1xBet - Deposits

Age Limit
1xBet
1xBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Deposits

Казиното во живо 1xBet нуди безбедни начини на плаќање и има многу опции за депозит; од банкарски трансфери до е-паричници, па дури и кредитни и дебитни картички. Некои од депозитите се направени на 1XBet преку:

 • MasterCard
 • ВИЗА
 • PayPal
 • Нетлер
 • Ентропај
 • Ecopayz
 • Скрил
 • Доверливо
 • SOFORT
 • Банкарски трансфер

Минималниот депозит е 1 € или еквивалент.

Како да направите депозит?

Правењето депозит во казиното во живо 1xBet е без мака. Има повеќе од 150 различни опции за плаќање за да можете да ја најдете онаа што е соодветна за вас. Еве чекор по чекор водич за тоа како успешно да депонирате средства на вашата сметка на 1xBet:

 1. Првото нешто што треба да направите е да се регистрирате за сметка.
 2. Достапни се 2 опции за правење депозити. Најбрзиот начин е да отидете на страницата за плаќања преку копчето „Депозит“ или преку поставките на сметката.
 3. Откако ќе завршите со овој чекор, треба да ја изберете сумата со која сакате да играте и да направите депозит.

Методи на депозит

Можете да направите депозит користејќи ја вашата кредитна или дебитна картичка. Visa, MasterCard и Maestro се прифатливи и минималниот износ што можете да го депонирате е 1 $. Трансферот на пари е моментален и не се наплаќаат услуги.

Потоа можете да користите еден од следниве е-паричници:

 • Киви
 • Yandex пари
 • Скрил
 • Skrill 1-Допрете
 • Б-плаќање
 • Совршени пари
 • Epay
 • Вкредитори
 • Џетон паричник
 • Пајдуња
 • Кина UnionPay скенирање
 • Дохоне
 • Експрес унија Камерун
 • Кешмал
 • Runpay Wallet
 • Allpay
 • FastPay
 • Sticpay
 • Мобилните плаќања вклучуваат:
 • Beeline
 • МТС
 • Tele2
 • Мегафон
 • Аиртел
 • Динарак
 • М-Бир
 • CBE
 • Сиру мобилен
 • LigdiCash
 • Визал Сенегал
 • Рејкеш

Можете исто така да направите депозит со готовина:

 • Свјазној
 • Евросет
 • Телеигра
 • Амиго

Или, можете да користите платежни системи како што се:

 • Нетлер
 • ecoPayz
 • Плаќач
 • Разменувачите на е-валути вклучуваат:
 • Webmoney-Qiwi UZ
 • WebObmen UZ
 • Ikassa.net
 • Терминали за самопослужување
 • Терминали за самопослужување CyberPlat
 • Paymaster.md
 • Трговија и развој
 • Терминал за самопослужување Kassa24
 • Терминал за самопослужување e-Pay
 • Широк терминал за самопослужување
 • 2 Кликнете на терминалот за самопослужување
 • Терминал за самопослужување AlfaPay
 • Терминал за продажба на банка 24
 • Терминал за самопослужување CityPay
 • Терминал за самопослужување Easy Pay
 • Терминали за самопослужување IBox
 • Терминали за самопослужување на Система
 • Терминали за самопослужување на GlobalMoney
 • Терминали за самопослужување City24
 • MMPS терминали
 • Wuickpay терминали
 • PBCCreditors
 • 24 Целовремени терминали за самопослужување
 • Брзик
 • Терминали за Paynet

ИНТЕРНЕТ БАНКАРСТВО

 • Локален банкарски трансфер
 • Црвениот Пагос
 • Спеј
 • Итау
 • Банко Галиција
 • Банко Френсис
 • BCI
 • Банко Де Чиле
 • Банко до Бразил
 • Брадеско
 • Каикса
 • Веб-плаќање
 • Мултибанко
 • Кина UnionPay банка
 • ECOBANQ
 • GTBank
 • Провидус банка
 • Поларис банка
 • Трговска банка FSDH
 • Банамекс
 • OXXO
 • Сантандер
 • Паго експрес
 • ПРИПЕЈД КАРТИЧКИ:
 • AstroPay картичка
 • Ваучер Paykasa
 • CEP BANK
 • QR код

БАНКАРСКИ ТРАНСФЕР

 • Локален индонезиски БТ
 • Локален малезиски БТ
 • Локален тајландски БТ
 • Локален виетнамски БТ
 • Зенит банка
 • Првата банка
 • GTB
 • Стерлинг банка
 • Унити банка
 • Доверба за плаќање88
 • Анинда банка Хавалеси
 • Хизли QR
 • Акили Хавале

Криптовалута:

 • Биткоин
 • Лајткоин
 • Dogecoin
 • Цртичка
 • Етереум
 • Монеро
 • ZCash
 • ИграКредити
 • НЕМ
 • Бајтекоин
 • ДигиБајт
 • Биткоин злато
 • Биткоин кеш
 • QTUM
 • СТРАТИС
 • Бран
 • Монета од американски долари
 • TrueUSD
 • Стандарден токен Паксос
 • Тетер
 • Врска со синџири
 • OmiseGO
 • Основен токен за внимание
 • ТРОН
 • BitShares

Е-ВАУЧЕРИ

 • Паго Ефективно
 • Паго Фасил
 • ПС Ваучер
 • Е-ваучер Perfect Money
 • 1xВаучер
 • Готовина при испорака
 • DisaShop Перу

Код за бонус за депозит

Има многу кодови за бонус за депозит достапни во 1xBet казиното кои можете да ги искористите. Ова се следните бонус понуди и промотивните кодови за да ги побарате:

