1xBet Казино Во Живо Преглед - Security

1xBetResponsible Gambling
CASINORANK
9.2/10
БонусБонус за добредојде до 1500 € + 150 бесплатни вртења
Високо ролери казино
Се играше во многу земји
Најдобар избор на облози
Голем избор на игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Високо ролери казино
Се играше во многу земји
Најдобар избор на облози
Голем избор на игри
1xBet is not available in your country. Please try:
Security

Security

Казиното 1xBet користи SSL верзија 3 со 128-битна шифрирање за складирање и заштита на вашите лични податоци. Тие ќе ги преземат сите неопходни мерки за заштита на вашите податоци откако ќе бидат примени.

Ограничени земји

Ограничени земји

Некои земји не се прифатени во 1xBet казиното. Ова се должи на нивните закони и прописи. Еве список на ограничени земји и ако случајно вашата земја е наведена овде, не ви е дозволено да уживате во игрите во казиното 1xBet:

 • Акротири и Декелија
 • Оландските Острови
 • Алдерни
 • американска Самоа
 • Антарктикот
 • Арапскиот Залив
 • Островот Вознесение
 • Бонер
 • Островот Буве
 • Британска територија на Индискиот Океан
 • Божиќни Острови
 • Каналски Острови
 • Островот Чагос
 • Острови Кокос (Килинг)
 • Диего Гарсија
 • Етиопија
 • Фолкландските Острови
 • Француски јужни територии
 • Грузија
 • Островот Херд и Островите Мекдоналд
 • Индија
 • Маријанските Острови
 • Островот Маршал
 • Мајот
 • Микронезија
 • Монсерат
 • Неутрална зона
 • Палау
 • Самоа
 • Сарк
 • Свети Кроа
 • Свети Вартелемеј
 • Света Џорџија и С., Сендвич Острови
 • Свети Мартин
 • Синт Мартен
 • Свалбард
 • Тахити
 • Тристан да Куња
 • Соединети Држави
 • Соединетите Американски Држави Мали оддалечени острови
 • Американски Девствени Острови
 • Ватикан
 • Вејк Острови
 • Западни Индија
 • Западна Самоа
 • Заир

На земјите кои не се вклучени во горната листа им е дозволено да ставаат облози во казиното 1xBet.

Земји од сивата зона

Земји од сивата зона

Сè уште има многу земји кои не се вклучени во горните листи и тие се оние кои се сметаат за во сивата зона. Во такви земји законите не се јасно наведени, така што пред да одлучите да учествувате во коцкање преку Интернет, треба да направите некое истражување. Најдоброто нешто што треба да направите во овие случаи е да ја контактирате Поддршката за корисници и да побарате помош во врска со какви било правни прашања.

Во случај да сте во некоја од категориите и да продолжите да играте, може да имате проблеми при повлекувањето.

Прагматично играње и 1xBet цемент партнерство со ексклузивна игра со дилер во живо
2023-09-22

Прагматично играње и 1xBet цемент партнерство со ексклузивна игра со дилер во живо

Pragmatic Play, прв развивач на казино игри во живо, ја продолжи својата импресивна серија од 2023 година, откако го прошири постојното партнерство со 1xBet Casino. Во новиот договор, развивачот на играта ќе го испорача своето нарачано шоу за игри во живо, Wheel of Luck.