Eddy Cheung

Подемот на казина во живо и како игрите со дилери во живо станаа толку популарни
2023-04-04

Подемот на казина во живо и како игрите со дилери во живо станаа толку популарни

Игрите со дилери во живо се веројатно една од најпопуларните активности за коцкање денес. Некои би рекле дека тие се најпопуларната коцкарска активност. Без разлика, нема сомнеж дека милиони луѓе ширум светот играат игри со дилери во живо. Меѓутоа, како дојдовме до оваа точка? Како игрите со дилерите во живо станаа толку популарни?

Како да ја изберете вистинската игра во казино во живо за вас
2023-03-23

Како да ја изберете вистинската игра во казино во живо за вас

Дали сакате да играте игри на маса како блек џек и покер на копно место? Благодарение на технологијата, играчите не мора нужно да ги напуштат своите куќи за да ги играат овие игри. Популарноста на казино игрите во живо вртоглаво порасна бидејќи им овозможуваат на гејмерите да имаат животно искуство со играње од далечина.

Казино игри во живо и како тие го подобруваат вашето крипто искуство
2023-03-07

Казино игри во живо и како тие го подобруваат вашето крипто искуство

Во текот на изминатите неколку години, видовме дека се појавуваат некои луди нови технологии. Вештачката интелигенција дојде до тој степен што софтверите можат да генерираат слики од зборовите што ќе им ги дадете.

Како да го подобрите вашето искуство играјќи игри во казино во живо
2023-03-05

Како да го подобрите вашето искуство играјќи игри во казино во живо

Играњето игри во казино е пријатно искуство. Бидејќи сè повеќе луѓе почнуваат да ја претпочитаат идејата да ги прават работите во удобноста на нивните домови, игрите во казино во живо почнаа да стануваат сè попопуларни.

Нови казино игри во живо - кои да се играат
2023-02-14

Нови казино игри во живо - кои да се играат

Казината во живо расте во популарност благодарение на уникатната функција за дилер во живо. Поради оваа функција, ќе можете да ја доживеете забавата на копнено казино. Ова е главната причина зошто повеќето играчи претпочитаат да играат во казино во живо. Покрај тоа, казиното во живо им овозможува на корисниците крајна погодност бидејќи многу игри со дилери во живо се достапни и во мобилните казина.

Која игра да се избере за подобро искуство - слотови или игри на маса
2023-01-30

Која игра да се избере за подобро искуство - слотови или игри на маса

Секогаш ќе има дебата за тоа кој тип на игра е подобар, слотови или игри на маса. И двете игри имаат огромна база на фанови, но не е утврдено која игра е подобра. Значи, иако и двете игри се одлични и обезбедуваат забавно искуство, секогаш ќе се поставува прашањето која е подобра.

Најчестите грешки и како да ги избегнете додека играте рулет во живо
2023-01-08

Најчестите грешки и како да ги избегнете додека играте рулет во живо

Рулет во живо е една од најпопуларните игри во казина во живо. Играта е исклучително стара и ја сакаат многу играчи. Сепак, има некои играчи кои прават вообичаени грешки додека играат. Ако сте еден од нив, тогаш не грижете се. Вие сте на вистинското место ако сакате да ги избегнете тие грешки. Во оваа статија ќе ви кажеме за 5-те најчести грешки што треба да ги избегнувате додека играте рулет во живо.

Можете ли да играте казино во живо онлајн за вистински пари?
2022-12-18

Можете ли да играте казино во живо онлајн за вистински пари?

Ова е ера на живи казина. Тие се лудо популарни некое време, а зголемувањето на популарноста може да продолжи некое време. Казиното во живо му обезбедува на корисникот сосема поинаков и уникатен тип на искуство. Како што напредуваа технологиите, така и казината напредуваа. Така, сега, во казино во живо, има дилер во живо на некои од игрите.

Зошто треба да изберете казина во живо наместо копнени казина?
2022-12-12

Зошто треба да изберете казина во живо наместо копнени казина?

Секогаш ќе има прашање кое казино е подобро. Во исто време, секогаш ќе има тип на казино што е подобро од другите на еден или друг начин. Па, зошто некој треба да игра во казино во живо наместо во стандардно? Одговорот дефинитивно не е едноставен, но во оваа статија детално ќе разговараме за оваа тема. Ако имате некаква загриженост, продолжете да читате до крај. Значи, да започнеме.

