Benard Maumo

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК
2022-09-05

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК

Најновите бројки на Википедија откриваат дека Велика Британија е дом на повеќе од 2,1 милиони онлајн коцкари. Ако ова е нешто што може да се случи, секој амбициозен агрегатор на содржина на онлајн казино ќе сака да добие дел од овој пазар на iGaming. Па, Езуги неодамна објави дека компанијата обезбедила дозвола за напојување живи казино сајтови во ОК. Еве повеќе за договорот:  

Прагматичен Play Inks Live дилер на студио Договор со удел
2022-07-09

Прагматичен Play Inks Live дилер на студио Договор со удел

Водечкиот агрегатор на содржини на iGaming, Pragmatic Play, е зафатен со лансирање на нови игри и затворање зделки цела година. На 3 мај 2022 година, компанијата објави договор со Stake за создавање наменски наменето студио во живо. Значи, што се готви во ова ново партнерство?

Стратегија за рамно обложување во блек џек во живо и бакара
2022-07-05

Стратегија за рамно обложување во блек џек во живо и бакара

Играњето блек џек и бакара во живо е забавно и наградувачко. Овие не се само некои од наједноставните и најнаградувачките игри, туку играчите можат да користат и систем за обложување за да ги минимизираат загубите. Веројатно ги знаете системите за обложување Martingale и D'Alembert, нели?

1P Live Roulette Wheels – Играјте без многу ризици!
2022-06-19

1P Live Roulette Wheels – Играјте без многу ризици!

Играње рулет во живо на најдобрите казина во живо е забавно и лесно ако не мора да ја скршите банката. Рулетот, како што знаете, е игра заснована на среќа. Како таков, дури и најдобриот систем за обложување нема да ја спаси вашата кожа од работ на куќата. 

Најдобрите бонуси во казина во живо 2022 година
2022-06-10

Најдобрите бонуси во казина во живо 2022 година

Играњето во казино во живо има многу предности. Покрај уживањето во реално чувство слично на копнените казина, казината во живо нудат и великодушни награди за добредојде и лојалност. Овие казина им нудат на играчите шанса да играат бесплатно користејќи бонуси како што се бонуси без депозит, бонуси за депозит, враќање на готовина, итн. Значи, без разлика дали сте нови или лојални на казиното, подолу се најдобрите бонуси во казина во живо за искористување оваа година .

Како се оданочуваат бонусите за казино во ОК и други јурисдикции?
2022-06-02

Како се оданочуваат бонусите за казино во ОК и други јурисдикции?

Играњето во живо онлајн казино во ОК или која било друга јурисдикција за коцкање за таа работа е забавно и многу наградува. Најдобрите казина во живо им нудат на играчите бонус стимулации да ги намамат и да ги охрабрат да депонираат и да играат повеќе. 

Дали игрите во живо во казино го загрозуваат постоењето на RNG игри?
2022-05-10

Дали игрите во живо во казино го загрозуваат постоењето на RNG игри?

Кога Microgaming го отвори првото онлајн казино во 1994 година, очекувањата не беа толку високи. Но, како што компјутерската и интернет технологијата продолжија да напредуваат, играчите очекуваа повеќе. Програмерите на игри почнаа да гледаат подалеку од еднодимензионалните RNG игри, па оттука и раѓањето на казино игрите во живо во раните 2000-ти. 

10 интересни факти за бинго кои не сте ги знаеле
2022-04-07

10 интересни факти за бинго кои не сте ги знаеле

Сакате да играте казино игри во живо? Тогаш не ви треба вовед во Бинго. За оние кои допрва треба да ја играат оваа игра, тоа е забавна игра со „седење“ каде играчите ги совпаѓаат броевите на испечатена картичка. Но, ако сакате почесто да победувате, учењето неколку факти за оваа игра е одличен почеток. Значи, колку знаете за Бинго? Подолу се дадени неколку забавни факти за оваа возбудлива казино игра.