Katrin Becker

BetGames сега во Канада
2023-04-11

BetGames сега во Канада

BetGames, давател на онлајн казино игри, неодамна доби лиценца од Комисијата за алкохол и игри на Онтарио (AGCO). Добивањето на таа лиценца им овозможува да влезат на канадскиот пазар. Со други зборови, канадските играчи сега ќе можат да ги искусат сите услуги што ги нуди BetGames.

Кои се дилерите на казино во живо и како функционираат?
2023-01-23

Кои се дилерите на казино во живо и како функционираат?

Во 2022 година, казина во живо се можеби најдобрите достапни казина. Некои би можеле да дебатираат дали мобилните казина се подобри. Тие се само ако обезбедуваат казино игри во живо во апликацијата. Казината во живо го променија целото искуство на онлајн коцкарите. Прво, тоа беше само онлајн коцкање во онлајн казино. Сега, онлајн, можете да ја доживеете возбудата на копнените казина додека престојувате во вашата комфорна зона.

Кое е најдоброто казино за рулет во живо за вас
2023-01-10

Кое е најдоброто казино за рулет во живо за вас

Многу луѓе сакаат да играат во казина за рулет во живо, дури и ако има неколку други жанрови на онлајн игри во кои уживаат да играат.

Дали казина во живо се безбедни?
2022-12-13

Дали казина во живо се безбедни?

Казината во живо веќе некое време расте во популарност, но како што постојано стануваат популарни, загриженоста на многу луѓе исто така се зголемува. Ако сте загрижени за безбедноста на казина во живо, тогаш продолжете да читате, како во оваа статија, ќе ви кажеме сè што треба да знаете.

Рулет во живо наспроти онлајн рулет: кој е подобар?
2022-11-20

Рулет во живо наспроти онлајн рулет: кој е подобар?

Ако сакате да играте рулет во удобноста на вашиот дом, имате две опции на располагање. Првата е Live Roulette, а другата опција е Online Roulette. Двете верзии на рулет имаат исти правила, но се различни на многу начини.

Казино во живо Прагматично играње дебитира брз блек џек со странични облози
2022-09-17

Казино во живо Прагматично играње дебитира брз блек џек со странични облози

Фановите на казино во живо Прагматична игра ќе ми биде драго да слушнеме дека операторот континуирано работи на подобрување на своето портфолио во живо. На 1 јуни, Pragmatic play го објави воведувањето на иновативниот Speed Blackjack, кој носи нови пресврти и можности за играње на оваа класична игра со карти. Играта содржи бројни странични облози и автоматски одлуки, давајќи им на играчите брзо искуство.

BetGames конечно го запечати договорот со Avento
2022-06-27

BetGames конечно го запечати договорот со Avento

BetGames е еден од водечките провајдери на казино игри во живо. Овој агрегатор на содржина во живо е познат по тоа што ги напојува некои од најдобрите онлајн казина во играта. Во согласност со тоа, компанијата неодамна потпиша договор со Avento MT за снабдување со казино игри во живо во казината на брендот.

Vivo Gaming влегува на посакуваниот пазар регулиран на островот Човек
2022-06-11

Vivo Gaming влегува на посакуваниот пазар регулиран на островот Човек

Во оваа висококонкурентна iGaming индустрија, секогаш е големо засилување кога развивачот на казино игри во живо добива одобрение да влезе на нов пазар. Па дури и станува подобро ако тој пазар е високо регулиран како Островот Ман.

Во живо брзина Baccarat евро од SA Gaming
2022-05-29

Во живо брзина Baccarat евро од SA Gaming

Кога SA Gaming го одржа својот годишен настан SA Euro кон средината на минатата година, еден од главните моменти беше Live Speed Baccarat Euro. Тоа е бакара игра во живо што се емитува во HD квалитет, поддржува режими на портрет и пејзаж. Speed Baccarat Euro ги одржува истите правила на игра како класичната лента за бакара, додавајќи супербрзо одбројување од само 10 секунди по круг. Значи, дали можете да се справите со оваа брзина?

Yggdrasil Gaming дебитира со целосно автоматизирана еволуција на Baccarat
2022-04-27

Yggdrasil Gaming дебитира со целосно автоматизирана еволуција на Baccarat

Yggdrasil Gaming е познато име во фазата на онлајн слотови отколку игрите на маса. Но, развивачот моментално прави сериозни навлегувања на пазарот на игри на маса со некои одлични RNG игри на маса и игри во живо во казино. Најновиот додаток на нејзината библиотека со цврсти игри на маса е Baccarat Evolution, објавена на 17 февруари 2022 година.

Како да играте и да победите во жива војна за крикет од Езуги
2022-04-11

Како да играте и да победите во жива војна за крикет од Езуги

По речиси една деценија во онлајн индустријата за коцкање, брендот Ezugi (Еволуција) има посебно место во индустријата за казино во живо. Компанијата моментално може да се пофали со повеќе од 20 игри доставени до најдобрите казина во живо во светот.

Неверојатната трансформација на игрите во казино во живо
2022-03-18

Неверојатната трансформација на игрите во казино во живо

Според Википедија, коцкањето постоело уште пред да биде напишана раната историја. Најраниот облик на обложување датира од 3000 п.н.е., кога обложувачите користеле шестстрани коцки. Потоа, во 9 век, биле измислени карти за играње, со покер, една од најпопуларните казино игри во живо, која ја виде светлината на денот во 17 век.

Совети за казино во живо за почесто освојување
2022-03-06

Совети за казино во живо за почесто освојување

Играњето во казино во живо е несомнено интригантно. Програмерите на игри ги дизајнираат овие игри за да понудат реално искуство со коцкање проследено во реално време од луксузни казино студија. Но, исто како играњето во копнено казино, гејмерите мора да се вооружат со потребните совети за казино за да успеат во казина во живо. Без соодветен план, вашата кариера за играње во живо ќе падне уште пред да започне. Значи, кои се барањата за да се биде врвен играч на казино во живо?

Evolution лансира Bac Bo за обожавателите на Dice-Baccarat
2022-02-22

Evolution лансира Bac Bo за обожавателите на Dice-Baccarat

Годината не можеше да започне поубаво за Evolution Gaming. Токму додека љубителите на рулетот сè уште го слават дебито на Lightning Roulette, компанијата го објави воведувањето на играта со коцки инспирирана од бакара, Bac Bo. Специјалистот за казино во живо го објави ова на 26 јануари 2022 година. Значи, што точно е Бак Бо и како се игра?

Турнири во казино во живо – Правила и совети
2022-02-14

Турнири во казино во живо – Правила и совети

Денес, онлајн казино турнирите во живо се натпреваруваат со редовните игри од вниманието на играчите. Наместо да играат против куќата, гејмерите го прават тоа против себе, зголемувајќи ги влоговите уште повеќе. И, се разбира, поголемата исплата од редовните игри и конкурентната табла на водачи го прават целото искуство повозбудливо. Значи, овој водич ве води низ вашето прво искуство со турнири во казино во живо и како да победувате почесто.

Излезе Blackjack Salon Prive на Ezugi - Како да се игра
2022-01-17

Излезе Blackjack Salon Prive на Ezugi - Како да се игра

Езуги дефинитивно не е нов во светот на блек џек во живо. Повеќето можат да се сетат на многу успешниот Неограничен Блек Џек, кој поддржува бесконечен број играчи. Па, на 18 ноември 2021 година, овој бренд во сопственост на Evolution малку го подигна нивото откако го објави дебито на Blackjack Salon Prive. Значи, што се нуди со ваков ексклузивен производ?

Evolution Partners Betway да го продолжи своето проширување во САД
2022-01-14

Evolution Partners Betway да го продолжи своето проширување во САД

Не може да се негира дека Evolution и Betway се едни од најпопуларните компании во индустријата за iGaming. Затоа, кога овие две компании ќе постигнат договор, играчите во најдобрите казина во живо можат да очекуваат само подобро. Evolution неодамна објави дека го склучила договорот со Betway во сопственост на Super Group.

Совладете ја уметноста на играње игри во казино во живо со овие совети!
2021-12-29

Совладете ја уметноста на играње игри во казино во живо со овие совети!

Обложувањето во живо стана доста распространето овие денови. Благодарение на најдобрите казина во живо, играчите повеќе не треба да одвојуваат скап буџет за ноќно излегување на подот на казиното. Овие казина им нудат на играчите шанса да ги играат своите омилени игри на маса едни против други. Но, колку и да звучи возбудливо, играњето и освојувањето игри во казино во живо се две посебни работи заедно.

Еволуцијата дебитира со готовина или пад на играта во живо
2021-12-25

Еволуцијата дебитира со готовина или пад на играта во живо

Evolution Gaming може да се пофали со огромен каталог на игри со 50+ игри досега. И бројот продолжува да расте уште повеќе по лансирањето на Cash or Crash на 22 септември 2021 година. Тоа е уникатно шоу во живо што ги носи играчите на возење на тобоганот до небото со максимална можност за победа од 50.000 пати повеќе од влогот. Звучи возбудливо?

Прагматична соработка за играње со Coolbet
2021-12-11

Прагматична соработка за играње со Coolbet

Еден од најуспешните и најпрепознатливите провајдери во индустријата за игри, Pragmatic Play, пред неколку месеци официјално ги објави своите планови за соработка со Coolbet – еден од најдобро оценетите добавувачи на онлајн слотови.

Greentube дебитира во Украина преку Првото казино
2021-11-05

Greentube дебитира во Украина преку Првото казино

Greentube е популарен развивач на софтвер кој напојува некои од најдобрите казина во живо на интернет низ Европа. Неодамна, компанијата беше во агресивен обид да ја зацврсти својата позиција во регионот и на глобалниот пазар.

Сè што некогаш сте сакале да знаете за игрите со дилери во живо
2021-09-14

Сè што некогаш сте сакале да знаете за игрите со дилери во живо

Казината во живо стануваат сè попопуларни, овозможувајќи им на своите клиенти совршен однос помеѓу возбудата од искуството во казиното и пристапноста до онлајн услугите.

NetEnt Live Baccarat патокази и шансите за игра
2021-07-14

NetEnt Live Baccarat патокази и шансите за игра

NetEnt е познат по развојот на некои од најдобрите казино игри во живо наоколу. Па, кон крајот на минатата година, овој шведски развивач на онлајн казино игри ја објави третата казино игра во живо под својот список - NetEnt Speed Baccarat. Оваа игра се придружува на сличните на Рулет и Блек Џек во постојано растечката библиотека на игри NetEnt.