Како работи казино во живо?
2022-12-06

Како работи казино во живо?

Казината во живо веќе некое време расте во популарност. Казиното има толку многу да понуди што можеби ќе треба да се разјасни за некои луѓе да разберат како функционира. Бидејќи казината во живо имаат дилери во живо, оваа опција му дава на корисникот уникатно и ново искуство.

Кои игри во казино со дилер во живо се најдобри за играње во моментов?
2022-11-21

Кои игри во казино со дилер во живо се најдобри за играње во моментов?

Дали барате да влезете во игри со дилери во живо? Идејата да ги играте сите казино игри што ви се допаѓаат додека сте во удобноста на вашиот дом изгледа прилично привлечна. Можете да уживате во вашите омилени игри во казино и да не мора да ја напуштите вашата соба или дури и вашиот кревет.

Како да ги зголемите вашите шанси за победа во блек џек во живо
2022-11-15

Како да ги зголемите вашите шанси за победа во блек џек во живо

Како и повеќето други казино игри, блек џек во живо е игра која многу се потпира на среќата. Без разлика колку сте експерт за играње блек џек во живо, ако имате лош ден, може да ја изгубите секоја игра што ја играте тој ден.

Причини за почесто да играте игри во казино во живо
2022-10-30

Причини за почесто да играте игри во казино во живо

Многу онлајн казина не можат да пропуштат шанса да им понудат на играчите искуство во живо. Дејството се случува во студио опремено со бројни камери, а вистински дилер ги разделува картите, ја фрла топката или го врти тркалото. Но, и покрај очигледните предности од играњето казино игри во живо, некои играчи сè уште се скептични за идејата. Значи, ова кратко читање објаснува зошто треба да престанете да играте RNG игри во корист на искуство во живо на веб-страницата.

Молња рулет стратегија? Освојте 500x џекпот или одете дома!
2022-09-09

Молња рулет стратегија? Освојте 500x џекпот или одете дома!

Lightning Roulette е првата револуционерна рулет игра од Evolution Gaming. Денес, таа останува една од најдобрите казино игри во живо досега. Не е ни чудо што играта има освоено повеќе признанија, вклучително и иновација на производот за 2018 година на Глобалните награди за игри.

Откриени тајните за бонус во казиното на High Roller
2022-06-15

Откриени тајните за бонус во казиното на High Roller

Со оглед на тоа што конкуренцијата за играчите е отежната, бонусите во казина во живо се вообичаени. Често, казината им нудат на новите играчи депозити или бонуси без депозит за да ги поттикнат да се приклучат. Потоа, како што продолжувате да се населувате во казиното во живо, операторот може да фрли неделен кешбек и да депонира награди на вашиот пат.

Како да играте зарове во живо и да победите
2022-06-06

Како да играте зарове во живо и да победите

Craps е навистина една од највозбудливите и најдинамичните казино игри во живо за играње во најдобрите казина во живо. Покрај блек џекот и можеби покерот, глупостите може да се пофалат со една од најниските предности на куќата. Покрај тоа, релативно е лесно да се игра, што значи дека глупостите ќе ве наградуваат почесто од повеќето игри во живо.

Подготвени сте да играте Super Andar Bahar од Evolution Gaming?
2022-05-14

Подготвени сте да играте Super Andar Bahar од Evolution Gaming?

Несомнено е дека Evolution е моќ во развојот на иновативни онлајн казино игри во живо. Но, изненадувачки, компанијата допрва треба да го објави својот пионер Андар Бахар игра во живо. Па, чекањето е речиси завршено откако Evolution вети 25 нови игри оваа година како дел од амбициозниот план „The Great 88“ кој вклучува игри од другите нејзини брендови. И добро погодивте, на менито е Супер Андар Бахар.