 • 1xBet ексклузивен бонус - Ова е 100% бонус за совпаѓање што може да достигне 130 долари. Промотивниот код за оваа понуда е BCVIP
 • Бонус во Кенија – Ова е 200% совпаѓање на бонус кој може да достигне и до 13.000 KES. Промотивниот код за оваа понуда е BCVIP.
 • Понуда за добредојде Нигерија – Ова е 200% совпаѓање на бонус кој може да достигне 43.550 NGN. Промотивниот код за оваа понуда е BCVIP
 • Бонус во Индија - Ова е 100% бонус за совпаѓање што може да достигне 9750 INR. Промотивниот код за оваа понуда е BCVIP.
 • Бонус во Бангладеш - Ова е 100% бонус за совпаѓање што може да достигне и до 10.000 BDT. Промотивниот код за оваа понуда е BCVIP.
 • Бонус во Камерон – Ова е 200% совпаѓање на бонус кој може да достигне и до 58.000 XAF. Промотивниот код за оваа понуда е BCVIP.
 • Бонус во Гана - Ова е бонус од 200% натпревар кој може да достигне 530 GHS. Промотивниот код за оваа понуда е BCVIP.

Лимит на депозит

Нема максимален или минимален лимит за депозит во 1xBet казиното.

Валута

Ова се следните валути што се прифаќаат во 1xBet казиното за уплата:

 • СИТЕ - албански лек
 • ДЗД - Алжирски динар
 • УСД - американски долар
 • АОА - Ангола Кванза
 • АРС - аргентински пезос
 • AMD - Ерменски Драм
 • AUD - Австралиски долар
 • АЗН - Азербејџански Манат
 • БДТ - Бангладешки Така
 • БАМ - Конвертибилна марка на Босна и Херцеговина
 • BYR - Белоруска рубља
 • БТК - Биткоин
 • БОБ - боливиски Боливиано
 • БРЛ - Бразилска Реа
 • lGBP - Британска фунта
 • лв. - бугарски лев
 • CAD - канадски долар
 • XAF - Централноафрикански франк
 • CLP - Чилеански пезос
 • RMB - кинески ренминби
 • ЦДФ - Конгозе франк
 • ХРК - хрватски куни
 • CZK - Чешка корона
 • ДКК - Данска круна
 • EGP - Египетска фунта
 • ETB - етиопски Бир
 • ЕУР - евроГЕЛ - грузиски лари
 • GHS - Ганаски Цеди
 • HTG - хаитски гурд
 • HKD - долар од Хонг Конг
 • HUF - унгарска форинта
 • ISK - Исландска круна
 • INR - Индиска рупија
 • IDR - индонезиска рупија
 • IRR - Ирански риал
 • ILS - израелски Нов Шекел
 • JPY - јапонски јен
 • КЗТ - Казахстански Тенге
 • KES - кениски шилинг
 • KGS - Киргистански Сом
 • MYR - малезиски Рингит
 • МКД - Македонски денар
 • MAD - Марокански Дирхам
 • MXN - мексикански пезос
 • МЗН - Метикал
 • MDL - Молдавски Леу
 • МНТ - Монголски Тогрог
 • NGN - Нигериска Наира
 • НЗД - Новозеландски долар
 • НОК - Норвешка круна
 • PYG - парагвајски гуарани
 • ПЕН - перуански Нуево Сол
 • PHP - Филипински пезос
 • PLN - полска злота
 • RON - романски Леу
 • RUB - Руска рубља
 • РСД - српски динар
 • SGD - Сингапурски долар
 • ZAR - Јужноафрикански ранд
 • KRW - јужнокорејски вон
 • SDG - Суданска фунта
 • SEK - шведска круна
 • CHF - швајцарски франк
Total score9.2
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2011
ЈазициЈазици (29)
Јапонски
Англиски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Ирски
Италијански
Кинески
Корејски
Литвански
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Унгарски
Холандски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
Депозит бонус
ВалутиВалути (78)
Јапонски јен
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Бурундиски франци
Венецуелски боливари
Виетнамски донг
Гански цеди
Грузиски лари
Дански круни
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Замбиски квачи
Израелски нови шекели
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Казахстански тенгес
Канадски долари
Катарски риали
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Конгоански франци
Кувајски динари
Македонски денари
Малезиски рингити
Марокански дирхами
Мексикански пезоси
Мозамбиски метикали
Молдавски леу
Нигериски наири
Нови тајвански долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Сингапурски долари
Српски динари
Судански фунти
Судиски ријали
Танзански шилинзи
Тајландски бах
Туниски динари
Турски лири
Угандански шилинзи
Узбекистан сом
Украински гривни
Унгарски форинти
Уругвајски пезоси
Филипински пезоси
Хонг Конг долари
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (181)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужен Судан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британска територија на Индискиот Океан
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Гренада
Гренланд
Грузија
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Маршалските Острови
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Островите Питкерн
Островот Буве
Островот Норфолк
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Словачка
Соломонови Острови
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тринидад и Тобаго
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Франција
Хаити
Холандски Антили
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (76)
CS:GO
Dota 2
Dragon TigerDream Catcher
FIFA
French Roulette Gold
Greyhounds
Injustice 2
League of Legends
Live Fashion Punto BancoLive Grand RouletteLive Multiplayer PokerLive Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mortal Kombat
Pai GowPunto Banco
Street Fighter
Tekken
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Казино ХолдемКарибски Студ
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик Бо
Скијање
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Хурлинг
Шах
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (91)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit CardsCryptoDebit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
Lobanet
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
VisaWallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (27)