BAO Live Casino Преглед

Age Limit
BAO
BAO is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

About

Едно од најдобрите биткоин казина денес е Bao Casino, потфат што го води Dama NV Основана во 2019 година, казиното е лиценцирано во Курасао каде што поседува лиценца Antillephone NV (8048/JAZ2020-013). Казиното Бао може да се пофали со импресивен избор на игри, флексибилно банкарство, одлична поддршка на клиентите и многу бонуси на онлајн казино.

BAO

Games

Додека сè уште е ново казино, казиното Бао се етаблира како казино со разновидност. Играчите можат да ги добијат најдобрите казино игри, вклучувајќи рулет, блек џек, слотови, бакара, покер и така натаму. Покрај овие RNG игри, коцкарите можат да добијат автентично искуство во казиното во делот за казино во живо на Bao Casino.

Withdrawals

Кога станува збор за уплата, победниците имаат на располагање широк спектар на методи за повлекување. Тие вклучуваат Accentpay, iDebit, AstroPay, Рапид трансфер, WebMoney, ecoPayz, Neteller, Visa, MasterCard, Маестро, Skrill, MiFinity, CoinsPaid итн. Bao Casino е доверливо казино кое гарантира дека повлекувањата се обработуваат навреме се додека сметката на фиоката е потврдена.

Валути

Играчите кои користат фиат пари може да се коцкаат користејќи валути како евро (ЕУР), норвешка круна (НОК), канадски долар (CAD), австралиски долар (AUD), Нов Зеланд (НЗД) долар, американски долар (USD), јапонски јен (JPY) и руска рубља (RUB). Казиното прифаќа и криптовалути, разговори за биткоин (BTC), dogecoin (DOG), litecoin (LTC), ethereum (ETH) и биткоин кеш (BCH).

Bonuses

Новите играчи во казиното Бао имаат дарежлив пакет за добредојде кој се состои од бонуси за депозит и бесплатни вртења на првите три депозити. Коцкарите кои го вложуваат високо на онлајн казино игрите, исто така, имаат висок бонус за барање. Други промоции на Bao Casino вклучуваат падови и победи, парични награди, бесплатни вртења, и програма за лојалност.

Languages

Меѓународните онлајн казина имаат повеќејазични платформи за да се осигураат дека ниту еден играч не е изоставен од акцијата поради јазичната бариера. За жал, Bao Casino нема толку многу јазични опции. Во моментов, поддржува англиски, француски, германски, руски и кинески само. Веројатно, ќе се додадат повеќе јазици со проширувањето на казиното во други региони.

Mobile

Казиното Бао е врвна зделка за коцкарите кои ги сакаат типичните онлајн казино игри генерирани од софтвер и автентичните игри во казино во живо. Достапно како инстант игра, казиното нуди непречено искуство со игри и на десктоп и на мобилен. Иако нема мобилни апликации за iOS и Android, постои мобилна верзија на казиното.

Promotions & Offers

За разлика од некои казина кои нудат бонуси само за играчите на онлајн казино игрите, Bao Casino има промоции за казино во живо ентузијасти. Играчите можат да бараат бонус за добредојде во казино во живо и бонуси за повторно вчитување на казино во живо. За евиденција, има и казино во живо бонус со висок ролери за високите ролери.

Software

Казиното соработува со десетици реномирани развивачи на софтвер за казино за да се осигура дека сите играчи го добиваат она што го сакаат. Списокот на развивачи на софтвер вклучува Red Tiger Gaming, NetEnt, ELK Studios, Quickspin, Play 'n GO, Platipus, SoftSwiss, Evolution Gaming, Microgaming, Amatic Industries, Quickfire, Pragmatic Play Ltd., Nolimit City и BGaming само да споменам неколку.

Support

Казиното Бао има веб-локација погодна за корисниците и лесен процес на регистрација. Казиното има сигурна корисничка поддршка за да се осигура дека играчите го добиваат најдоброто искуство со игри. До тимот може да се стигне преку разговор во живо или поддршка за е-пошта. Првата е најдобрата опција ако играчите сакаат итен фидбек.

Deposits

Како казино со вистински пари, играчите треба да ги финансираат своите сметки со вистински пари за да започнат. Казиното е во партнерство со сите популарни платформи за онлајн плаќање; од е-паричници до кредитни картички. Достапните методи за депонирање вклучуваат, Skrill, Visa, Neteller, MasterCard, Paysafecard, iDebit, ecoPayz, NeoSurf, CoinsPaid, AstroPay, WebMoney, Interac, итн.

Total score8.9
Добрите
+ Прифаќа криптовалута
+ Повеќе јазици
+ Разновидност на методи за депонирање

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (12)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Малезиски
Норвешки
Португалски
Руски
Тајландски
Фински
Француски
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусReload бонусБонус за добредојдеБонус за пријавување
Депозит бонус
ВалутиВалути (7)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Руски рубли
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (6)
Јапонија
Австралија
Бразил
Канада
Литванија
Нов Зеланд
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (25)
AstroPay
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Coinspaid
Credit CardsCryptoDebit CardDogecoinEcoPayz
Ethereum
Litecoin
MaestroMasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Skrill
UPayCard
Visa
WebMoney
Yandex Money
iDebit
СофтверСофтвер (27)
Amatic Industries
BGAMING
Betsoft
Big Time Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
EGT Interactive
Elk Studios
Evolution Gaming
Felix Gaming
MicrogamingNetEnt
Nolimit City
Play'n GOPlaysonPlaytechPragmatic PlayPush Gaming
Quickspin
Red Tiger Gaming
SoftSwiss
Spinomenal
ThunderkickVIVO Gaming
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet