Преглед на игри со дилер во живо Azur - FAQ

AzurResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус $500 + 20 бесплатни вртења
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Azur is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Какви видови игри нуди Azur? Azur нуди широк спектар на игри за да одговараат на вкусот на секој играч. Можете да уживате во популарните слот игри, класичните игри на маса како блек џек и рулет, како и возбудливите опции за казино во живо со вистински дилери.

Како функционира казиното во живо?

Казината во живо го комбинираат подобриот од двата света, копнените казина и онлајн коцкањето. Играчите можат да уживаат во омилените игри од удобноста на нивните домови, но со дилер во живо. Казино игрите во живо се емитуваат во живо од вистинско казино или студио и хостирани од вистински професионални дилери во живо. Целото дејство се снима со повеќе камери и се пренесува на уредот на играчот во реално време. Ова е совршено искуство за играчите кои сакаат да се коцкаат во реално време со вистински луѓе, користејќи ги нивните лаптопи или паметни телефони.

Кои игри можам да ги играм во казино во живо?

Сите класични казино игри може да се најдат во казино во живо. Играчите можат да најдат различни варијанти на рулет, блек џек и покер, само за да именуваат некои. Има и ТВ игри како Тркало на среќата или Монопол, кои се одлична промена од обичните класични игри.

Дали казина во живо имаат бонуси?

Казината на дилерите во живо нудат бонуси од време на време за нивните лојални играчи. Играчите треба одвреме-навреме да ја проверуваат нивната страница за промоција за да не пропуштат ништо.

Може ли да комуницирам со дилерот во живо?

Да, играчите можат да ја користат функцијата Chat за да комуницираат со дилер во живо. Тие се обучени професионалци кои можат да одговорат на секое прашање во врска со играта.

Како да поставите облог во казино во живо?

Играчите можат да ги користат специјалните копчиња за да стават облог. Тие можат да ја променат сумата што сакаат да ја обложуваат во секое време кога сакаат. Некои играчи претпочитаат рачно да ставаат облози користејќи ја функцијата за разговор, каде што ја внесуваат сумата што сакаат да ја обложуваат, а дилерот во живо ќе го стави облогот за нив.

Може ли бесплатно да играм игри во казино во живо?

Речиси сите игри во Азур Казино се достапни во забавен режим, освен игрите во Казино во живо. Играчите ќе мора прво да направат депозит за да можат да играат во казино во живо.

Кои се најдобрите игри во казино во живо?

Азур Казиното е преполно со различни игри во казино во живо, така што играчите можат да ја изберат онаа што им се допаѓа. Тешко е да се каже кои игри се најдобри бидејќи играчите имаат свои преференции. Го советуваме секој играч да ги научи правилата на играта што сака да ги игра и да почне да ги истражува сите различни варијанти што ги има играта.

Дали е безбедно да се игра во казино во живо?

Азур Казиното се грижи неговите играчи да се чувствуваат безбедно и сигурно во секое време. Од таа причина, тие ја искористија најновата технологија за шифрирање за да се осигураат дека личните и финансиските информации на играчите се безбедни. Згора на тоа, казиното ги има сите потребни лиценци за работа, што значи дека треба да следат строги правила и прописи.

Кои казина се најдобри, физички или онлајн казина?

За волја на вистината, онлајн казината нудат речиси исто искуство како и копнените казина благодарение на игрите во казино во живо. Виртуелните казина имаат бесконечен број на предности и благодарение на технолошкиот напредок им дозволуваат на играчите да пристапат до нивните сметки во секое време од каде и да посакаат.

Како да направите депозит?

За да играат во делот на Казино во живо во казиното Azur, играчите треба прво да направат депозит. Ова е многу јасна процедура каде играчите треба да се упатат до Касиерот и да го изберат делот Депозит. Ќе има целосна листа на начини на плаќање кои се достапни за депозити. Сите решенија што ги нуди казиното се безбедни, брзи и лесни за користење, така што играчите можат да го изберат она што е најзгодно за нив. Откако ќе го изберат начинот на плаќање што сакаат да го користат, треба да ја внесат сумата што сакаат да ја депонираат и средствата ќе бидат префрлени на нивната сметка речиси веднаш. Ако средствата не ја одразуваат сметката на играчот за неколку минути, тие ќе мора да контактираат со поддршката за корисници за да можат да го разгледаат проблемот. Играчите кои го прават својот прв депозит на нивната новорегистрирана сметка имаат право на многу дарежлив бонус за добредојде што можат да го побараат. Ова е одлична можност да се зголеми рамнотежата и да се продолжи играта.

Како да пријавите проблем?

Може да се појави проблем при играње игри во казино во живо. Но, нема ништо за што да се грижите бидејќи Azur Casino има поддршка за корисници која е секогаш достапна за играчите. Постојат различни начини да стапите во контакт со агент за клиенти, а играчите сметаат дека функцијата за разговор во живо е најзгодниот начин.

Дали има ограничувања за коцкање?

Секоја табела со дилери во живо доаѓа со минимално и максимално ограничување на облогот што играчите треба да го почитуваат. Добрата вест е дека во казиното Azur играчите можат да најдат различни ограничувања и за ниските и за високите ролери.

Каква опрема ми е потребна за да играм во Live Casino?

Казино игрите во живо навистина бараат стабилна интернет конекција за нормално да функционираат, но добрата вест е што до нив може да пристапи секој понов модел на телефон.

Дали сум анонимен кога играм казино игри во живо или кога другите играчи можат да ме видат?

Камерата на онлајн казиното е повеќе загрижена за табелата каде што играта презема акција и за дилерот отколку за самите играчи. Значи, тука нема што да се грижите, секој играч кој сака да остане анонимен сигурно ќе остане таков. Уште повеќе, на играчите им се советува заради нивна заштита да не го користат своето целосно име, наместо тоа, тие можат да користат прекар кога играат.

Дали казиното во живо нуди ВИП дел?

Во казиното Azur, секој играч се третира како ВИП. Играчите кои сакаат да ставаат поголеми облози можат да се придружат на табелите со повисоки лимити, кои да бидам искрен нудат поголема приватност бидејќи нема толку многу гужва како што е на табелата со пониски граници.

Може ли да ја сменам позицијата на теренот и дилерот?

Да, можно е да се смени позицијата на камерата и да се направат други прилагодувања во областа за поставки. Играчите ќе добијат целосен преглед на табелата и ќе ги видат сите можни опции што можат да се променат.

Дали е можно да се разговара со други играчи?

Играчите можат да ја користат функцијата Chat за да разговараат со други играчи и со дилерот. Не треба да се каже дека сите треба да бидат љубезни и да не навредуваат никого на масата.
Дали правилата за игрите во живо се исти како и за нивните онлајн колеги?

Игрите со дилери во живо ги имаат истите основни правила и штом играчите ќе ги научат тие можат да се прилагодат на која било верзија на играта. Навистина има многу варијанти на класичните игри на маса, и секоја доаѓа со свој сет на правила. Но, факт е дека штом играчот ги научи основите на играта, тој лесно може да разбере што се случува пред него.

Азур казиното ги изненадува играчите со 50% бонус за повторно вчитување двапати секој месец
2023-08-22

Азур казиното ги изненадува играчите со 50% бонус за повторно вчитување двапати секој месец

Сопственост на Mountberg Limited и лансиран во 2017 година, Azur Casino е казино во живо со највисоко рангирање. Во него се сместени стотици возбудливи игри со дилери во живо од Evolution Gaming, BetGames и Pragmatic Play. Казиното нуди и неколку бонуси, при што овој преглед ја истражува промоцијата на месечниот бонус за посебни пофалби. Значи, за што е овој бонус за лојалност?

Откријте ги најдобрите 3 бонуси за добредојде во живо во казино за дебитни/кредитни картички
2023-08-02

Откријте ги најдобрите 3 бонуси за добредојде во живо во казино за дебитни/кредитни картички

Кредитните/дебитни картички како Visa, Maestro и Mastercard се вообичаени во казина во живо. Играчите можат безбедно да ги поврзат овие картички со нивната сметка на казино во живо и да обработуваат сигурни депозити и повлекувања. И погоди што? Плаќањата со Visa/Mastercard често се квалификуваат за бонуси за прв депозит. Прочитајте за да ги знаете најдобрите три казина за кредитни/дебитни картички со возбудливи промоции за прв депозит.