10bet Live Casino Преглед

Age Limit
10bet
10bet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

10bet започна со работа во 2003 година со фокус на нудење сигурно коцкање слотови, спортско обложување и казино игри поддржани од десктоп и мобилни платформи. Ocean Star Limited го надгледува секојдневното работење на компанијата под регулатива од Органот за игри на среќа на Малта. Минималистичкиот дизајн на страницата е лесен за навигација и има одлична графика.

10bet

Games

Казиното ги има најдобрите игри од своите провајдери на софтвер, а најголемиот дел од нив доаѓаат од Microgaming. Постојат бројни слот игри за секој играч кој бара многу, како што се Ариана, Starburst, Game of Thrones и многу повеќе. Играчите кои сакаат разновидност, исто така, можат да играат на маса и игри со дилер во живо, кено, и картички за гребење.

Withdrawals

Низа безбедни опции за повлекување се достапни за играчите. Што се однесува до повлекувањата, играчот може да ги користи истите начини на плаќање, освен Paysafe, припејд картичка. Затоа ова не може да се користи за повлекувања. Различните методи за повлекување имаат различни ограничувања за минималните износи за повлекување. Понекогаш казиното не нуди повлекувања од MasterCard.

Валути

10bet е разновидна во валутите што ги прифаќа за да ги задоволи повеќето клиенти од целиот свет. Дозволените валути за плаќање во казиното се евро, американски долар, Канадски долар, австралиски долар, сингапурски долар, шведски круни, јапонски јен, и норвешка круна. Исто така, имајте предвид дека начините на плаќање треба да бидат слични и за депозити и за повлекувања.

Bonuses

20 евра е минималниот депозит што играчот мора да го направи за да се квалификува за импресивното бонус за добредојде до 1010 евра. За да го побара бонусот, играчот треба да направи три депозити користејќи поставени бонус кодови. Повратот од 10% отклучен по четвртиот бонус за депозит ги покрива загубите што играчот ги претрпува во 30 дена по првиот депозит.

Languages

Обично, повеќето казино сајтови се базирани на англиски јазик, со неколку страници преведени на други јазици. 10bet е решена да биде повеќејазична бидејќи им служи на клиентите ширум светот. Нејзините страници се преведени со поддршка што се нуди на германски и норвешки. Ова е за пофалба, бидејќи обезбедува сите играчи во казиното да имаат извонредно искуство со игри.

Mobile

Над 200 игри се достапни за играчите да истражуваат во ова мобилно казино, благодарение на неговата компатибилност со сите главни оперативни системи. Искуството во казиното во живо е незаменливо, со висококвалитетен пренос што овозможува ефективна интеракција со дилерите и играчите во живо. Некои понудени казино игри со дилер во живо се Live 3 Pictures, Dragon Tiger, Sic-Bo итн.

Promotions & Offers

Секој депозит што играчот го прави со користење на обезбедениот специјален бонус код му заработува 30 долари бонус за натпревар до 100 евра. Ова е месечна промоција во која играчите уживаат еднаш неделно. Изборот на играта го одредува текот на играта. Бесплатните вртења се исто така на менито за промоции и секогаш се задоволство за жестоките фанови на казиното.

Software

За беспрекорни операции, казиното користи софтвер од најдобро оценетите програмери во индустријата за коцкање преку Интернет. Игрите се напојувани од платформи како што се NetEnt, Microgaming, Интерактивна игра, Betsoft и Evolution Gaming. Играњето на која било од игрите напојувани од овие провајдери гарантира убав бонус, квалитет и, се разбира, дарежлив профит.

Support

Компетентниот и упатен тим за поддршка е секогаш подготвен да ги реши сите проблеми на играчот. По регистрацијата, назначен е агент да му помага на играчот во секое време од денот, благодарение на поддршката за корисници 24/7. Други начини на кои клиентите можат да стигнат до казиното се разговор во живо кога се најавени, е-пошта и телефон (важат трошоци за долги растојанија).

Deposits

Депозитите на сметката на играчот се инстант, освен за банкарските трансфери со период на обработка од два дена. Популарни начини на депозит прифатени во казиното се кредитни/дебитни картички (VISA, Mastercard), Neteller, Skrill, PaySafe Card, Webmoney и Ecopayz. Додека различни банки наплаќаат за услуги за трансфер, не се наплаќа провизија за други начини на депозит.

Total score7.8
Добрите
+ Извонредни бонуси и промоции
+ Безбедни плаќања
+ Мазна и лесна навигација
+ Единствена програма за наградување за избрани клиенти

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2003
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни облози
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус кодови
Депозит бонус
ВалутиВалути (8)
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Виетнамски донг
Евра
Канадски долари
Малезиски рингити
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (10)
Бахреин
Ирска
Катар
Кувајт
Малта
Обединети Арапски Емирати
Обединето Кралство
Оман
Саудиска Арабија
Шведска
ИгриИгри (44)
CS:GO
Dota 2
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
Live Progressive Baccarat
MMA
StarCraft 2
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Блек Џек
Бокс
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Казино ХолдемКено
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Пикадо
Пинг Понг
Политика
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Тенис
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (12)
СофтверСофтвер (15)
2 By 2 Gaming
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
Big Time Gaming
Fantasma Games
Genesis Gaming
Golden Rock Studios
Leander GamesMicrogamingNetEnt
NextGen Gaming
Playson
Quickspin
Rabcat
iSoftBet