Amok

Age Limit
Amok
Amok is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

Зошто да играте во Amok Live Casino

Амок казиното во живо е едно од најновите онлајн казина на казино групата Infiniza Limited. Ако некој е играч на казино во живо и сака да го оцени Amok Casino, веднаш ќе забележи импресивен избор на игри за коцкање во библиотеката на игри.

Овие игри, како и софтверот, банкарските методи и бонусите, се неопходни компоненти на секое казино во живо. Сепак, една од главните предности на играњето во ова казино е неговиот едноставен пристап за регистрација на сметката.

Органот за игри на Малта го лиценцира Amok Casino и користи SSL шифрирање. Веб-страницата, исто така, ги има сите неопходни безбедносни мерки, како што се ограничувања за депонирање и тајмери за сесии. Како резултат на тоа, гејмерите се информирани за она што е дозволено во рамките на нивните параметри за игра.

Бидејќи Amok Casino е целосно лиценцирано казино, може да се гарантира дека депонираните средства и личните информации се безбедни и дека сите казино игри се фер и чесни.

Конечно, има онолку безбедност колку што секој би можел да се надева дека ќе најде во кое било реномирана казино.

About

Казиното Амок, кое дебитираше во 2021 година, нуди и свои специјализирани казино во живо. Ако гејмерот го пропушти зуењето, возбудата и ангажманот на вистинско копнено казино, но не може да го посети од која било причина, играњето во казино во живо е одлична замена.

Веб-страницата на Amok Casino е лесна за употреба. Светлата палета на бои, едноставниот распоред и густиот дизајн погоден за мобилни телефони гарантираат дека играчот нема да има проблеми со навигацијата на страницата.

Гејмерите ќе имаат одлично време играјќи во ова интересно казино во живо.

Games

Казината во живо се дизајнирани за гејмерите кои сакаат да уживаат во конвенционалната средина на казино без да го напуштат својот дом. Оваа категорија има над 200 игри со дилер во живо за истражување. Некои од најистакнатите можности вклучуваат бакара во живо, блек џек во живо и рулет во живо.

Рулет во живо

Ако некој сака игра рулет во живо, Amok Casino нуди американски, европски и француски рулет во живо. Но, што е со некои интересни варијации на рулет, како што се:

 • Извонреден рулет
 • Молња рулет
 • Блаже рулет
 • Турбо рулет
 • Брзински рулет

Блек Џек во живо

Постојат повеќе варијанти на блек џек игри во живо во овој дел. Некои од најпопуларните игри се:

 • Одело 21 
 • Блек Џек платина ВИП
 • Сребро 4
 • Азур

Бакара во живо

Во оваа категорија, највозбудливо игри со бакара во живо се:

 • Исцедете го Бакара
 • Брзина Бакара
 • Салон Приве
 • Без комисија Baccarat

Други игри

Некои други игри со дилер во живо за играчи се:

 • Сик Бо
 • Фаќач на соништа
 • Змеј тигар
 • Лудо време
 • Lightning Dice и многу други

Bonuses

Секој што се приклучува на ново онлајн казино сака да научи за бонуси за казино во живо и промоции. Бонусите играат витална улога во привлекувањето на вниманието на играчите во игрите.

За жал, Amok Live Casino не обезбедува бонуси за учесниците кои играат игри со дилери во живо. Се очекува наскоро да понудат атрактивни бонуси на одделот за казино во живо.

Languages

Веб-страницата на Amok Casino е достапна на повеќе јазици. Главниот јазик на казиното е, се разбира, англискиот, по што следи францускиот, бидејќи една од клучните нации на кои се таргетира Amok Casino е Канада. Amok Casino исто така има големо присуство во Европа, особено во Скандинавија. Иако повеќето Европејци веројатно би ја избрале веб-страницата на англиски јазик, Amok Casino е исто така достапно на следниве јазици:

 • Англиски
 • француски
 • норвешки
 • фински
 • германски

Валути

Повеќето луѓе од целиот свет можат да основаат сметка во Amok Live Casino и да прават депозити и повлекувања. Еврото е главната валута на казиното во Амок, но играчите исто така може да се обложуваат други валути во Амок, како што се:

 • Канадски долари
 • американски долари
 • полска злота
 • Норвешка круна
 • Јужноафрикански Ранд и многу други

Ако земјата користи друга валута, тие сепак може да играат во Amok Live Casino; сепак, сите трансакции ќе бидат конвертирани и пресметани во една од валутите наведени погоре.

Software

Amok нуди голем асортиман на игри во казино во живо! Овие игри се создадени од водечки светски добавувачи на софтвер, обезбедувајќи играчите да ги играат најпривлечните современи и атрактивно дизајнирани казино игри достапни. Провајдерите на софтвер за игри со дилери во живо во Amok Live Casino се: 

 • Свинт
 • Еволуција игри
 • Прагматична игра

Support

Доколку играчите сакаат поддршка додека играте во казиното Amok Live, компетентен и корисен оддел за грижа за корисници е подготвен да се справи со тешкотиите и да одговори на нивните прашања.

Може да стигнат тим за поддршка преку е-пошта или преку опцијата за разговор во живо. Ако сакаат итна поддршка, „Разговор во живо“ е најдобрата опција.

Јазичето за разговор во живо може да се најде во паѓачкото мени на страницата.

Едноставно напишете прашање кога ќе се појават меурчињата за разговор во живо. После тоа, тие ќе видат бот кој се обидува да одговори на барање преку поврзување на страница со ЧПП.

Deposits

начини за плаќање

Амок нуди над 20 различни начини на плаќање казино во живо, што е еден од најзначајните критериуми за гејмерите кои сакаат да играат во кое било казино во живо. Банкарски картички, е-паричници и банкарски трансфери се меѓу бројните лесни избори достапни за играчите. Некои опции за плаќање, сепак, можеби не се достапни за сите играчи во сите земји. Коцкарите може да дознаат што им е достапно со посета на страницата за плаќање на казиното. Некои од опциите за плаќање се:

 • JetonCash
 • MiFinity
 • Paysafe
 • Скрил
 • Нетлер
Total score8.2
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Норвешки
Фински
Француски
Шведски
БонусиБонуси (6)
Без обложувачки бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Депозит бонус
Кешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (4)
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
Разговор во живо
ДржавиДржави (5)
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Финска
Швајцарија
ИгриИгри (5)
Блек Џек
Видео Покер
ПокерРулет
Слотови
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (16)
AstroPay
Credit CardsDebit CardEcoPayz
Interac
Jeton
MuchBetter
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Rapid Transfer
Skrill
Sofort
Trustly
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (49)
1x2Gaming
2 By 2 Gaming
Ainsworth Gaming Technology
All41 Studios
Big Time Gaming
BlaBlaBla Studios
Booming Games
Crazy Tooth Studio
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Fortune Factory Studios
Foxium
GameBurger Studios
Gamomat
Genesis Gaming
Golden Hero
Iron Dog Studios
Just For The Win
Kalamba Games
Lightning Box
Max Win Gaming
Microgaming
Neon Valley Studios
NetEnt
Nolimit City
Northern Lights Gaming
Old Skool Studios
Oryx Gaming
PariPlay
PearFiction
Plank Gaming
Play'n GOPlaysonPragmatic Play
Pulse 8 Studio
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
Realistic Games
Red Rake Gaming
Relax Gaming
Snowborn Games
Sthlm Gaming
Stormcraft Studios
Triple Edge Studios
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet