Betmaster Live Casino Преглед - Account

Age Limit
Betmaster
Betmaster is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Account

За да играат во Betmaster Casino, играчите треба прво да создадат сметка. Betmaster е едно од оние казина што ќе им овозможи на играчите да се регистрираат за сметка само со користење на нивниот телефонски број. Казиното ќе испрати код што играчите треба да го внесат за да се регистрираат, толку е едноставно.

Како што рековме претходно, Betmaster нуди лесен начин за играчите да се регистрираат за сметка, но играчите ќе мора да ја потврдат својата сметка пред да можат да направат повлекување на нивните добивки. Регистрацијата на Betmaster можеби е лесна, но има неколку важни чекори. Потврдата на сметката е многу важен чекор низ кој играчите треба да поминат. За среќа, многу казина во денешно време нудат електронски проверки што се случуваат во заднина, што ќе обезбеди доволно информации за сајтот за игри да потврди дали играчот е полнолетен за коцкање и кои се тие.

Казината во живо кои се лиценцирани од Комисијата за коцкање во Обединетото Кралство мора да вршат проверки за проверка на играчите за да го дознаат следново:

 • Ако играчот е полнолетен за коцкање.
 • Ако играчот бил само-исклучен од коцкање.
 • За да се потврди идентитетот на играчот.

Кои документи му се потребни на играчот?

Играчите треба да испратат копии од правни документи за да ги потврдат своите сметки. Тие треба да испратат документи кои ги содржат следните информации:

 • Име
 • Копија од правен документ што го потврдува нивниот идентитет
 • Адреса на живеење и датум на раѓање

Ова се документите кои се прифатени како доказ за идентитет и адреса:

 • Пасош
 • Возачка дозвола
 • Сметката за комуналии не постара од 3 месеци
 • Извод од банка или хипотека не постар од 3 месеци
 • Национална лична карта

Во минатото, казината не бараа од секој играч да го потврди својот идентитет. Само играчите кои извршиле повлекување готовина со висока вредност и оние кои правеле сомнителни трансакции морале да ги потврдат своите сметки. Како и да е, денес секој треба да помине низ процедурата за верификација.

Играчите можат да поставуваат копии од документи на нивната сметка, а на казиното ќе му требаат неколку часа за да ги обработи документите. Во повеќето случаи, ако играчите ги испратат вистинските документи и копии со добар квалитет, нивната сметка ќе биде потврдена уште од првиот обид. Во некои случаи, казиното може да побара дополнителни документи.

Играчите кои креираат сметка во казиното Betmaster и не бараат повлекување, не мора да поминат низ процедурата за верификација. И, играчите кои бараат прилично мало повлекување, да речеме 20 долари, не треба да ја потврдат својата сметка за да го сторат тоа. Во секој случај, ако играчот побара дополнителни повлекувања, тогаш ќе мора да ја потврди својата сметка.

Што се случува ако сметката не може да се потврди?

На играчите кои нема да успеат да ја потврдат својата сметка поради некоја причина или ќе им биде суспендирана сметката или ќе можат да продолжат да депонираат и да играат во казиното, но нема да можат да направат повлекување.

Зошто сајтовите за игри треба да ги потврдуваат сметките?

Онлајн казина треба да ја потврдат сметката на секој играч поради Законот за коцкање од 2005 година, за да се спречи измама и перење пари. Операторите со лиценца треба да се усогласат со три главни цели.

Првата цел е потребата да се спречи коцкањето да стане извор на криминал и неред. Казиното ќе мора да го следи секој играч за кој се сомневаат за перење пари. Од таа причина, од онлајн казината се бара да добијат лиценца за коцкање во ОК ако сакаат да примат играчи од ОК.

Како да се најавите

Секој пат кога некој играч сака да игра, треба да се најави на своите сметки. Ова може да се направи со внесување на единственото корисничко име и лозинка што ги создале првиот пат кога ја отвориле својата сметка. Ги советуваме играчите секогаш да се одјавуваат од нивните сметки, особено ако го делат својот компјутер со малолетно лице.

Како да затворите сметка

Играчите можат привремено и трајно да ги затворат своите сметки. Ги советуваме играчите да контактираат со поддршката за корисници и да разговараат за причините зошто сакаат да ја затворат својата сметка за да можат да им помогнат да донесат подобро информирана одлука. Играчите можат да земат период на разладување или да ја затворат својата сметка на одредено време и повторно да ја отворат кога ќе помине одредено време. Откако трајно ќе ја затворат својата сметка, нема да можат повторно да ја отворат својата сметка.

Total score9.0
Добрите
+ Казино и спортско обложување
+ Виртуелни спортови
+ Вртења без лојалност
+ PNP во Финска

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (23)
Јапонски
Азербејџански
Англиски
Арапски
Бугарски
Германски
Грчки
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Турски
Украински
Унгарски
Фински
Хинди
Холандски
Шпански
БонусиБонуси (9)
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус кодови
Депозит бонус
Кешбек бонус
ВалутиВалути (9)
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Казахстански тенгес
Новозеландски долари
Руски рубли
Турски лири
Украински гривни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (15)
Јапонија
Јужна Кореа
Австрија
Азербејџан
Бразил
Бугарија
Германија
Казакстан
Кина
Норвешка
Полска
Португалија
Финска
Холандија
Шпанија
ИгриИгри (26)
CS:GO
Dota 2
King of Glory
League of Legends
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
Valorant
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Виртуелни спортови
Гребки
Карлинг
Кошарка
Крикет
Онлајн обложување
Пинг Понг
Покер
Ракомет
РулетСик Бо
Слотови
Тенис
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (25)
AstroPay
Bank Wire Transfer
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Credit CardsCryptoDebit Card
Direct Bank Transfer
Ethereum
Interac
Litecoin
MasterCard
Neosurf
Neteller
QIWI
Ripple
Skrill
Skrill 1-Tap
SticPay
Venus Point
Visa
Visa Debit
WebMoney
Yandex Money
СофтверСофтвер (57)
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
Apollo Games
BGAMING
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
CT Gaming
Caleta
DLV Games
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Foxium
GameArt
Gamomat
Ganapati
Golden Hero
HabaneroIgrosoft
Kalamba Games
Lightning Box
LuckyStreakMicrogaming
Mr. Slotty
NetEnt
NetGame
Nolimit City
OneTouch Games
Paltipus
Patagonia Entertainment
Play'n GOPlaysonPlaytechPragmatic PlayPush Gaming
Quickspin
Rabcat
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Revolver Gaming
Spadegaming
Spigo
Spinomenal
Thunderkick
Tom Horn Gaming
Triple Cherry
True Lab
Wazdan
We Are Casino
World Match
Yggdrasil Gaming
iSoftBet