Betmaster Казино Во Живо Преглед - Withdrawals

BetmasterResponsible Gambling
CASINORANK
8.99/10
БонусБонус за добредојде до $700 + 40 бесплатни вртења
Казино и спортско обложување
Виртуелни спортови
Вртења без лојалност
PNP во Финска
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Казино и спортско обложување
Виртуелни спортови
Вртења без лојалност
PNP во Финска
Betmaster is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Повлекувањето од сметката на Betmaster Casino е многу едноставен процес. Она што играчите треба да го направат е да се упатат до Касиерот и да го изберат делот за повлекување. Достапни се различни начини на плаќање и она што играчите треба да го запомнат е дека треба да го користат истиот начин на плаќање за повлекување како оној што го користеле за да направат депозит.

Банкарски картички:

 • MasterCard/Visa дозволува минимално повлекување од 40 долари, а максималната дневна граница за повлекување е 2.000 долари.
 • Револут картичката дозволува минимално повлекување од 40 УСД, а максималниот дневен лимит за повлекување е 2.000 УСД.

Готовински депозити:

 • CashtoCode дозволува минимално повлекување од 20 долари
 • PaySafeCard овозможува минимално повлекување од 20 долари

е-паричници:

 • WebMoney дозволува минимално повлекување од $40, а максималната дневна граница за повлекување е $2.000.
 • Jeton дозволува минимално повлекување од $40, а максималната дневна граница за повлекување е $2.000.
 • Neteller дозволува минимално повлекување од $40, а максималната дневна граница за повлекување е $2.000.
 • ecoPayz дозволува минимално повлекување од $40, а максималната дневна граница за повлекување е $2.000.
 • Skrill дозволува минимално повлекување од $40, а максималната дневна граница за повлекување е $2.000.
 • Neosurf дозволува минимално повлекување од $40, а максималната дневна граница за повлекување е $2.000.
 • MuchBetter дозволува минимално повлекување од $40, а максималната дневна граница за повлекување е $2.000.
 • Sticpay дозволува минимално повлекување од $40, а максималната дневна граница за повлекување е $2.000.
 • AstroPay One Touch овозможува минимално повлекување од 40 долари, а максималната дневна граница за повлекување е 2.000 долари.

Криптовалута:

 • Tether, TRC – 20 дозволува минимално повлекување од 100 УСД, а максималната дневна граница за повлекување е 2.000 УСД.
 • Биткоинот дозволува минимално повлекување од 100 долари, а максималната дневна граница за повлекување е 2.000 долари.
 • Binance дозволува минимално повлекување од $100, а максималната дневна граница за повлекување е $2.000.
 • Dodge дозволува минимално повлекување од $100, а максималната дневна граница за повлекување е $2.000.
 • Тетер, ERC – 20 дозволува минимално повлекување од 100 УСД, а максималната дневна граница за повлекување е 2.000 УСД.
 • Ethereum дозволува минимално повлекување од $100, а максималната дневна граница за повлекување е $2.000.
 • Трон дозволува минимално повлекување од 100 долари, а максималната дневна граница за повлекување е 2.000 долари.
 • Litecoin дозволува минимално повлекување од 100 долари, а максималната дневна граница за повлекување е 2.000 долари.
 • Ripple дозволува минимално повлекување од $100, а максималната дневна граница за повлекување е $2.000.
 • Биткоин Кеш дозволува минимално повлекување од 100 долари, а максималната дневна граница за повлекување е 2.000 долари.
 • Кардано дозволува минимално повлекување од 100 УСД, а максималната дневна граница за повлекување е 2.000 УСД.
 • NEO Coin дозволува минимално повлекување од 100 долари, а максималната дневна граница за повлекување е 2.000 долари.
 • Infinity Economics дозволува минимално повлекување од 100 долари, а максималната дневна граница за повлекување е 2.000 УСД.
 • Тетер, OMNI дозволува минимално повлекување од 100 УСД, а максималната дневна граница за повлекување е 2.000 УСД.

Играчите можат да направат повлекување без провизија еднаш на секои 24 часа, а во други случаи, провизијата е 5%.

Играчите можат да побараат повлекување користејќи го истиот начин на плаќање што го користеле за депонирање на прво место.