Authentic Gaming

December 23, 2021

Автентичните игри го прават големиот шпански влез

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Authentic Gaming, водечки развивач на игри во казино во живо, го објави својот влез на шпанскиот пазар на 16 септември 2021 година. Ова е дел од стратегијата за проширување на својот глобален отпечаток на регулираните пазари. Значи, што треба да очекуваат шпанските пријатели на Authentic Gaming од ова лансирање?

Автентичните игри го прават големиот шпански влез

Удри на земјата трчање

По објавувањето, компанијата ќе ги понуди своите вертикали на казино во живо на операторите во регионот. Неколку недели пред лансирањето, повеќекратно ниво 1 операторите веќе ја нудеа играта во живо на програмеритес. Entain's Bwin, PokerCasino и PartyCasino се најзабележителните имиња.

Authentic Gaming ќе ја користи својата постоечка база на клиенти за „да се удри на теренот“. Компанијата веќе има интеграции и односи со компании со знаење на шпанскиот пазар за коцкање. Договорот несомнено ќе види многу повеќе оператори и играчите се регистрираат во наредните месеци во казина во живо.

Инсталации на пет тркала

Треба да се запомни дека Authentic Gaming веќе има инсталации на пет тркала во познатото казино Ган Виа во Мадрид. Овде, развивачот ги нуди своите онлајн вертикали преку iJuego.es del Casino Gran Via.

Овој потег го прави агрегаторот најзначаен во Шпанија бидејќи ниту еден друг онлајн-провајдер на казино во живо не нуди толку многу тркала. Давателот ќе понуди три под-категории на рулет во живо, вклучувајќи:

  • Рулет студио
  • Автоматски рулет
  • Автентичен рулет

Меѓу ѕвездите на шоуто е Gran Via Madrid Ruleta en Vivo. Оваа рулет игра им дава на корисниците уникатно чувство на онлајн и копнени средини. Со други зборови, гејмерите можат да играат еден против друг без разлика од каде играат. Ова ја проширува привлечноста на играта на играчите и операторите, благодарение на интегритетот на крупиите и шефовите на јамите на Gran Via Casino.

Како што беше кажано на почетокот, овој план за проширување во Шпанија е дел од посеопфатна стратегија што треба да се направи Authentic Gaming глобална моќност на регулираниот пазарс. Фактот дека шпанскиот пазар за коцкање неодамна забележа раст од 43% на годишно ниво помеѓу 2018-2020 година е едноставно премногу добро за да се игнорира.

Официјална изјава за автентични игри

Според Magdalena Podhorska-Okolow, главен извршен директор на Authentic Gaming, договорот означува значаен период. Таа го нарече шпанскиот потег „стратешки“ затоа што нивната содржина ќе биде во живо на уште еден регулиран пазар на iGaming. Покрај тоа, лансирањето ќе го отвори патот за повеќе шпански казино оператори да понудат повеќе сорти на рулет на своите играчи.

Сумирајќи, Падхорска-Околов додаде дека вертикалите на програмерите во Шпанија се единствени и иновативни во секој поглед. Како таква, компанијата ќе биде партнер со crème de la crème операторите во Шпанија за да им понуди на играчите незаменливо искуство со игри.

Проширувањето продолжува во Јужна Африка

Претходно на 4 октомври, Authentic Gaming го објави дебито на повеќекратни игри во казино во живо и авто-рулет тркала во Јужна Африка. Според договорот, играчите за прв пат ќе пристапат до вертикалите на казино во живо на развивачот.

Обожавателите на онлајн казино во живо ќе пристапат до популарните наслови за автентични игри како казино кат, Вива Лас Вегас, Ноќен клуб, 24/7 и Гранд. Овие студиски маси имаат елаборирана и украсена позадини управувана од добро обучени крупиери.

Гејмерите исто така ќе добијат чувство на рулет за крикет, кој моментално е достапен само за играчите. Тоа е единствен рулет во живо на тема крикет кој се игра на посветена околина на маса.

Табелата, исто така, доаѓа со табла со резултати во живо каде играчите остануваат ажурирани за најновите резултати од популарните лиги и турнири во крикет. Сега ова значи да убиеш две птици со еден камен ако си страствен обложувач на крикет.

Сè на сè, влезот на Authentic Gaming во Шпанија и Јужна Африка се значајни пресвртници за развивачот. Компанијата влегува во населени и регулирани јурисдикции, давајќи ѝ ја толку потребната глобална привлечност.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести