно се однесува на процентуалната стапка што се враќа во куќата. На пример, покер машина со 96% RTP (враќање до играчот) значи дека 4% е предност на куќата. Затоа, ако ставите облог од 100 долари, максималната сума што играчите можат да ја вратат е 96 долари.

Значи, како работ на куќата влијае на управувањето со субсидирам? Долниот раб автоматски значи поголеми победи за играчите. Еве практичен пример; може да играте 500 рунди на час во покер игра со 4% куќен раб. Ако секој круг чини 1 долар, вашата очекувана загуба на час е 20 долари. Оваа сума се зголемува со повисок раб на куќата.

Но, добрата вест е дека куќниот раб влијае на вашата игра само после илјада круга или слично. Затоа, играјте рано и агресивно, без оглед на математичката предност на куќата. Сепак, изберете игра со најнискиот раб на куќата во лобито на казиното во живо. 

Играње на погрешна игра

Технологијата им овозможува на играчите на казино во живо да играат стотици варијанти на игри за блек џек, глупости, покер, рулет, бакара и Сик Бо. Гејмерите можат да уживаат и во живи емисии на игри слични на ТВ од Evolution Gaming. Игрите како Фудбал Студио, Монопол во живо, Лудо време и Лов на богатство на Гонзо се големи хитови меѓу играчите на казино во живо.

Но, сите игри во живо не се исти. Добар пример се варијантите на рулет во живо, вклучувајќи ја француската, европската и американската верзија. Францускиот рулет има најпријателски раб на куќата со 1,35%, благодарение на правилата La Portage и En Prison. Од друга страна, европската верзија ги користи истите правила како францускиот рулет, иако со малку повисок раб на куќата од 2,70%. Американскиот рулет максимум изнесува 5,24%.

Во меѓувреме, играјте покер и блек џек ако сакате поголема контрола над работ на куќата. Тоа е затоа што играчите можат да ги користат вештините во овие игри за да го намалат работ на куќата на помалку од 0,50%. Покер игрите како Double Bonus и Deuces Wild им овозможуваат на квалификуваните играчи да го намалат работ на куќата на помалку од 0%. И знаете што значи ова за управување со субсидирам, нели?

Со поглед на бонусите за казино во живо

Во денешно време, секое онлајн казино им дозволува на гејмерите да играјте користејќи бонуси и промоции. Со стимулации за казино, како што се бонуси без депозит, бонуси за депозит и враќање на готовина, гејмерите можат да ја тестираат библиотеката на игри без да ги ризикуваат своите скапоцени пари. И ако имате среќа или користите стратегија, можете да освоите исплата на бонус.

Зборувајќи за добивки во бонуси, секогаш читајте ги условите за да ги знаете барањата за обложување. Накратко, ова е бројот на пати кога играчите мора да се обложуваат користејќи ги парите од бонус пред да се уплатат. Значи, повисоката стапка на игра значи дека ќе потрошите повеќе пари пред да ги повлечете добивките од бонусот. 

Запомнете, исто така, да го проверите лимитот за победа од парите за бонуси. На пример, бонусот за казино може да има ограничување за добивка од 500 долари, што значи дека максимумот што можете да го повлечете од наградата е 500 долари дури и ако освоите 10.000 долари. Повисоката граница е секогаш подобра. 

За жал, не можете играјте игри во казино во живо користење бонус пари, и затоа некои играчи во живо казино можат целосно да ги игнорираат бонус пакетите. Но, избегнувајте го ова незнаење за коцкање, бидејќи сè уште можете да играте игри во живо користејќи ги добивките од бонусите како бесплатни вртења и бонуси за депозит. Не прескокнувајте никаков бонус!

Играње без стратегија

Играњето казино игри во живо без стратегија е исто како да му ги давате парите на казиното без борба. Иако ниту еден пристап не ви гарантира победа, тие можат да ви помогнат да ги зголемите вашите шанси за победа и да вежбате правилно управување со субсидирам.

Сега размислете за ова; играш блек џек во живо, а ти се случува да имаш мек/тврд 17. Што прават играчите на казино во живо во такво сценарио? Логиката бара играчите да стојат бидејќи можат да се разбијат со дополнителна карта. Затоа, не удирајте по секоја цена. Во покер, одржувањето на ниски парови е работна стратегија од памтивек. 

Но, сета надеж не е изгубена ако сте љубители на казино игри во живо засновани на среќа како бакара, рулет и глупости. Користете стратегии за обложување како Мартингејл, Фибоначи и Пароли на облози со парни пари како што се дојди/не доаѓај, положи/не подавај, непарни/парни, црвено/црни и играч/банкар. Овие облози имаат речиси 50% шанса за победа, токму она што ви треба со горенаведените системи за обложување. 

Бркање загуби и барање поголеми победи

Ви честитаме ако допрва треба да ги направите овие типични грешки во управувањето со пари, дискутирани погоре. Но, едно е сигурно; сите коцкари бркаат загуби и копнеат за поголеми победи откако постигнаа хит во казиното. Во коцкањето, загубите можат да бидат болни, а победите можат да бидат попримамливи да се оди на уште поголеми исплати. Овие грешки се распространети и во спортското обложување.

На пример, откако ќе го изгубите банкротот од 200 долари, може да бидете во искушение да се натопите во вашата кредитна картичка за да играте со уште 200 долари. Или, откако ќе освојат 200 долари, многу играчи се во искушение да ја вложат целата сума во еден облог, надевајќи се дека ќе повратат двојно или дури тројно.

Но, самоконтролата е составен дел од управувањето со банкроти. Наречете го денот ако имате стоп-губење или лимит на добивка од 200 долари, бидејќи ништо не е фрлено во камен во коцкањето. Забележете дека работ на куќата станува уште поактивен со повеќе кругови на играта. Значи, ако додадете значителна сума на вашата банка, секогаш е добро да се откажете додека победувате. Сè на сè, научете да го контролирате вашиот апетит за победа во казиното. 

Регистрирање во погрешно казино

Изборот на вистинското онлајн казино е трик што треба да го совладате. За играч почетник, најдоброто казино во живо треба да биде легално во Малта, ОК, САД, Канада, итн. Но, стапките на исплата на казиното се подеднакво важни ако сте интелигентен гејмер. Тоа е затоа што некои казина имаат повисоки стапки на исплата за казино игри во живо, слотови и игри на маса. 

Значи, како ги знаете стапките на исплата на казиното? Едноставно е; движете се надолу на почетната страница и пронајдете го логото за тестирање на играта. Типично, ан еКОГРА сертификатот е најдетален, иако сертификатите од тела како Gaming Associates и iTech Labs се исто така сигурни. Овие независни компании спроведуваат милиони тестови по игра за да утврдат дека резултатите се случајни и правични. 

Исто така, препорачливо е да се потврди позадината на казиното во живо пред да се регистрирате. Има многу лиценцирани казина таму кои имаат бавни исплати, непријателски услови за бонус, грди правни тепачки и многу повеќе. Затоа, за да бидете безбедни, прочитајте ги прегледите на Trustpilot, AskGamblers и други платформи за да дознаете како играчите го оценуваат казиното. Оценка со ѕвезди од најмалку 4/5 е добро да се постигне. 

Последните зборови

До овој момент, треба да бидете подготвени да играте поодговорно и да практикувате правилно управување со парите во казиното во живо. Недостатокот од сето тоа е создавање на голема банкарска сметка и нејзино делење на помали сесии/дневни единици. Почитувајте го буџетот со тоа што нема да играте откако ќе ја потрошите сумата. И да, откажете се додека „боговите на коцкањето“ сè уште ве фаворизираат.

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести