Ethan Tremblay

Националното казино во живо расте во Колумбија - еве зошто
2023-04-18

Националното казино во живо расте во Колумбија - еве зошто

Казината во живо привлекуваат внимание бидејќи на корисниците им обезбедуваат уникатен тип на искуство со функцијата за дилер во живо. Не само што корисниците ќе можат да ги играат своите омилени игри од нивната комфорна зона, туку ќе уживаат и во искуството на копното казино. Функцијата за дилер во живо во онлајн казино направи врвни моменти.

Топ игри во живо во казино за почетници
2023-03-06

Топ игри во живо во казино за почетници

Дали сакате да играте казино игри? Дали уживате да поминувате дел од вашите одмори во казина? Тоа можеби беше голем проблем за вас за време на деновите на заклучување COVID-19. За време на заклучувањето на COVID-19, местата како спортски сали, казина и ресторани мораа да бидат затворени.

5 игри за играње како почетник во казино во живо
2023-01-22

5 игри за играње како почетник во казино во живо

Нови игри постојано се додаваат во живите казина бидејќи нивната популарност порасна неодамна, што го прави предизвик за новите играчи. Сепак, поради практичноста и придобивките што ги нудат, казината во живо стануваат се попознати секојдневно. Имајќи предвид дека тие постојано се подобруваат, казина во живо се франшизата на иднината на коцкарската индустрија. Најдобрите игри за почетници може да се најдат во казино во живо, кое нуди широк спектар на опции. Продолжете со читање за да дознаете повеќе.

Како да играте блек џек во живо во казина во живо, комплетен водич за почетници
2023-01-03

Како да играте блек џек во живо во казина во живо, комплетен водич за почетници

Една од најпознатите и најтрадиционалните игри во историјата на игрите е блек џек. Оваа игра првично се играше во физичко казино. Меѓутоа, луѓето сега можат да пристапат до оваа класична игра во секое време и да ја играат од удобноста на нивните домови. Секој љубител на казино игри треба да го проба во одредено време бидејќи е една од тие игри. Сепак, поради сложеноста на неговите бонтон, правила и варијации, на некои почетници може да им биде застрашувачко.

Кои нови казино игри во живо треба да ги играте оваа Нова Година?
2022-12-31

Кои нови казино игри во живо треба да ги играте оваа Нова Година?

Сезоната на празници е тука. Новогодишната ноќ е се поблиску, а речиси сите се подготвуваат да уживаат во слободното време од работа. Можеби планирате да одите на скијање со вашето семејство или пак планирате да го поминете одморот релаксирајќи се дома.

Врвни казина во живо 2022 | Топ 10 рангирани сајтови
2022-12-11

Врвни казина во живо 2022 | Топ 10 рангирани сајтови

Казината во живо станаа неверојатно популарни во последниве години. Се создаваат нови казина бидејќи се повеќе и повеќе поединци учествуваат во забавата. Затоа, изборот на казино во живо за играње станува се потешко. Луѓето обожаваат казина во живо бидејќи нудат целосно уникатно искуство. Во одредени игри, ќе биде присутен дилер во живо. Затоа, играчите ќе можат да научат нешто ново на овој начин.

Прагматично играње премиери на шпански рулет за да ги прошири своите понуди за казино во живо
2022-10-25

Прагматично играње премиери на шпански рулет за да ги прошири своите понуди за казино во живо

Evolution Gaming продолжува да доминира во светот на коцкање со дилер во живо, особено откако ги купи конкурентите како Ezugi и NetEnt. Но, откако ја лансираше својата прва игра со дилер во живо во мај 2019 година, Pragmatic Play се обидува да го сподели пленот. Компанијата може да се пофали со бројни игри во живо, а последната е шпанскиот рулет во живо.

Vivo Gaming ја добива наградата за добавувач на казино EGR за 2022 година
2022-10-18

Vivo Gaming ја добива наградата за добавувач на казино EGR за 2022 година

2022 е година за играње во казино во живо на Vivo Gaming. Покрај обезбедувањето лиценци во критичните јурисдикции и лансирањето на блокбастер игри, Vivo Gaming беше прогласен за најдобар добавувач на казино во живо на елегантни награди EGR. Ова означува значајно достигнување, имајќи ја предвид острата конкуренција во индустријата за казино во живо. Vivo Gaming мораше да ја отфрли конкуренцијата од другите даватели на софтвер за казино во живо како Evolution Gaming, Ezugi и Pragmatic Play.

Тајната зад системите за обложување рулет во живо
2022-10-03

Тајната зад системите за обложување рулет во живо

Рулет во живо е класична казино игра каде играчите се обложуваат на одреден број, групирања на броеви или бојата на делот каде што слета топката. Како таква, таа е една од многуте казино игри во живо каде резултатите главно се засноваат на среќа.

Live Casino Evolution Gaming Library продолжува да се проширува во 2022 година
2022-09-13

Live Casino Evolution Gaming Library продолжува да се проширува во 2022 година

Секој играч во казина со дилер во живо знае нешто или две за Evolution Gaming. Ова е најуспешниот агрегатор на содржини во казино во живо со бројни игри со карти и емисии на игри што се стримуваат во HD од неговите 11 најсовремени студија.

Совладете ја уметноста на играње блек џек во живо со овие совети
2022-07-25

Совладете ја уметноста на играње блек џек во живо со овие совети

Блек џек во живо е класична игра со карти која привлекува играчи во толпа. Едноставно е да се игра бидејќи само треба да го победите дилерот на казино во живо до вкупно 21 за да победите. И уште повозбудливо, можете да користите оптимални стратегии за значително да го намалите работ на куќата.

Сакате да бидете дилер во казино во живо? Еве што да очекувате!
2022-07-21

Сакате да бидете дилер во казино во живо? Еве што да очекувате!

Казино игрите во живо ја преземаат сцената на iGaming, благодарение на нивното извонредно и реално искуство со игри. Но, за овие игри да стигнат таму каде што се, дилерите во живо ја одиграа својата улога. Тие се одговорни да ги пречекаат играчите и да направат да се чувствуваат како дома.

Технологијата зад студиото за казино во живо
2022-07-17

Технологијата зад студиото за казино во живо

Пред неколку години, играчите на онлајн казино можеа само да сонуваат да играат против други играчи во студио за казино во живо. Но, тоа сега е реалност бидејќи онлајн индустријата за коцкање е преполна со игри во живо што може да се играат на мобилни или десктоп компјутери.

Правила за трета картичка Baccarat за дилер во живо - знајте кога да цртате!
2022-07-13

Правила за трета картичка Baccarat за дилер во живо - знајте кога да цртате!

Казино во живо baccarat е релативно јасна игра. Играчите едноставно избираат страна на која ќе се обложуваат - страната на банкар или играч. Обложувачите исто така можат да предвидат нерешено, иако овој облог ретко се исплаќа. Целта е да се избере страна што создава вредност на раката од 8 или 9 (природна) со двете поделени карти на секоја страна.

Како да играте и да победите на онлајн емисии за игри во живо
2022-07-01

Како да играте и да победите на онлајн емисии за игри во живо

Најдобрите казино игри во живо како блек џек, рулет, бакара и покер сега се хит повеќе од кога било. Но, исто како што играчите се навикнуваат на овие игри, агрегаторите на содржина веќе развиваат емисии за игри во живо. Овие игри им нудат на играчите различна димензија на игра полна со изненадувања и награди. Значи, ако планирате да играте емисии на игри во живо, тука е совршениот водич за почетници.

Награди во казина во живо - Зошто сите се желни да импресионираат
2022-06-23

Награди во казина во живо - Зошто сите се желни да импресионираат

Казината со живи дилери никнуваат насекаде како печурки. Овие казина им нудат на играчите на игри со карти и коцки извонредно искуство со играње во живо, организирано од професионални дилери. Општо познато е дека варијанти на игри во живо нудат повеќе можности за победа, благодарение на повеќе странични облози и множители.

Дали онлајн рулетот во живо може да биде профитабилен за играчите?
2022-05-22

Дали онлајн рулетот во живо може да биде профитабилен за играчите?

Само две онлајн казино игри се играат на тркало - рулет и слотови. Иако повеќето играчи го сакаат второто, првиот им се допаѓа на искусни играчи. За разлика од слотови, рулетот во живо е достапен за играње во најдобрите казина во живо, што значи дека играчите не мора да се справуваат со случајно генерирани резултати.

Најдобри стратегии и совети за обложување Sic Bo во живо
2022-05-18

Најдобри стратегии и совети за обложување Sic Bo во живо

Ако кампувате овде за да научите како да играте Sic Bo во казино во живо, тоа е одлична одлука. Во овој пост, ќе знаете што точно е Sic Bo и како да играте Sic Bo во живо без напор. Овој пост исто така ќе обезбеди совети и стратегии за играње на оваа игра за победи. Но, обележете ве, куќата секогаш има предност во Сик Бо, како и другите казино игри во живо засновани на среќа.

Избор на маса за рулет во живо погодна за играчи
2022-04-23

Избор на маса за рулет во живо погодна за играчи

Рулетот во живо не е каква било казино игра во живо. Иако е едноставна за играње и се заснова на среќа, оваа игра има повеќе варијации кои можат да ја направат или да ја прекинат вашата сесија за игри. Покрај гледањето на типот на тркалото, гејмерите треба да ги земат предвид и критичните фактори како што се границите на табелата, брзината и повеќе за да успеат.

Зошто сите сакаат да играат игри во казино во живо
2022-03-22

Зошто сите сакаат да играат игри во казино во живо

Кога Microgaming го дебитираше првото онлајн казино во 1994 година, никој не очекуваше дека работите ќе станат толку густи и забавни. Тогаш немаше паметни телефони, а интернет покриеноста беше ограничена. Уште полошо, играњето казино игри во живо на компјутер или на мобилен беше само сон. Но, брзо напред до 2022 година, играчите ги отфрлаат долгите патувања до копнено казино во корист на игра во живо. Значи, која е причината за миграцијата во најдобрите казина во живо?

Бонус за враќање на готовина во живо во казино – Дали е премногу добар за да биде вистина?
2022-03-02

Бонус за враќање на готовина во живо во казино – Дали е премногу добар за да биде вистина?

Индустријата на казино во живо порасна неверојатно. Иако заслугите мора да одат на технолошкиот напредок како што се интернетот и мобилните телефони, самите казина во живо одиграа витална улога. Тие користат импресивни маркетинг тактики за да привлечат и задржат играчи. И на врвот на листата се бонусите за казино во живо.

Дебитира автентични игри MultiBet Baccarat – Детален преглед
2022-02-18

Дебитира автентични игри MultiBet Baccarat – Детален преглед

Програмерите на игри постојано иновираат во обид да останат на врвот на врвниот ред во индустријата за iGaming. Една таква компанија е Authentic Gaming (AG), која го објави MultiBet Baccarat кон крајот на минатата година. Оваа верзија на бакара во живо е забавна и наградувачка, благодарение на многуте странични облози за секоја зделка. Всушност, на оние кои играле MultiBet Блек Џек на компанијата не им треба вовед овде.

Почесто освојувајте со златното богатство на Evolution's Baccarat
2022-02-10

Почесто освојувајте со златното богатство на Evolution's Baccarat

На игрите во живо во казино на Evolution обично не им недостасуваат забавни иновации и профитабилни карактеристики. Оваа година, компанијата го претстави Golden Wealth Baccarat, кој може да се пофали со карактеристики на проширена реалност и повеќе мултипликатори од кога било досега. Но, за разлика од Lightning Baccarat, каде што големите множители се норма, Golden Wealth Baccarat е сè за да ги добивате почесто. Продолжете да читате за да дознаете повеќе!

Microgaming ги носи своите онлајн слотови и игрите во казино во живо во Холандија
2022-02-02

Microgaming ги носи своите онлајн слотови и игрите во казино во живо во Холандија

Холандија нашироко се смета за земја на млеко и мед, барем според развивачите на софтвер во казино во живо како Microgaming. Откако обновениот холандски пазар на iGaming започна во живо на 1 октомври 2021 година, Microgaming беше меѓу пионерите. Ова значи дека најдобрите казина во живо во Холандија сега ги третираат своите играчи со разновидна палета на игри од развивачот.

Автентичните игри го прават големиот шпански влез
2021-12-23

Автентичните игри го прават големиот шпански влез

Authentic Gaming, водечки развивач на игри во казино во живо, го објави својот влез на шпанскиот пазар на 16 септември 2021 година. Ова е дел од стратегијата за проширување на својот глобален отпечаток на регулираните пазари. Значи, што треба да очекуваат шпанските пријатели на Authentic Gaming од ова лансирање?

Причини да играте покер во живо со пријателите за Нова година
2021-12-21

Причини да играте покер во живо со пријателите за Нова година

Новата година несомнено е еден од најславните денови. Луѓето ја поминуваат ноќта правејќи забавни активности додека чекаат да ја дочекаат Новата година со прослави. Меѓу најпријатните работи што секој ентузијаст за покер може да ги направи е да игра покер во живо со пријателите. Подолу се дадени неколку од главните причини за играње покер во живо со пријателите за време на новогодишниот празник.

5 совети за казино што ги користат професионалците во казиното во живо
2021-12-19

5 совети за казино што ги користат професионалците во казиното во живо

Дали некогаш сте се запрашале зошто некои коцкари во казино во живо победуваат почесто? Иако некои играчи едноставно имаат повеќе среќа од другите, тајната е подлабока од тоа. Нема шанси „Лејди Лак“ само да им се насмевнува на истите играчи секој ден. Нема смисла, нели? Така, денешната статија ќе ви достави неколку совети за казино кои успешните играчи ги користат за да останат понапред од бандата.

Што е заштита на облози во коцкање во живо преку Интернет?
2021-12-07

Што е заштита на облози во коцкање во живо преку Интернет?

Оградувањето на облозите е стратегија за коцкање што е распространета во казино индустријата. Но, ова не значи дека секој играч на казино таму знае нешто или две за заштита на облозите. Значи, целта на овој водич е да разјасни што е точно оваа стратегија за обложување. Написот исто така дискутира зошто треба да ги заштитите облозите во најдобрите казина во живо.

Сè за Live Casino Hold'em
2021-12-01

Сè за Live Casino Hold'em

Во 2000 година, Стивен Ау-Јунг дизајнираше казино Холдем во живо, првата варијанта на покер во живо. Денес, таа останува една од најпопуларните казино игри во најдобрите казина во живо. Играта е прилично јасна, каде играчите прават рака со пет карти која ја победува раката на дилерот.

Како правилно да ги користите бонусите за казино во живо
2021-10-22

Како правилно да ги користите бонусите за казино во живо

Казино игрите во живо се вистинска работа овие денови. Тие им дозволуваат на играчите да се состанат и да се забавуваат под будните очи на живите крупиери. Исто така, тие нудат огромна колекција на бонуси за казино во живо. Овде гејмерите добиваат бонус пари, враќање на готовина, покани за турнири и многу повеќе.

Објаснето: Како да се игра онлајн покер со три карти
2021-10-18

Објаснето: Како да се игра онлајн покер со три карти

Играњето покер со три карти онлајн е исто толку забавно како и секоја друга покер игра. Оваа игра со карти ја содржи целата неизвесност и забава на обичната маса за покер. Но, во овој случај, играчите добиваат три карти по рака наместо вообичаените пет. Значи, како ова влијае на играта? Дали ја зголемува предноста на куќата? Овој пост копа подлабоко за да открие повеќе и да ве научи како да започнете со оваа игра во најдобрите казина во живо.

