Betmaster - Affiliate Program

Age Limit
Betmaster
Betmaster is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Affiliate Program

Партнерите можат да се приклучат на програмата Betmaster Affiliate и да ги искористат предностите на плановите за провизија Revshare, CPA и Hybrid. Сè што треба да направат е да се регистрираат за сметка, а откако ќе бидат одобрени можат да почнат да го промовираат брендот и да заработуваат.

Компанијата нуди ажурирања на статистиката на час и тие исто така ќе испраќаат месечни извештаи до партнерите. Тие ја плаќаат својата провизија до 11-ти секој месец.

Компанијата не поставува ограничување на тоа колку пари можат да заработат партнерите. Постојат неколку начини на кои партнерите можат да останат информирани за производите и услугите. Тие користат е-пошта за да ги информираат партнерите за сосема нови производи и услуги.

Партнерите можат да избираат од удел на приход, цена по набавка или хибрид. Уште повеќе, тие нудат приспособени програми кои одговараат на локацијата на секој партнер и на напорите за маркетинг. Секој партнер ќе има партнерски менаџер со кој ќе може да контактира секогаш кога ќе му треба помош.

Секој план има свои придобивки, но планот за споделување на приходи нуди повеќе предности во споредба со другите, особено за новите играчи. Партнерите кои ќе го изберат планот за споделување на приходите ќе заработат дел од нето приходот од игри на нивниот играч во текот на целиот животен век на нивната сметка.

Од друга страна, CPA нуди еднократна исплата, додека со Уделот на приходите нема ограничувања бидејќи заработката доаѓа од сите производи. На пример, кога упатениот играч ќе депонира во едно казино и следи дека со депозит во друго казино во истата група, играчите на CPA ќе добијат единечна исплата, додека со план за удел на приходи ќе имаат корист од двете пријавувања.

Повеќето филијали го користат моделот за споделување на приходите поради оваа причина и тие можат да го максимизираат својот потенцијал за заработка. Партнерите можат да заработат бесконечна сума на пари, а точната сума ќе зависи од играчите што ги испраќаат и активноста на тие играчи.

Партнерите можат да ги проверат своите информации за плаќање кога ќе се логираат на нивната сметка и тие можат да ги видат овие информации прикажани на почетниот екран.

Начините на плаќање може да се променат со посета на делот Финансии и кликнување на Инструкции за плаќање.

Во делот за маркетинг, партнерите можат да најдат маркетинг материјали. Медиумската галерија нуди мноштво материјали за да им помогне да ги промовираат своите брендови и да ја зголемат својата заработка. Сите материјали може да се приспособат и прилагодат на темата и стилот на страницата.

Филијалата на Betmaster Casino се нарекува Betmaster Partners и тие ги промовираат следните брендови Betmaster, Casinoins и Bongo Casino.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (23)
Јапонски
Азербејџански
Англиски
Арапски
Бугарски
Германски
Грчки
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Турски
Украински
Унгарски
Фински
Хинди
Холандски
Шпански
БонусиБонуси (9)
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус кодови
Депозит бонус
Кешбек бонус
ВалутиВалути (9)
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Казахстански тенгес
Новозеландски долари
Руски рубли
Турски лири
Украински гривни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (15)
Јапонија
Јужна Кореа
Австрија
Азербејџан
Бразил
Бугарија
Германија
Казакстан
Кина
Норвешка
Полска
Португалија
Финска
Холандија
Шпанија
ИгриИгри (26)
CS:GO
Dota 2
King of Glory
League of Legends
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
Valorant
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Виртуелни спортови
Гребки
Карлинг
Кошарка
Крикет
Онлајн обложување
Пинг Понг
Покер
Ракомет
РулетСик Бо
Слотови
Тенис
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (24)
Bank Wire Transfer
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Credit CardsCryptoDebit Card
Direct Bank Transfer
Ethereum
Interac
Litecoin
MasterCard
Neosurf
Neteller
QIWI
Ripple
Skrill
Skrill 1-Tap
SticPay
Venus Point
Visa
Visa Debit
WebMoney
Yandex Money
СофтверСофтвер (57)
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
Apollo Games
BGAMING
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
CT Gaming
Caleta
DLV Games
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Foxium
GameArt
Gamomat
Ganapati
Golden Hero
HabaneroIgrosoft
Kalamba Games
Lightning Box
LuckyStreakMicrogaming
Mr. Slotty
NetEnt
NetGame
Nolimit City
OneTouch Games
Paltipus
Patagonia Entertainment
Play'n GOPlaysonPlaytechPragmatic PlayPush Gaming
Quickspin
Rabcat
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Revolver Gaming
Spadegaming
Spigo
Spinomenal
Thunderkick
Tom Horn Gaming
Triple Cherry
True Lab
Wazdan
We Are Casino
World Match
Yggdrasil Gaming
iSoftBet