Authentic Gaming

February 18, 2022

Дебитира автентични игри MultiBet Baccarat – Детален преглед

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Програмерите на игри постојано иновираат во обид да останат на врвот на врвниот ред во индустријата за iGaming. Една таква компанија е Authentic Gaming (AG), која го објави MultiBet Baccarat кон крајот на минатата година. Оваа верзија на бакара во живо е забавна и наградувачка, благодарение на многуте странични облози за секоја зделка. Всушност, на оние кои играле MultiBet Блек Џек на компанијата не им треба вовед овде. 

Дебитира автентични игри MultiBet Baccarat – Детален преглед

Што е MultiBet Baccarat?

MultiBet Baccarat е живо бакара онлајн што не ги менува основите на оваа класична игра на маса. Само кажете дека оваа игра со казино во живо ги задржува традиционалните правила на игра на стандардната маса за бакара. 

Сепак, оваа игра додава режим без провизија на врвот на стандардниот режим. Но, тоа не е сè; MultiBet Baccarat има бројни странични облози што можете да ги поставите без обложување на главната рака. Всушност, има до 16 странични облози, повеќе од се што можете да најдете на масата за бакара.

Како да се игра MultiBet Baccarat на автентични игри

Како што беше кажано претходно, нема ништо сложено во ова казино во живо варијанта. Секоја рунда започнува со обложување на обложувачници на главниот или страничниот облог. Потоа, ќе ја поставите вредноста на монетата и ќе ја ставите на влогот што сакате да го играте. Запомнете, мора да го потврдите избраниот облог пред да истече тајмерот. Во спротивно, кругот ќе продолжи со избраниот облог.

Откако ќе се прифатат облозите, ќе започне рундата, при што дилерот ќе повлече две карти за позициите на банкар и играч. Интересно е што сите карти се делат свртени нагоре, што го прави кругот побрзо да се заврши. 

Како што се очекуваше, картите поделени на секоја позиција го создаваат вкупниот број на раце. Ако некоја позиција добие 8 или 9, таа автоматски го носи кругот. Алтернативно, дополнителна карта може да се дели на двете страни. Исто така, ако вкупниот број на картички е повеќе од 10, првата цифра се елиминира. На пример, создавањето на рака вкупно 13 им дава на играчите 3. Само добијте број што е најблиску до 9 и победи во кругот.

Странични облози во пар MultiBet Baccarat

Фановите на бакара со дилер во живо имаат повеќе можности за обложување и победа во ова игра во живо. Тоа е затоа што играта содржи некои од наједноставните странични облози на бакара во историјата. Наједноставните се страничните облози на парот, вклучувајќи го парот банкар, парот на играчи, кој било пар и совршениот пар.

Парот играч и банкар се самообјаснети. Овде, само треба да предвидите дали првите две поделени карти на која било позиција се пар. Ако го направите тоа правилно, се чека исплата 11:1. Со други зборови, ако се обложите 1$ и победите, вкупната награда ќе биде 12$, што е вашиот облог од 1$ плус дополнителни 11$.

Ако оваа исплата е премногу мала, наместо тоа, размислете за совршените парови. Во овој облог, победува рака со две идентични карти во однос на номиналната вредност и оделото. Плаќањето овде е 25:1. И на крај, кој било пар има исплата од 5:1 ако која било рака има пар. 

Други странични комплети MultiBet Baccarat

Природниот играч и природен банкар се други странични облози што треба да се земат предвид. Во овие странични облози, играчот победува ако раката постигне природно на првите две карти. Природно е едноставно извлекување 8 или 9. Двете странични облози се исплаќаат во сооднос 4:1.

Во меѓувреме, можете да уживате во исплати од 1,5:1 и 0,54:1 со малите и големите странични облози, соодветно. Рундата завршува со четири извлечени карти во мали облози, додека големиот страничен облог се исплатува ако рундата заврши со шест или пет карти.

Вкупните поени на банкарот и играчот исто така се исплаќаат со 0,7:1 и 1,23:1, соодветно. Целта е правилно да се предвиди дали вкупните поени на банкарот или играчот ќе бидат над/под 9,5. 

Играчите можат да уживаат и во страничниот облог на Dragon на кој му треба природно за да победи. Покрај формирањето природно, гејмерите мора да победат со одредена разлика во поени. Секако, наградата е поголема со поголема бодовна разлика. Исплатата е како што следува:

  • 4 поени разлика – 1:1
  • 5 поени разлика – 2:1
  • 6 поени разлика – 4:1
  • 7 поени разлика – 6:1
  • 8 поени разлика – 10:1
  • 9 поени разлика – 30:1

Последно, но секако не и најмалку важно, гејмерите можат да се обложуваат на страничниот облог Dragon 7. Ако банкарската позиција го потроши денот со три карти вредни 7 поени, овој облог ќе победи. Наградата за правилно предвидување на резултатите во овој облог е масивни 40:1.

И за да го завршиме, овој бакара во живо онлајн има страничен облог Panda 8, што е прилично блиску до облогот Dragon 7. Ако играчот победи во кругот со 8 поени акумулирани од три картички, тој ужива сооднос на исплата од 25:1. 

Заклучок

Генерално, овој живо бакара нуди игра слична на стандардната бакара. Се одликува со многу странични облози, што не е изненадувачки од Authentic Gaming. Можете дури и да ги играте страничните облози без да ги допирате основните облози за банкар, играч и нерешени. Сето ова е возбудливо искуство со дилер во живо од развивачот на игри со седиште во Малта.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести