Преглед на игри со дилер во живо Azur - Affiliate Program

AzurResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус $500 + 20 бесплатни вртења
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Azur is not available in your country. Please try:
Affiliate Program

Affiliate Program

Играчите кои сакаат да се приклучат на придружната програма на Azur Casino треба прво да создадат сметка. Ова е многу едноставен процес каде што треба да ги внесат своите податоци и да чекаат одобрување. Основната идеја на affiliate програмата е партнерите да го споделат својот бренд и да донесат сообраќај до него.

Стапките на провизијата се засноваат на бројот на играчи што партнерите ги испраќаат до приходите од казино. Секој започнува со стапка од 30% и може да се искачи на високо конкурентни 45%. Добрата вест е дека нема негативно пренесување, така што партнерите почнуваат со чиста листа секој месец.

  • За доведување помеѓу 0 и 20 играчи, партнерите ќе заработат провизија од 30%.
  • За доведување помеѓу 21 и 50 играчи, партнерите ќе заработат провизија од 35%.
  • За доведување помеѓу 51 и 100 играчи, партнерите ќе заработат провизија од 40%.
  • За да доведат повеќе од 100 играчи, партнерите ќе заработат провизија од 45%.

начини за плаќање

Сите плаќања се вршат на 15-ти, а филијалата на казиното ќе се погрижи за целата документација. Сè што треба да направат партнерите е да изберат начин на плаќање и да седнат и да се релаксираат бидејќи филијалите на Казино ќе се грижат за останатото.

Казино приходи нуди банери од сите големини кои ќе им помогнат на партнерите да го промовираат бонусот за добредојде, игрите и ВИП програмата во казиното.

Која е придружната програма на Азур Казино?

Придружната програма на Азур Казино се нарекува приходи од казино.

Азур казиното ги изненадува играчите со 50% бонус за повторно вчитување двапати секој месец
2023-08-22

Азур казиното ги изненадува играчите со 50% бонус за повторно вчитување двапати секој месец

Сопственост на Mountberg Limited и лансиран во 2017 година, Azur Casino е казино во живо со највисоко рангирање. Во него се сместени стотици возбудливи игри со дилери во живо од Evolution Gaming, BetGames и Pragmatic Play. Казиното нуди и неколку бонуси, при што овој преглед ја истражува промоцијата на месечниот бонус за посебни пофалби. Значи, за што е овој бонус за лојалност?

Откријте ги најдобрите 3 бонуси за добредојде во живо во казино за дебитни/кредитни картички
2023-08-02

Откријте ги најдобрите 3 бонуси за добредојде во живо во казино за дебитни/кредитни картички

Кредитните/дебитни картички како Visa, Maestro и Mastercard се вообичаени во казина во живо. Играчите можат безбедно да ги поврзат овие картички со нивната сметка на казино во живо и да обработуваат сигурни депозити и повлекувања. И погоди што? Плаќањата со Visa/Mastercard често се квалификуваат за бонуси за прв депозит. Прочитајте за да ги знаете најдобрите три казина за кредитни/дебитни картички со возбудливи промоции за прв депозит.