Како да го најдете најдоброто казино во живо за вас во 2021 година?
2021-09-24

Како да го најдете најдоброто казино во живо за вас во 2021 година?

Индустријата на онлајн казино во живо напредува. Во потрага по најдоброто, дефинитивно ќе поминете низ бројни стапки и рангови на најверодостојните и врвни казина во живо на интернет.

Споредување на коефициентите за денешните најдобри игри во казино во живо
2021-09-12

Споредување на коефициентите за денешните најдобри игри во казино во живо

Изборот на казино игра што ќе ги исполни вашите очекувања, како и нивото на стил и искуство е во основа клучот за успехот, особено ако зборуваме за онлајн казина. Сепак, штом ќе поминете низ рангот на најдобрите онлајн казино игри, станува прилично очигледно дека Craps, Baccarat и Blackjack се чини дека се најпопуларните опции меѓу играчите.

Начини да пронајдете бонус кодови за казино без депозит во живо
2021-09-10

Начини да пронајдете бонус кодови за казино без депозит во живо

Во секторот за онлајн казино, бонуси без депозит одамна се популарни. Тие ви дозволуваат да освоите вистински пари без да мора да ставате свои пари на линија. Пред да можете да ги искористите овие зделки, многу казина бараат од вас да внесете специфичен код. Како резултат на тоа, да знаете каде да ги барате овие кодови е од клучно значење ако сакате да ги искористите предностите на бонусите без депозит.

Научете го редоследот на покерот: Објаснети се рацете за покер
2021-08-25

Научете го редоследот на покерот: Објаснети се рацете за покер

Од рана возраст до сегашните популарни казино индустрии, покерот сè уште е една од најиграните игри на интернет. Повеќето од најдобрите казина во живо во 2021 година ви нудат шанса да ја ставите вашата среќа и духовитост на тест со игра на покер. Можете да ги проверите најдобрите казина во живо онлајн овде.

Водич за покер за правење победничка рака
2021-08-23

Водич за покер за правење победничка рака

Сакате да научите како да направите убиствена покер рака? Па, овој водич за покер има ваш грб. Во игра на покер во живо, сите активности започнуваат откако на играчот ќе му се подаде рака. Но, како што можеби знаете, не можат да се играат сите покер раце што ги јаде дилерот во живо.

Топ 5 најплатени казино игри во живо во 2021 година
2021-08-21

Топ 5 најплатени казино игри во живо во 2021 година

Кога ги истражувате најдобрите игри за играње во казино во живо, размислувањето за исплата обично е на врвот на агендата. Денес, можете да играте игри на маса во живо како рулет, блек џек, покер и бакара вашето омилено онлајн казино.

Најновата спортска книга во Ајова од Bally's interactive
2021-08-07

Најновата спортска книга во Ајова од Bally's interactive

Спортско обложување е веројатно најпопуларниот облик на коцкање каде што може да се обложи на исходот на спортски настан. Ова е исто така најстариот облик на обложување. Се верува дека спортското обложување потекнува од античка Грција пред стотици години.

Објаснето сортирање на рабовите во Baccarat
2021-08-01

Објаснето сортирање на рабовите во Baccarat

Baccarat е една од најиграните казино игри во живо во светот. Играта е едноставна, има низок раб и нуди најдобро искуство во игра. Во изминатите неколку години, играта baccarat исто така доби огромна популарност поради повеќемилионската тужба. Оделото беше помеѓу казино во Атлантик Сити и двајца играчи на техниката за сортирање на рабовите.

Испробани и вистински совети за постигнување повеќе џекпот за видео покер
2021-07-24

Испробани и вистински совети за постигнување повеќе џекпот за видео покер

За време на Коцкање во казино во живо, играчите имаат само две опции; одете на поретко големи победи или бидете задоволни со мали, чести победи. На пример, блек џек и бакара гејмерите победуваат поголемиот дел од времето, но парите не го менуваат животот.