Betmaster Live Casino Преглед - Deposits

Age Limit
Betmaster
Betmaster is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Deposits

Секој што сака да игра во казиното Betmaster треба прво да креира сметка. Кога се најавени на нивните сметки, тие можат да се упатат до Касиерот и да го изберат начинот на плаќање што сакаат да го користат, да ја внесат сумата што сакаат да ја депонираат и да ја потврдат трансакцијата.

Betmaster казиното додаде многу различни начини на плаќање на нивното портфолио што играчите можат да го користат за депонирање средства на нивните сметки. Играчите можат да ги најдат следните начини на плаќање во казиното.

Банкарски картички:

 • MasterCard/Visa дозволува минимален депозит од 20 долари
 • Revolut картичката дозволува минимален депозит од 20 долари

Готовински депозити:

 • CashtoCode дозволува минимален депозит од 20 долари
 • PaySafeCard дозволува минимален депозит од 20 долари

е-паричници:

 • WebMoney дозволува минимален депозит од 20 долари
 • Јетон дозволува минимален депозит од 20 долари
 • Neteller дозволува минимален депозит од 20 долари
 • ecoPayz дозволува минимален депозит од 20 долари
 • Skrill дозволува минимален депозит од 20 долари
 • Neosurf дозволува минимален депозит од 20 долари
 • MuchBetter дозволува минимален депозит од $20
 • Sticpay дозволува минимален депозит од 20 УСД
 • AstroPay OneTouch дозволува минимален депозит од 20 долари

Криптовалута:

 • Тетер, TRC – 20 дозволува минимален депозит од 50 УСД
 • Биткоинот дозволува минимален депозит од 50 долари
 • Binance Coin дозволува минимален депозит од 50 долари
 • Dodge дозволува минимален депозит од $50
 • Тетер, ERC – 20 дозволува минимален депозит од 50 долари
 • Ethereum дозволува минимален депозит од 50 долари
 • Трон дозволува минимален депозит од 50 долари
 • Litecoin дозволува минимален депозит од 50 долари
 • Ripple дозволува минимален депозит од 50 долари
 • Биткоин Кеш дозволува минимален депозит од 50 долари
 • Кардано дозволува минимален депозит од 50 долари
 • NEO Coin дозволува минимален депозит од 50 долари
 • Infinity Economics дозволува минимален депозит од 50 долари
 • Тетер, OMNI дозволува минимален депозит од 50 УСД

Бонус за депозит

Играчите кои ќе создадат нова сметка во казиното Betmaster и ќе го направат својот прв депозит имаат право на многу дарежлив бонус за добредојде. Овој бонус е одличен начин да се удвои, па дури и тројно да се зголеми рамнотежата и да се продолжи нивната игра. Играчите можат да најдат повеќе информации за бонусот за добредојде на следниот линк.

Total score9.0
Добрите
+ Казино и спортско обложување
+ Виртуелни спортови
+ Вртења без лојалност
+ PNP во Финска

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (23)
Јапонски
Азербејџански
Англиски
Арапски
Бугарски
Германски
Грчки
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Турски
Украински
Унгарски
Фински
Хинди
Холандски
Шпански
БонусиБонуси (9)
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус кодови
Депозит бонус
Кешбек бонус
ВалутиВалути (9)
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Казахстански тенгес
Новозеландски долари
Руски рубли
Турски лири
Украински гривни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (15)
Јапонија
Јужна Кореа
Австрија
Азербејџан
Бразил
Бугарија
Германија
Казакстан
Кина
Норвешка
Полска
Португалија
Финска
Холандија
Шпанија
ИгриИгри (26)
CS:GO
Dota 2
King of Glory
League of Legends
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
Valorant
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Виртуелни спортови
Гребки
Карлинг
Кошарка
Крикет
Онлајн обложување
Пинг Понг
Покер
Ракомет
РулетСик Бо
Слотови
Тенис
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (25)
AstroPay
Bank Wire Transfer
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Credit CardsCryptoDebit Card
Direct Bank Transfer
Ethereum
Interac
Litecoin
MasterCard
Neosurf
Neteller
QIWI
Ripple
Skrill
Skrill 1-Tap
SticPay
Venus Point
Visa
Visa Debit
WebMoney
Yandex Money
СофтверСофтвер (57)
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
Apollo Games
BGAMING
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
CT Gaming
Caleta
DLV Games
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Foxium
GameArt
Gamomat
Ganapati
Golden Hero
HabaneroIgrosoft
Kalamba Games
Lightning Box
LuckyStreakMicrogaming
Mr. Slotty
NetEnt
NetGame
Nolimit City
OneTouch Games
Paltipus
Patagonia Entertainment
Play'n GOPlaysonPlaytechPragmatic PlayPush Gaming
Quickspin
Rabcat
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Revolver Gaming
Spadegaming
Spigo
Spinomenal
Thunderkick
Tom Horn Gaming
Triple Cherry
True Lab
Wazdan
We Are Casino
World Match
Yggdrasil Gaming
iSoftBet