Azur Казино Во Живо Преглед - Countries

AzurResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
Бонус100% до 500 €
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Azur
100% до 500 €
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Добијте го бонусот
Countries

Countries

За жал, не секој ќе може да креира сметка во казиното Azur и да игра за вистински пари. Можеби има многу причини за тоа, но во повеќето случаи тоа е затоа што казиното ги нема сите потребни информации за да работи во одредена земја или коцкањето е нелегално во некои земји.

Софтвер провајдерите имаат свои ограничувања без разлика, исто така. На пример, Netent нема да дозволи нивните игри да се испорачуваат во која било од следните земји: Белгија, Бугарија, Колумбија, Хрватска, Чешка, Данска, Естонија, Франција, Италија, Латвија, Литванија, Мексико, Португалија, Романија, Шпанија, Шведска, Швајцарија, Обединетото Кралство и Соединетите Американски Држави.

NetEnt има и територии на црната листа каде што не ги обезбедуваат своите игри. еве ги териториите на црната листа за игрите на Нетент: Авганистан, Албанија, Алжир, Ангола, Австралија, Бахамите, Боцвана, Белгија, Бугарија, Колумбија, Хрватска, Чешка, Данска, Естонија, Еквадор, Етиопија, Франција, Гана, Гвајана, Хонг Конг, Италија, Иран, Ирак, Израел, Кувајт, Латвија, Литванија, Мексико, Намибија, Никарагва, Северна Кореја, Пакистан, Панама, Филипини, Португалија, Романија, Сингапур, Шпанија, Шведска, Швајцарија, Судан, Сирија, Тајван, Тринидад и Тобаго, Тунис, Уганда, Обединетото Кралство, Соединетите Американски Држави, Јемен и Зимбабве.

Видео слот Planet of the Apes не смее да се нуди на следните територии: Азербејџан, Кина, Индија, Малезија, Катар, Русија, Тајланд, Турција и Украина.

Видео слот Vikings не смее да се нуди во следните јурисдикции: Азербејџан, Камбоџа, Канада, Кина, Франција, Индија, Индонезија, Лаос, Малезија, Мјанмар, Папуа Нова Гвинеја, Катар, Русија, Јужна Кореја, Тајланд, Турција, Украина, Обединети Држави на Америка.

Видео слот Narcos не смее да се нуди на следните територии: Индонезија и Јужна Кореја.

Видео слот за Street Fighter не смее да се нуди на следните територии: Ангвила, Антигва и Барбуда, Аргентина, Аруба, Барбадос, Бахамите, Белизе, Бермуди, Боливија, Бонер, Бразил, Британските Девствени Острови, Канада, Кајманските Острови, Кина, Чиле, Островот Клипертон, Колумбија, Костарика, Куба, Курасао, Доминика, Доминиканска Република, Ел Салвадор, Гренланд, Гренада, Гвадалупе, Гватемала, Гвајана, Хаити, Хондурас, Јамајка, Јапонија, Мартиник, Мексико, Монтсерат, островот Наваса, Парагвај, Перу , Порторико, Саба, Свети Вартелемеј, Свети Евстатиј, Свети Китс и Невис, Света Луција, Сент Мартен, Свети Мартин, Свети Пјер и Микелон, Свети Винсент и Гренадини, Јужна Кореја, Суринам, Острови Туркс и Каикос, Соединетите Американски Држави Америка, Уругвај, Американски Девствени Острови, Венецуела.

Видео слот за Fashion TV не смее да се нуди на следните територии: Куба, Јордан, Турција и Саудиска Арабија.

Универзалните чудовишта (Дракула, суштество од црната лагуна, клетвата на фантомите и невидливиот човек) може да се играат само на следните територии: Андора, Австрија, Ерменија, Азербејџан, Белорусија, Босна и Херцеговина, Кипар, Финска, Грузија, Германија, Грција, Унгарија, Исланд, Ирска, Лихтенштајн, Луксембург, Малта, Молдавија, Монако, Црна Гора, Холандија, Северна Македонија, Норвешка, Полска, Русија, Сан Марино, Србија, Словачка, Словенија, Турција и Украина.

1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот