Katrin Becker

BetGames конечно го запечати договорот со Avento
2022-06-27

BetGames конечно го запечати договорот со Avento

BetGames е еден од водечките провајдери на казино игри во живо. Овој агрегатор на содржина во живо е познат по тоа што ги напојува некои од најдобрите онлајн казина во играта. Во согласност со тоа, компанијата неодамна потпиша договор со Avento MT за снабдување со казино игри во живо во казината на брендот. 

Vivo Gaming влегува на посакуваниот пазар регулиран на островот Човек
2022-06-11

Vivo Gaming влегува на посакуваниот пазар регулиран на островот Човек

Во оваа висококонкурентна iGaming индустрија, секогаш е големо засилување кога развивачот на казино игри во живо добива одобрение да влезе на нов пазар. Па дури и станува подобро ако тој пазар е високо регулиран како Островот Ман.

Во живо брзина Baccarat евро од SA Gaming
2022-05-29

Во живо брзина Baccarat евро од SA Gaming

Кога SA Gaming го одржа својот годишен настан SA Euro кон средината на минатата година, еден од главните моменти беше Live Speed Baccarat Euro. Тоа е бакара игра во живо што се емитува во HD квалитет, поддржува режими на портрет и пејзаж. Speed Baccarat Euro ги одржува истите правила на игра како класичната лента за бакара, додавајќи супербрзо одбројување од само 10 секунди по круг. Значи, дали можете да се справите со оваа брзина?

Yggdrasil Gaming дебитира со целосно автоматизирана еволуција на Baccarat
2022-04-27

Yggdrasil Gaming дебитира со целосно автоматизирана еволуција на Baccarat

Yggdrasil Gaming е познато име во фазата на онлајн слотови отколку игрите на маса. Но, развивачот моментално прави сериозни навлегувања на пазарот на игри на маса со некои одлични RNG игри на маса и игри во живо во казино. Најновиот додаток на нејзината библиотека со цврсти игри на маса е Baccarat Evolution, објавена на 17 февруари 2022 година. 

Како да играте и да победите во жива војна за крикет од Езуги
2022-04-11

Како да играте и да победите во жива војна за крикет од Езуги

По речиси една деценија во онлајн индустријата за коцкање, брендот Ezugi (Еволуција) има посебно место во индустријата за казино во живо. Компанијата моментално може да се пофали со повеќе од 20 игри доставени до најдобрите казина во живо во светот. 

Неверојатната трансформација на игрите во казино во живо
2022-03-18

Неверојатната трансформација на игрите во казино во живо

Според Википедија, коцкањето постоело уште пред да биде напишана раната историја. Најраниот облик на обложување датира од 3000 п.н.е., кога обложувачите користеле шестстрани коцки. Потоа, во 9 век, биле измислени карти за играње, со покер, една од најпопуларните казино игри во живо, која ја виде светлината на денот во 17 век. 

Совети за казино во живо за почесто освојување
2022-03-06

Совети за казино во живо за почесто освојување

Играњето во казино во живо е несомнено интригантно. Програмерите на игри ги дизајнираат овие игри за да понудат реално искуство со коцкање проследено во реално време од луксузни казино студија. Но, исто како играњето во копнено казино, гејмерите мора да се вооружат со потребните совети за казино за да успеат во казина во живо. Без соодветен план, вашата кариера за играње во живо ќе падне уште пред да започне. Значи, кои се барањата за да се биде врвен играч на казино во живо?

Evolution лансира Bac Bo за обожавателите на Dice-Baccarat
2022-02-22

Evolution лансира Bac Bo за обожавателите на Dice-Baccarat

Годината не можеше да започне поубаво за Evolution Gaming. Токму додека љубителите на рулетот сè уште го слават дебито на Lightning Roulette, компанијата го објави воведувањето на играта со коцки инспирирана од бакара, Bac Bo. Специјалистот за казино во живо го објави ова на 26 јануари 2022 година. Значи, што точно е Бак Бо и како се игра?