1xBet Казино Во Живо Преглед - Withdrawals

1xBetResponsible Gambling
CASINORANK
9.2/10
БонусБонус за добредојде до 1500 € + 150 бесплатни вртења
Високо ролери казино
Се играше во многу земји
Најдобар избор на облози
Голем избор на игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Високо ролери казино
Се играше во многу земји
Најдобар избор на облози
Голем избор на игри
1xBet is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Исто како и депонирањето, постапката за повлекување е прилично едноставна. Постојат многу опции што ги обезбедува компанијата, вклучувајќи е-паричници, картички и банкарски трансфери.

Повлекувањето на е-паричник е моментално, додека повлекувањето на картичката и жичниот трансфер трае 3-5 дена и 2-3 дена соодветно. Нема поставено ограничување за повлекување на 1XBet.

Како да направите повлекување?

Како да направите повлекување?

Нема подобро чувство од она кога заработувате вистински пари додека ја играте вашата омилена игра. Следниот чекор очигледно би бил повлекување. Казиното 1xBet нуди сигурни начини на плаќање.

Пред да направите повлекување, треба да ги потврдите вашите лични податоци со испраќање копија од вашиот пасош или лична карта. Во некои случаи, казиното ќе бара и фотографија од банкарска картичка.

Можете да го направите тоа со одење на копчето „Лична сметка“ и изберете „Повлекување средства“. Ако го избравте системот MIR, тогаш во тој случај треба да пополните посебен формулар со овие информации:

 • Износ на повлекување
 • Број на картичка и име на нејзиниот сопственик
 • Детали за пасош
 • Домашна адреса и телефонски број

Кога станува збор за Visa картичката, треба да го вклучите бројот, телефонскиот број и името на сопственикот на картичката. За Маестро само бројот на картичката и рокот на траење.

Во случај да имате некои проблеми при повлекувањето, можете да ја контактирате поддршката за корисници и таа ќе ве води низ процесот.

Најдобар начин за повлекување средства е со користење на е-паричници. Тие не се толку барани и се што треба да направите е да направите сметка користејќи ја вашата е-пошта. Уште повеќе, префрлање на вашите пари на Yandex. Парите се толку лесни и има 0% провизија.

Време на повлекување во 1xBet казино онлајн

Време на повлекување во 1xBet казино онлајн

Времето на повлекување зависи од методот што го користите за да ги уплатите вашите добивки. Ако користите е-паричници, времето за повлекување е обично 24 часа или помалку. Ако користите кредитна или дебитна картичка, времето за повлекување е помеѓу 3 и 5 дена. Ако користите банкарски трансфер, времето за повлекување е помеѓу 1 и 5 дена.

Бонус за повлекување

Бонус за повлекување

За да направите повлекување, треба да ги исполните сите барања на секој облог. Откако ќе завршите со превртување на бонусот, можете да ги соберете средствата на вашата сметка Кога станува збор за повлекување, постојат многу методи што можете да ги користите.

БАНКАРСКИ КАРТИЧКИ

 • Виза
 • Mastercard
 • Маестро

Е-ПАРИЧНИЦИ

 • WebMoney
 • QIWI
 • Скрил
 • Б-плаќање
 • Совршени пари
 • Светот на тенкови
 • Светот на воените бродови
 • Светот на воените авиони
 • Вкредитори
 • Џетон паричник
 • Пајдуња
 • Експрес унија Камерун
 • Кешмал
 • Runpay Wallet
 • FastPay
 • Sticpay
 • Paynet

ПЛАЌАЊА ПО МОБИЛНИ

 • Beeline
 • МТС
 • Tele2
 • Мегафон
 • Тателеком
 • МЦ Украина
 • LifeCell
 • Аиртел
 • Динарак
 • М-Бир
 • CBE
 • М-Песа Кенија
 • Рејкеш

ПЛАТНИ СИСТЕМИ

 • Нетлер
 • ecoPayz
 • Плаќач

ТЕРМИНАЛИ ЗА САМОУСЛУЖУВАЊЕ

 • Кредитори на PBC

ИНТЕРНЕТ БАНКАРСТВО

 • Приват24
 • Локален банкарски трансфер
 • Кина UnionPay банка
 • ECOBANQ
 • Поларис банка

