Ethan Tremblay

Совладете ја уметноста на играње блек џек во живо со овие совети
2022-07-25

Совладете ја уметноста на играње блек џек во живо со овие совети

Блек џек во живо е класична игра со карти која привлекува играчи во толпа. Едноставно е да се игра бидејќи само треба да го победите дилерот на казино во живо до вкупно 21 за да победите. И уште повозбудливо, можете да користите оптимални стратегии за значително да го намалите работ на куќата. 

Сакате да бидете дилер во казино во живо? Еве што да очекувате!
2022-07-21

Сакате да бидете дилер во казино во живо? Еве што да очекувате!

Казино игрите во живо ја преземаат сцената на iGaming, благодарение на нивното извонредно и реално искуство со игри. Но, за овие игри да стигнат таму каде што се, дилерите во живо ја одиграа својата улога. Тие се одговорни да ги пречекаат играчите и да направат да се чувствуваат како дома.

Технологијата зад студиото за казино во живо
2022-07-17

Технологијата зад студиото за казино во живо

Пред неколку години, играчите на онлајн казино можеа само да сонуваат да играат против други играчи во студио за казино во живо. Но, тоа сега е реалност бидејќи онлајн индустријата за коцкање е преполна со игри во живо што може да се играат на мобилни или десктоп компјутери. 

Правила за трета картичка Baccarat за дилер во живо - знајте кога да цртате!
2022-07-13

Правила за трета картичка Baccarat за дилер во живо - знајте кога да цртате!

Казино во живо baccarat е релативно јасна игра. Играчите едноставно избираат страна на која ќе се обложуваат - страната на банкар или играч. Обложувачите исто така можат да предвидат нерешено, иако овој облог ретко се исплаќа. Целта е да се избере страна што создава вредност на раката од 8 или 9 (природна) со двете поделени карти на секоја страна.

Како да играте и да победите на онлајн емисии за игри во живо
2022-07-01

Како да играте и да победите на онлајн емисии за игри во живо

Најдобрите казино игри во живо како блек џек, рулет, бакара и покер сега се хит повеќе од кога било. Но, исто како што играчите се навикнуваат на овие игри, агрегаторите на содржина веќе развиваат емисии за игри во живо. Овие игри им нудат на играчите различна димензија на игра полна со изненадувања и награди. Значи, ако планирате да играте емисии на игри во живо, тука е совршениот водич за почетници. 

Награди во казина во живо - Зошто сите се желни да импресионираат
2022-06-23

Награди во казина во живо - Зошто сите се желни да импресионираат

Казината со живи дилери никнуваат насекаде како печурки. Овие казина им нудат на играчите на игри со карти и коцки извонредно искуство со играње во живо, организирано од професионални дилери. Општо познато е дека варијанти на игри во живо нудат повеќе можности за победа, благодарение на повеќе странични облози и множители. 

Дали онлајн рулетот во живо може да биде профитабилен за играчите?
2022-05-22

Дали онлајн рулетот во живо може да биде профитабилен за играчите?

Само две онлајн казино игри се играат на тркало - рулет и слотови. Иако повеќето играчи го сакаат второто, првиот им се допаѓа на искусни играчи. За разлика од слотови, рулетот во живо е достапен за играње во најдобрите казина во живо, што значи дека играчите не мора да се справуваат со случајно генерирани резултати. 

Најдобри стратегии и совети за обложување Sic Bo во живо
2022-05-18

Најдобри стратегии и совети за обложување Sic Bo во живо

Ако кампувате овде за да научите како да играте Sic Bo во казино во живо, тоа е одлична одлука. Во овој пост, ќе знаете што точно е Sic Bo и како да играте Sic Bo во живо без напор. Овој пост исто така ќе обезбеди совети и стратегии за играње на оваа игра за победи. Но, обележете ве, куќата секогаш има предност во Сик Бо, како и другите казино игри во живо засновани на среќа.