Совладете ја уметноста на играње на најдобрите казино игри во живо со овие совети
2022-04-19

Совладете ја уметноста на играње на најдобрите казино игри во живо со овие совети

Помина времето кога играчите седеа наоколу чекајќи RNG (генератор на случаен број) да одлучи за резултатите од играта. Наместо тоа, најдобрите казино игри во живо се оние што нудат вистинско искуство во казино помешано со неочекувани награди како мултипликатори.
Но, тоа е полесно да се каже на хартија. Пронаоѓањето на совршени казино игри во живо за играње е играчка вештина сама по себе. Всушност, постојат стотици игри во живо за играње во најдоброто казино во живо. Така, за да го направите вашето пребарување малку едноставно, овој пост има неколку испробани и докажани совети за избор на игри во живо.

Совети за коцкар за играње во доверливо онлајн казино во живо
2022-03-30

Совети за коцкар за играње во доверливо онлајн казино во живо

Казината во живо се активираат насекаде овие денови. Тие нудат реално искуство за играње со кое управуваат крупиери од реалниот живот. Само кажете, овие казина им овозможуваат на гејмерите да се состанат и да играат каде било во секое време. Но, почекајте, наоѓањето на доверливо казино во живо преку Интернет од големината на опции може да биде предизвик. Значи, кои се квалитетите на најдобрите казина во живо? Подолу се дадени неколку корисни совети:

Новите изданија на Top Evolution во 2021 година
2022-01-29

Новите изданија на Top Evolution во 2021 година

Годината е речиси завршена, и сите се зафатени со правење сметка. Но, овде во LiveCasinoRank, поважно е да се погледне назад кон успесите на несомнено најдобриот развивач на софтвер за казино во живо, Evolution. Годината ја виде Evolution воведе сосема нови изданија со врвна технологија и убави исплати. Значи, без многу да се навредуваме, подолу се некои популарни казино игри во живо од агрегаторот во 2021 година.

Змеј или тигар - Како да се игра Playtech's Dragon Tiger
2022-01-21

Змеј или тигар - Како да се игра Playtech's Dragon Tiger

Кога вашата конкуренција е како Еволуцијата и автентичните игри, мора да бидете најдобро за да останете на врвот. Па, Playtech не презема никакви шанси откако го прошири својот каталог во живо со Dragon Tiger. Тоа е уникатна казино игра во живо која им овозможува на играчите да го предвидат резултатот од секое коло наместо да ја играат самата игра. Па, како да одите за тоа?

Растечката популарност на онлајн емисиите за игри во живо
2022-01-04

Растечката популарност на онлајн емисиите за игри во живо

Емисиите на игри во живо ја преземаат индустријата за коцкање. Деновиве, програмерите како Evolution и Playtech ја совладаа оваа уметност со неодамнешните лансирања како Cash или Crash и Money Drop. Овие казино игри во живо и многу други таму се забавни и не им требаат посебни вештини за играње. Но, што всушност се емисиите на игри во казино во живо и зошто тие им се допаѓаат на многу играчи?

Thunderspin Inks Parimatch зделка за да достигне уште повеќе играчи
2021-12-15

Thunderspin Inks Parimatch зделка за да достигне уште повеќе играчи

ThunderSpin и Parimatch се некои од најистакнатите имиња во индустријата за iGaming. Како таков, најновиот договор меѓу овие два бренда не изненадува. На 3 март 2021 година, ThunderSpin објави преку соопштение за печатот дека ги носи сите свои онлајн казино игри во Parimatch. Прочитајте за да дознаете повеќе за оваа зделка!

Прагматично соопштение за играње: паѓа и добива бонус награда
2021-12-13

Прагматично соопштение за играње: паѓа и добива бонус награда

Мобилните казина во живо се најновиот тренд. Тие нудат некои од најприфатените казино игри на мобилни телефони. За да внесат повеќе играчи во комбинацијата, тие често нудат огромни наградни фондови и падови и добиваат бонус награди за играчите. И тоа е местото каде што прагматичната игра прави име.

Избор на пријателска маса за рулет во живо
2021-12-05

Избор на пријателска маса за рулет во живо

Дали знаете некое казино во живо што не нуди игра со рулет? Веројатно ниту еден! Рулетот е една од оние класични игри на маса што никогаш нема да ги пропуштите во најдобрите казина во живо. Но, со повеќе маси за рулет таму, како почетник да ја избере совршената? Овој водич ве води низ неколку детални совети како да го направите тоа како професионалец.