ПРИПЕЈД КАРТИЧКИ

 • Астро платежна картичка
 • Ваучер Paycasa

БАНКАРСКИ ТРАНСФЕР

 • Локален индонезиски БТ
 • Локален малезиски БТ
 • Локален тајландски БТ
 • Локален виетнамски БТ
 • Екобанка
 • Пристап до банка
 • Пристап до банка PLC (дијамант)
 • Херитиџ банка
 • Зенит банка
 • FCMB
 • УБА
 • Првата банка
 • Фиделити банка
 • Кистоун банка
 • GTB
 • Станбиќ IBTC банка
 • Стандардна чартер банка
 • Стерлинг банка
 • Банка на Унијата
 • Унити банка
 • Вема банка
 • Џаиз банка
 • СитиБанка
 • Enterprise Bank
 • Сепа
 • Доверба за плаќање88
 • Анинда банка Хавалеси
 • Акили Хавале

КРИПТОВАЛУТА

 • Биткоин
 • Лајткоин
 • Dogecoin
 • Цртичка
 • Етереум
 • ZCash
 • Игра Кредити
 • НЕМ
 • Бајтекоин
 • ДигиБајт
 • Биткоин злато
 • Биткоин Кеш
 • QTUM
 • СТРАТИС
 • Бран
 • Монета од американски долари
 • Тетер
 • ТРОН
 • BitSHares
 • Е-ВАУЧЕРИ
 • ПС Ваучер
 • Е-ваучер Perfect Money
Валута

Валута

Ова се следните валути што се прифаќаат во 1xBet казиното за повлекување:

 • Новозеландски долари
 • Узбекистан Сом
 • Ирански риали
 • Конго франци
 • Македонски денари
 • Анголски Кванзас
 • Индонезиски рупии
 • Мексикански пезоси
 • Филипински пезоси
 • Грузиски Ларис
 • Бурундиски франци
 • Чилеански пезоси
 • Бугарска Лева
 • Тајландски Бах
 • Чешка коруни
 • Јужноафрикански ранд
 • Норвешка круна
 • Бразилски Реал
 • Кениски шилинзи
 • Индиски рупии
 • Марокански дирами
 • романски Леи
 • туниски динари
 • српски динари
 • Белоруски рубли
 • Танзански шилинзи
 • боливиски Боливијанос
 • јапонски јен
 • Омански Риали
 • виетнамски Донг
 • Египетски фунти
 • Уругвајски пезоси
 • Венецуелски боливари
 • Малезиски Рингити
 • Азербејџански Манати
 • Молдавски Леи
 • Украински гривни
 • евра
 • американски долари
 • Ерменски драми
 • Уганда шилинзи
 • Перуански Nuevos Soles
 • Лајткоин
 • Колумбиски пезоси
 • парагвајски гуарани
 • австралиски долари
 • Нигериски Наира
 • Британски фунти
 • Долари од Хонг Конг
 • Унгарски форинти
 • Гана Cedis
 • Кувајтски динари
 • Катарски риали
 • Алжирски динари
 • Мозамбика Метикалс
 • Јордански динари
 • швајцарски франци
 • турска лира
 • Бангладешки Такас
 • исландски круни
 • Нови тајвански долари
 • Сингапурски долари
 • полски злоти
 • Аргентински пезоси
 • Хрватски куни
 • Израелски Нов Шекели
 • Кинески јуани
 • Етиопјанец Бирс
 • Канадски долари
 • Судански фунти
 • Бахреински динари
 • Албански Лека
 • Казахстански Тенгес
 • Саудиски риали
 • шведски круни
 • Јужнокорејски Вон
 • Dogecoin
 • Замбиски квачас
Прагматично играње и 1xBet цемент партнерство со ексклузивна игра со дилер во живо
2023-09-22

Прагматично играње и 1xBet цемент партнерство со ексклузивна игра со дилер во живо

Pragmatic Play, прв развивач на казино игри во живо, ја продолжи својата импресивна серија од 2023 година, откако го прошири постојното партнерство со 1xBet Casino. Во новиот договор, развивачот на играта ќе го испорача своето нарачано шоу за игри во живо, Wheel of Luck.