1xBet Live Casino Преглед - Games

Age Limit
1xBet
1xBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Games

И покрај тоа што цветаше во спортското обложување, 1XBet сега има целосен опсег на игри распространети низ различни категории, од игри со дилери во живо до онлајн казина и ТВ игри. Некои од популарните казино игри на 1Xbet вклучуваат Starburst, Big Bang, Finn, and the Swirly Spin, Butterfly Staxx, South Park Reel Chaos и Lost Relics, меѓу другите.

Бакара

Некои од најдобрите 1xbet игри во живо се бакара. Baccarat е многу популарна игра која лесно се учи. Имате три опции кога станува збор за ставање облози. Може да се обложувате на „играч“, „банкар“ или „вратоврска“. Минималниот и максималниот износ на влогот се одредуваат пред натпреварот. Не ви е дозволено да ставате облози на „играч“ и „банкар“ истовремено.

Откако ќе се одлучите за видот на облогот што сакате да го поставите и износот што сакате да го обложите, можете да притиснете „Дали картички“ и и играчот и банкарот ќе добијат по 2 карти. Победник е страната која ќе добие најголем број на поени. Ако играчот и банкарот`Рацете се врзуваат, тогаш облогот „вратоврска“ е победник. Постојат неколку ситуации кога се дели трета карта:

Кога играчот ќе добие две картички со вредност помеѓу 0 и 5 поени

Кога банкарот ќе прими рака со две картички вредни помеѓу 0 и 5 поени и играчот се засолнува`т доби трета картичка

Кога банкарот ќе одлучи да добие трета картичка во зависност од играчот`s картички.

Секој пат кога вредноста на раката е 10 или повеќе, се брои само последната цифра. На пример, ако имате две карти 6 и 7 кои изнесуваат 13, десет се занемаруваат и раката ќе се брои како 3.

Опциите за исплата се како што следува:

Кога се обложувате на „плеер“, исплатата е 2:1

Кога се обложувате на „банкар“, исплатата е 1,95:1

Кога се обложувате на „вратоврска“, исплатата е 8:1

Можете да видите дека „вратоврска“ е облогот што има највисок сооднос на исплата, но во исто време ова е и поризичниот облог.

1xbet слотови за казино

Во 1xBet казиното можете да најдете видео слот игри во живо од различни провајдери како на пр Microgaming, NetEnt, Playtech, и QuickSpin. Ова значи дека можете да најдете некои од најпопуларните игри како Mega Moolah, Immortal Romance, Starburst или Gonzo`Потрагата во нивното портфолио.

Односот на исплати во казиното е навистина висок, па ако изберете да играте овде, можете да добивате на редовна основа. И не само тоа, штом ќе биде објавена игра, можете да ја најдете на веб-страницата на 1xBet Казино.

Можете да најдете игри од следниве провајдери:

 • Amatic Industries слотови
 • Бетсофт Слот машини
 • Слот машини GameArt
 • Слот машини LuckyStreak
 • Microgaming слотови
 • Net Entertainment Slots
 • Play'n GO слотови
 • iSoftBet слотови
 • Слот машини Red Rake Gaming
 • Слотови за игри во подем
 • Booongo слотови
 • Слот машини Fugaso
 • Habanero Systems слотови
 • Spadegaming слотови
 • Wazdan слотови
 • Слот машини Wazdan
 • BGAMING слотови
 • Слотови за забава Evoplay

Блек Џек

Блек Џек е вообичаена казино игра а позната е и како 21. Главната причина зошто оваа игра е толку популарна е што е толку лесна за играње. Победник е тој што има карти кои се вкупно 21 или најблиску до 21. Картите помеѓу 2 и 10 имаат иста вредност, кецовите можат да бидат 1 или 11, а бројките имаат вредност 10.

Играта започнува со 2 карти кои ќе бидат прикажани за да можат сите учесници да ги видат, додека дилерот добива две карти каде едната од картите е свртена надолу. Откако играчот ќе ја види својата картичка, има 4 опции: погоди, стое, подели или двојно надолу.

 • Удри – Да „Погоди“ значи да побараш друга картичка.
 • Застанете – „Застанете“ значи да го задржите вашиот збир и да го завршите вашиот ред. Оваа опција е корисна кога имате карти кои се блиску до 21, ако надминете 21, ќе раскинете.
 • Подели – Да се „Сплит“ во блек џек значи дека ви биле поделени две идентични карти и сакате да ги поделите во посебни раце и можете да побарате нова втора карта за секоја.
 • Двојно надолу – „Двоен надолу“ е еден од највозбудливите потези во блек џек. Овој облог ви овозможува да го удвоите вашиот облог на средината на раката во замена за една дополнителна картичка. Ова е исто така многу ризичен потег бидејќи ако добиете ниска карта можете`не удри повторно.

Рулет

Рулетот се игра на маса за рулет кој се состои од тркало и простор за обложување. Тркалото содржи црни и црвени џебови нумерирани од 1 до 36 и еден зелен џеб со број 0. Сите облози се направени пред почетокот на играта и секоја табела има минимален и максимален износ на облог.

