1xBet Казино Во Живо Преглед - About

1xBetResponsible Gambling
CASINORANK
9.2/10
БонусБонус за добредојде до 1500 € + 150 бесплатни вртења
Високо ролери казино
Се играше во многу земји
Најдобар избор на облози
Голем избор на игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Високо ролери казино
Се играше во многу земји
Најдобар избор на облози
Голем избор на игри
1xBet is not available in your country. Please try:
About

About

Во сопственост на Techin Fusion Limited, 1XBet е онлајн казино во живо кое започна во 2007 година, како уличен букмејкер во Русија. Денес е меѓу најголемите имиња во индустријата за коцкање преку Интернет. Компанијата нуди:

  • Спортско обложување
  • Онлајн казино игри
  • Игри со дилери во живо
  • Меѓу многуте други опции за обложување во казино

Во последните неколку години, 1xbet казиното во живо успеа да ја добие предноста на локалниот пазар. Казиното во живо е многу популарно во Источна Европа, но во последно време тие го пронаоѓаат својот пат во други европски земји и планираат да го прошират својот бизнис и во Азија.

Една од најдобрите карактеристики на 1xBet казиното во живо е нивното враќање од 97,3% кај играчот, што може да достигне до 98,4% на фудбалските игри. Во нивното портфолио, можете да најдете широк спектар на производи како што се казино игри, е-спортови и многу повеќе.

Секој играч кој користи е-паричници за повлекување може да ги добие своите добивки за помалку од 15 минути. Тие користат голем опсег на начини на плаќање и му дозволуваат на играчот да го избере оној што најмногу му се допаѓа.

Сопственик и извршен директор

Сопственик и извршен директор

Актуелниот извршен директор на казиното 1xBet е Киријаки Костикијан, а казиното е во сопственост на Exinvest Limited која е компанија со седиште во Кипар.

Број на лиценца

Број на лиценца

Казиното 1xBet има лиценца за eGaming Курасао издадена од владата. Бројот на лиценцата на Курасао е 1668/JAZ.

Каде се базира 1xbet Казиното во живо?

Каде се базира 1xbet Казиното во живо?

Казиното 1xBet е со седиште во Кипар и нивната адреса е: 2, Леванта суд, блок А, 1 кат, стан/канцеларија 101, 3055, Лимасол, Кипар

Прагматично играње и 1xBet цемент партнерство со ексклузивна игра со дилер во живо
2023-09-22

Прагматично играње и 1xBet цемент партнерство со ексклузивна игра со дилер во живо

Pragmatic Play, прв развивач на казино игри во живо, ја продолжи својата импресивна серија од 2023 година, откако го прошири постојното партнерство со 1xBet Casino. Во новиот договор, развивачот на играта ќе го испорача своето нарачано шоу за игри во живо, Wheel of Luck.