Како да играте пари во живо од Playtech
2021-11-23

Како да играте пари во живо од Playtech

Playtech напојува некои од најдобрите казина во живо во индустријата за коцкање. Компанијата може да се пофали со стотици онлајн слотови и варијанти на игри на маса, а најновата е видео шоуто „Money Draw Live“. Звучи познато? Оваа игра ја црпи својата инспирација од популарното ТВ-шоу во ОК, The 100K Drop, кое го води Давина Мекол. Значи, што е со најновото дополнување на Playtech?

Во живо објаснети правилата и шансите на Андар Бахар
2021-11-11

Во живо објаснети правилата и шансите на Андар Бахар

Андар Бахар е индиска игра со карти, по потекло наречена Мангата или Кати. Во оваа игра со карти заснована на среќа, вештините и лукавите стратегии не се сметаат за ништо. Денес, агрегаторите на казино во живо како Playtech и Ezugi им дозволуваат на гејмерите да играат онлајн Андар Бахар. Значи, што точно е Андар Бахар во живо и за каков тип на облози се работи? Еве еден краток поглед!

Дали навистина вреди напорот Caribbean Stud Live?
2021-11-09

Дали навистина вреди напорот Caribbean Stud Live?

Caribbean Stud live е несомнено една од најдобрите казино игри на интернет ако сте љубител на покер. Тоа е затоа што оваа покер игра предизвикува мешани реакции од играчите кои сметаат дека правилата на играта се разумно едноставни за совладување, додека други го мислат спротивното.

Објаснето: Како да се игра Блек Џек Софт 17
2021-11-03

Објаснето: Како да се игра Блек Џек Софт 17

Ако сте искусен играч на казино, тогаш блек џек софт 17 не е туѓ термин за вас. Обично, играчите се збунети помеѓу стоење, удирање и удвојување кога ќе наидат на оваа рака. Значи, овој водич детално ја објаснува оваа стратегија за блек џек и како точно да се игра.

Мобилни начини на плаќање за вашето напредно искуство во казино во живо
2021-10-02

Мобилни начини на плаќање за вашето напредно искуство во казино во живо

Додека ттој популарноста на живи онлајн казина извесен период расте експоненцијално, индустријата наскоро сфати дека мора да работи според принципи и концепти вообичаени за целиот онлајн свет.

Традиционално спортско обложување vs. Виртуелно спортско обложување: кое е најдобро?
2021-09-06

Традиционално спортско обложување vs. Виртуелно спортско обложување: кое е најдобро?

Неспорно е дека спортското обложување е огромен пазар ширум светот вреден милијарди долари. Оваа форма на обложување во живо им овозможува на обложувачите да го предвидат исходот на спортски настани како што се фудбал, тенис, рагби, мотоспорт, коњски трки и многу повеќе.

Бонуси за добредојде: Почеток на патувањето во казино во живо
2021-08-05

Бонуси за добредојде: Почеток на патувањето во казино во живо

Онлајн казина во живо стануваат сè попопуларни како што минуваат деновите, поради тоа што обезбедуваат искуство без проблеми. Играчот може да седи дома, да се опушти и да ја игра својата омилена онлајн бинго игра во овие казина. Но, за новите играчи кои го започнуваат ова патување, онлајн казината може да бидат застрашувачки.

Казиното во живо на Мистер Грин објави награден фонд од 3 милиони евра
2021-07-28

Казиното во живо на Мистер Грин објави награден фонд од 3 милиони евра

Мобилни казина во живо полека стануваат една од најприфатените казино игри на мобилни телефони. Повеќето од компаниите за развој на софтвер за казино прават решенија погодни за мобилни телефони за нивните клиенти, а истовремено обезбедуваат и голем награден фонд. И токму тука казиното во живо на г-дин Грин се издвои од останатите.

Регулирано или нерегулирано коцкање во онлајн казино
2021-07-20

Регулирано или нерегулирано коцкање во онлајн казино

Прочитајте кој било сериозен водич за онлајн казино и ќе бидете убедени дека лиценцирањето е најважното нешто во сајтот за коцкање. Иако има одредена вистина таму, некои случаи може да ве натераат да фрлите претпазливост во воздухот.

Водич за избор на најпрофитабилна маса за покер во живо
2021-07-10

Водич за избор на најпрофитабилна маса за покер во живо

Кога играте во живо покер на вашето омилено онлајн казино, треба да се донесат многу одлуки во дел од секундата. Прво, треба да научите кога да подигнете, преклопите, повикате, па дури и да проверите. Но, дури и пред да стигнете до оваа точка, мора да го сфатите правилно кога избирате маса за покер во живо. Значи, што точно треба да бара бруцош на маса за покер? Овој водич за покер ќе ве води низ оваа критична фаза.

Еволуцијата конечно дебитира во потрагата по богатство на Гонзо
2021-07-08

Еволуцијата конечно дебитира во потрагата по богатство на Гонзо

Кредит каде што треба; Еволуција е господар на иновациите во светот на казиното во живо. По неколку месеци задевања и ветувања, компанијата конечно објави на 9 јуни 2021 година дека Ловот на богатството на Гонзо ќе започне во живо.

Најдобри блек џек игри за играње за забава
2021-07-06

Најдобри блек џек игри за играње за забава

Ако прашате некој искусен онлајн казино играч за најдобро платена казино игра, Блек Џек брзо ми доаѓа на ум. Оваа игра нуди неверојатно ниска предност и е потпора во секое казино во живо на кое ќе наидете.

Разберете го правилото Блек Џек Soft 17 во онлајн коцкањето
2021-07-01

Разберете го правилото Блек Џек Soft 17 во онлајн коцкањето

Казино игри во живо се зголемуваат во популарноста од ден на ден. Не само што овие игри се забавни и привлечни за играње, туку нудат и супер високи исплати. Одличен пример е блек џек играта, која има раб на куќата до 0,5% со вистинската стратегија.

Врвни совети за да ги најдете најплатените казино игри за играње онлајн
2021-06-29

Врвни совети за да ги најдете најплатените казино игри за играње онлајн

Сè уште барате начини да ги зголемите вашите шанси за победа на онлајн казино? Едноставно! Најдете ги најдобро платените казино игри. Сепак, ова е полесно да се каже отколку да се направи. Тоа е затоа што индустријата на онлајн казино има десетици казино игри за играње, од кои секоја ветува супер високи исплати. Но, се разбира, сите игри не се слични. Значи, оваа статија дискутира за некои клучни карактеристики што треба да ги барате во онлајн казино игра пред да играте.

Причини за почесто играње на табели со двојна репродукција
2021-06-23

Причини за почесто играње на табели со двојна репродукција

По објавувањето на првото онлајн казино со вистински пари во 1996 година, очекувањата беа високи. Навистина, играчите не беа разочарани, благодарение на иновациите како мобилно коцкање и плаќањето со криптовалути.

Игнорирајте го овој ужасен совет за коцкање за да освоите пари
2021-06-21

Игнорирајте го овој ужасен совет за коцкање за да освоите пари

Индустријата за онлајн коцкање е полна со неосновани гласини и претпоставки за да го одвлечат вниманието на лековерните. Како резултат на тоа, ќе добиете многу совети за коцкање кои ќе ви кажат како казино игрите се наместени во корист на куќата, па не можете да победите. Слично на тоа, некои слабо истражени совети за коцкање ќе ви кажат да не играте џекпот затоа што казиното нема да плати поради една или друга причина. Затоа оваа објава ќе ви ги открие најлошите совети што треба да ги игнорирате додека играте онлајн или офлајн.

Влијанието на коронавирусот врз индустријата за онлајн коцкање
2021-06-19

Влијанието на коронавирусот врз индустријата за онлајн коцкање

Кога беше објавен првиот случај на Ковид-19 во декември 2019 година, никој не очекуваше дека ќе го доведе светот во застој. Неколку месеци подоцна, индустриите бележат загуби насекаде, при што некои продавници целосно се затвораат.

Езуги ќе понуди искуство во живо во казино во Колумбија откако ќе добие лиценца
2021-06-17

Езуги ќе понуди искуство во живо во казино во Колумбија откако ќе добие лиценца

Езуги во сопственост на еволуцијата конечно ги доби сите права да ги понуди игри во казино во живо на колумбискиот регулиран пазар за коцкање. Ова е откако развивачот на софтвер за онлајн казино доби одобрение од на Колумбија регулатор за игри, Coljuegos. Значи, што значи ова достигнување за колумбиските играчи на казино во живо и Езуги?

Evolution го продолжува партнерството со Entain во ОК
2021-06-15

Evolution го продолжува партнерството со Entain во ОК

Еволуција игри, специјалист за нудење казино игри во живо, објави на 5 мај 2021 година, дека ќе се емитува во Обединетото Кралство на брендовите Coral и Ladbrokes на Entain групацијата. Договорот вклучува и Гала Бинго и Гала казино. Пред договорот, Evolution веќе беше партнер со Entain за да понуди онлајн казино услуги на повеќе регулирани американски и европски пазари.

Алтернативни работни места за професионални играчи на видео покер
2021-06-09

Алтернативни работни места за професионални играчи на видео покер

За новодојденците во светот на видео покер, изгледите за заработка од тоа може да изгледаат привлечни. И тоа е апсолутно точно ако ги користите вистинските стратегии за покер и се надевате дека Лејди Лак е на ваша страна. Сепак, виткањето карти засекогаш не е сечија шолја чај. Дури и најсреќните играчи престануваат да играат покер веднаш штом ќе направат пристојни победи. Но, што понатаму? Оваа статија ќе разговара за тоа како можете да живеете раскошен начин на живот без да трошите премногу време на маса за покер.

Важни области онлајн казина во живо може да се подобрат во 2021 година и понатаму
2021-06-07

Важни области онлајн казина во живо може да се подобрат во 2021 година и понатаму

Најавете се на кој било онлајн казино во живо, а бројот на игри што ќе ги видите е воодушевувачки. Денес, онлајн казината се трансформираа од нудење типични игри базирани на RNG до давање на играчите врвно искуство во живо. Но, сепак, на казина во живо им недостасува во многу аспекти да се сметаат за совршена замена за лично обложување. Значи, овој напис ќе укаже на неколку витални области каде што онлајн казина во живо треба да бараат да се подобрат во догледна иднина.

Evolution го проширува својот отпечаток од Пенсилванија со партнерството на Cordish Gaming Group
2021-06-03

Evolution го проширува својот отпечаток од Пенсилванија со партнерството на Cordish Gaming Group

Еволуција игри е наградуван развивач на софтвер за онлајн казино во живо. Згора на стекнување врвни имиња како Езуги, NetEnt, и Играње на големо време, компанијата продолжува да го проширува својот удел на пазарот на онлајн казино. Овој пат, Evolution соработува со Cordish Gaming Group во Пенсилванија. Па, што се готви?

Досадни однесувања што не им се допаѓаат на дилерите во казино
2021-06-01

Досадни однесувања што не им се допаѓаат на дилерите во казино

Легендарната врска меѓу коцкарите и дилерите на казино е љубов-омраза. И покрај тоа што и двете страни имаат потреба една на друга, тие често си влегуваат во нерви. Често, играчите се првите кои се жалат поради неколку погрешни причини. Но, од друга страна, дилерите обично се полегални во нивните жалби. Значи, овој напис ќе ве научи како да се однесувате во казино со тоа што ќе разговарате за некои вообичаени однесувања што ги мразат онлајн дилерите во живо и дилерите на копно казино.

6 едноставни стратегии за онлајн казино кои всушност функционираат
2021-05-28

6 едноставни стратегии за онлајн казино кои всушност функционираат

Ако одлучите да се приклучите на светот на онлајн казиното, најдобро е да ги намалите вашите очекувања. Не доаѓајте со надеж дека ќе остварите инстантни добивки бидејќи казиното секогаш победува, благодарение на работ на куќата. Сепак, сета надеж не е изгубена бидејќи многу обложувачници сè уште живеат од коцкање. Всушност, шансите се дека познавате личност или две кои заработуваат добри пари од овој потфат. Значи, која стратегија за коцкање ја користат? Или, дали тие се само среќни? Во секој случај, оваа статија има некои одговори.

Објаснети популарни покер жаргони
2021-05-26

Објаснети популарни покер жаргони

Несомнено има многу работи што треба да ги совладате ако сакате да ја победите куќата во а покер игра. За почетник, учењето на значењето на некои стандардни термини во оваа игра може да ви направи многу добро. Сепак, постојат десетици и стотици покер сленгови таму. Од таа причина, оваа статија ќе се занимава само со најчестите терминологии што веројатно ќе ги добиете додека играте во онлајн казино или копнено казино.