За да поставите облог, треба да повлечете чип со саканата вредност во областа за обложување. За да го откажете облогот треба да притиснете „Отстрани ги сите чипови“. Откако ќе ја донесете вашата одлука и ќе го ставите вашиот облог, треба да кликнете на копчето за центрифугирање. Тркалото и топката ќе се вртат во спротивни насоки и топката ќе слета во еден џеб. Ако сте го предвиделе вистинскиот џеб со вашиот облог, тогаш вие сте победник.

Рулет обложување во живо во казино

Директен облог е кога го ставате вашиот облог на кој било единечен број. Шансите за предвидување на овој облог се 2,63%, а исплатата е 35:1.

Сплит Бет е кога се обложувате на два соседни броја со ставање чип на линијата што ги дели двата броја. Шансите да се предвиди исходот е 5,26%, а исплатата е 17:1.

Уличен облог е кога се обложувате на низа броеви, на пример 7, 8 и 9, или 14, 15 и 16. Шансите да се предвиди овој облог е 8,11%, а исплатата е 11:1.

Агол Влог е кога ќе се обложите на четири броја. Можете да го направите ова со поставување на чип на аголот на сите четири броеви. Шансите за предвидување на овој облог се 10,53%, а исплатата е 8:1.

Double Street Bet е кога се обложувате на два реда броеви, вкупно 6 броеви. Шансите за предвидување на овој облог се 16,22%, а исплатата е 8:1.

Кошница Облогот е кога се обложувате на пет броја. Овој облог е достапен само во Американски рулет и им овозможува на играчите да се обложуваат на нула, двојна нула, 1, 2 и 3. Шансите да се предвиди овој облог се 13,16, а исплатата е 6:1.

Сите овие се внатрешни облози и имаат помали шанси за победа, но исплатите се многу подобри. Од друга страна, има играчи кои сакаат да играат на сигурно, па ги претпочитаат надворешните облози. Овде има 3 различни облози и тие се како што следува:

Црвено/Црно облози е кога се обложувате на бојата и шансите да се предвиди овој облог е 48,60%, а исплатата е 1:1.

Парни/непарни облози е кога ставате облог или на парни или на непарни броеви. Повторно, шансите да се предвиди овој облог се навистина високи и тие одат до 48,60% и исплатата е 1:1.

Ниски/Високи облози е кога ќе се обложите на ниски броеви, од 1 до 18, и кога ќе се обложите на високи броеви, од 19 до 36. Шансите да се предвиди овој облог се 48,60%, а исплатата е 1 :1.

Спортско обложување

Ако се занимавате со спортско обложување, тогаш Казиното 1xBet е најдобриот избор за вас. Вие не само што можете да се обложувате на вашата омилена игра, туку можете и да разговарате со вашите колеги и можеби да добиете некои препораки и совети. Дури и почетниците нема да имаат проблем да ставаат облози бидејќи нивната веб-страница обезбедува детални правила и упатства.

Кои спортови и настани се нудат за обложување?

Постојат бројни можности за обложување 1xbet кои ќе ве остават без зборови дури и најпребирливите клиенти. Можете да ставате облози на фудбал, хокеј на мраз, бокс, велосипедизам само за да наведете некои.

Казиното 1xBet нуди широк избор на настани и брза и сигурна обработка на облози. Можете да се обложувате големи на некои од најпопуларните настани со највисоки достапни шанси.

Денес можете да се обложувате 24/7 благодарение на Интернетот. Значи, ако верувате дека можете да го предвидите исходот, добредојдени сте да се обложите во 1xBet казиното.

Total score9.2
Добрите
+ Високо ролери казино
+ Се играше во многу земји
+ Најдобар избор на облози
+ Голем избор на игри

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2011
ЈазициЈазици (29)
Јапонски
Англиски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Ирски
Италијански
Кинески
Корејски
Литвански
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Унгарски
Холандски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
Депозит бонус
ВалутиВалути (78)
Јапонски јен
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Бурундиски франци
Венецуелски боливари
Виетнамски донг
Гански цеди
Грузиски лари
Дански круни
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Замбиски квачи
Израелски нови шекели
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Казахстански тенгес
Канадски долари
Катарски риали
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Конгоански франци
Кувајски динари
Македонски денари
Малезиски рингити
Марокански дирхами
Мексикански пезоси
Мозамбиски метикали
Молдавски леу
Нигериски наири
Нови тајвански долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Сингапурски долари
Српски динари
Судански фунти
Судиски ријали
Танзански шилинзи
Тајландски бах
Туниски динари
Турски лири
Угандански шилинзи
Узбекистан сом
Украински гривни
Унгарски форинти
Уругвајски пезоси
Филипински пезоси
Хонг Конг долари
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (181)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужен Судан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британска територија на Индискиот Океан
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Гренада
Гренланд
Грузија
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Маршалските Острови
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Островите Питкерн
Островот Буве
Островот Норфолк
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Словачка
Соломонови Острови
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тринидад и Тобаго
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Франција
Хаити
Холандски Антили
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (76)
CS:GO
Dota 2
Dragon TigerDream Catcher
FIFA
French Roulette Gold
Greyhounds
Injustice 2
League of Legends
Live Fashion Punto BancoLive Grand RouletteLive Multiplayer PokerLive Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mortal Kombat
Pai GowPunto Banco
Street Fighter
Tekken
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Казино ХолдемКарибски Студ
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик Бо
Скијање
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Хурлинг
Шах
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (91)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit CardsCryptoDebit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
Lobanet
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
VisaWallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (27)