Освојте и споделете го пленот со турнирите во казино во живо на Betsson

Новости

2021-11-19

Ethan Tremblay

Ако сте чест играч во казиното во живо на Betsson, тогаш ќе се согласите дека турнирите и промоциите се во богата понуда овде. Бетсон започнува повеќе турнири во текот на целата година, при што среќните играчи добиваат дури 5.000 евра секоја недела. Значи, што им претстои на сите љубители на казино во живо на Betsson во август?

Освојте и споделете го пленот со турнирите во казино во живо на Betsson

10.000 евра за грабање!

Една од причините Бетсон се смета за едно од најдобрите казина во живо онлајн околу е огромен број на турнири. Овде, турнирите постојано се напаѓаат еден со друг, со играчи разгалени за избор.

Овој месец, играчите на Бетсон ќе добијат шанса да го освојат турнирот од 3.000 евра што ќе трае од 9 август (12:00 часот) до 11 август (12:00 часот). На овој турнир, играчите ќе треба да вложат минимум 020 евра за да ја освојат наградата. Запомнете, турнирот се однесува само на игрите што ги исполнуваат условите.

Ако доцна дојдовте на забавата, тогаш не грижете се бидејќи работите само што почнуваат. Тоа е затоа што Бетсон ви дозволува да земете огромна награда од 10.000 евра само со облог од 0,20 евра. Уште подобро, овој турнир ќе трае од 11 август (12:00 часот) до 20 август (12:00 часот).

Подобни игри на турнири во живо на Betsson

Како што можеби веќе знаете, казино во живо турнирите не се бесплатна работа за сите. Затоа, внимателно прочитајте ја страницата со условите и условите на турнирот пред да се вклучите.

Сепак, играчите можат да ги добијат паричните награди играјќи која било игра во живо на Evolution Gaming во портфолиото на Betsson. Турнирите се применуваат на кој било уред, при што секоја нето победа од 1 € доделува по еден поен на таблата на водачи. Уште посочно, играњето на сосема новото Crazy Time од Evolution ги удвојува вашите поени.

На пример, ако обложите 1 € на ексклузивен рулет од Evolution и освоите 5 €, тоа значи дека вашата нето добивка е 4 €. Сега, ова се преведува на 4 поени на таблата на водачи. Но, ако играте Crazy Time и освоите слична сума, ќе забележите 8 поени на таблата на водачи.

Во меѓувреме, играчот кој ќе заврши прв на ранг-листата на таблата на водачи веднаш ја добива наградата за тапкање. Исто така, барањата за обложување или какви било други ограничувања за повлекување не важат за овие награди на турнирот. Уште повеќе, поени ќе се ресетираат на нула кога ќе се приклучите на друг турнир. Но, се разбира, играчите мора да бидат на возраст од 18 или постари за да учествуваат.

Зошто да се придружите на турнирите во казино во живо на Betsson?

Значи, помеѓу редовните промоции на казино во живо и турнирите во казино во живо, кој вреди да се вложи труд? Па, има 101 причина да се приклучите на турнирите во казино. Тие вклучуваат:

  • Без барања за обложување – Како што беше кажано претходно, секој плен што го барате од турнирите во казино во живо е ослободен од тие досадни барања за обложување и услови за повлекување. Со други зборови, ќе ги повлечете парите веднаш од вашата сметка во казино во живо. Ако ова не ве убеди да се приклучите на турнирот, ништо нема.
  • Помалку играчи – Секако, потребен ви е значителен фонд за да учествувате на турнир во казино во живо. Тоа е затоа што повеќето игри кои ги исполнуваат условите дозволуваат минимални облози од 10 евра, иако некои како Брзиниот рулет може да одат и до 0,10 евра. Како и да е, фактот што тука нема бесплатен ручек ги елиминира несериозните играчи од натпреварот.
  • Лесно запишување - Вистината е дека добивањето на повеќето промоции за бонус во казино во живо е напорна задача. Освен условот за играње, играчите треба да исполнат и други услови како да направат минимален депозит. Но, со турнирите во казино во живо, се што ви треба е да се пријавите, да изберете игра и да започнете да играте. Тоа е тоа!

Заклучок

Сè на сè, не треба да пропуштите шанса да пробате еден од неделните и месечните турнири на Betsson во живо во казино. Но, пред тоа, погрижете се внимателно да ја прочитате страницата со условите и условите на турнирот за да избегнете дисквалификации поради грешки што може да се избегнат. Се најдобро!

Најнови вести

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК
2022-09-05

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК

Новости