22BET Казино Во Живо Преглед - Security

22BETResponsible Gambling
CASINORANK
8.7/10
БонусДо 300 €
Широк опсег на плаќања
12000+ слотови
Достапно спортско обложување
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Широк опсег на плаќања
12000+ слотови
Достапно спортско обложување
22BET
До 300 €
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Добијте го бонусот
Security

Security

Обложувачите треба да се чувствуваат сигурни на страницата и треба да знаат дека нивните лични податоци нема да бидат прекршени или користени на кој било друг начин отколку што треба. Казиното во живо нема да работи долго ако не можат да им ги гарантираат овие работи на своите играчи.

Првиот индикатор за безбедно и доверливо онлајн казино е лиценцата што ја поседува. Казиното 22Bet ги има тие информации на дното на страницата, каде играчите можат да видат дека е управувана од Marikit Holdings Ltd, со канцеларија во Кипар.

Казиното 22Bet има лиценца Курасао, така што тие се добро регулирани и доверливи, играчите можат да знаат дека нивните трансакции се безбедни и сигурни. Дополнително, целата комуникација помеѓу играчите и самото казино е шифрирана со најновата 256-битна SSL шифрирање, така што сите информации што играчите ги даваат на страницата се добро заштитени.

Казиното 22Bet има GoDaddy SSL сертификат и има одличен тим против измама кој користи напреден систем кој ќе открие и спречи какви било сомнителни или измамнички активности што се случуваат на локацијата. Згора на тоа, ако играчот забележи дека има повреда на безбедноста на нивната сметка, има можност веднаш да стапи во контакт со тимот за поддршка на клиентите, кој е секогаш пријателски настроен и одговорен, па тие ќе дадат решенија за сите проблеми што може да ги обложуваат имаат.

1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот