1xBet Казино Во Живо Преглед - Languages

1xBetResponsible Gambling
CASINORANK
9.2/10
БонусБонус за добредојде до 1500 € + 150 бесплатни вртења
Високо ролери казино
Се играше во многу земји
Најдобар избор на облози
Голем избор на игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Високо ролери казино
Се играше во многу земји
Најдобар избор на облози
Голем избор на игри
1xBet is not available in your country. Please try:
Languages

Languages

1XBet е меѓународна платформа за онлајн игри која им служи на играчи од целиот свет. Веб-страницата и платформите за апликации се дизајнирани да ги поддржува сите популарни јазици во светот.

Некои од јазиците на кои е достапен се:

  • Англиски
  • шпански
  • португалски
  • италијански
  • турски
  • руски
  • јапонски

Во основа, постои јазик за секоја земја во која работи.

1xBet Casino во живо досега е преведено на 40 јазици. Ова им овозможува на играчите да ги разберат условите и условите за секој облог пред да одлучат да направат депозит. И, во случај да имате проблем, можете да го контактирате казиното на неколку начини, преку поддршка за корисници која е достапна 24/7, преку е-пошта или може да побарате повратен повик.

Единствениот проблем овде е што иако поддршката за корисници е секогаш достапна, тоа не значи дека ќе имаат некој што го зборува вашиот мајчин јазик. Значи, стандардно, целата комуникација ќе биде на англиски јазик.

Прагматично играње и 1xBet цемент партнерство со ексклузивна игра со дилер во живо
2023-09-22

Прагматично играње и 1xBet цемент партнерство со ексклузивна игра со дилер во живо

Pragmatic Play, прв развивач на казино игри во живо, ја продолжи својата импресивна серија од 2023 година, откако го прошири постојното партнерство со 1xBet Casino. Во новиот договор, развивачот на играта ќе го испорача своето нарачано шоу за игри во живо, Wheel of Luck.