Betsson - About

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Бетсон е казино кое датира од 1963 година кога Бил Линдвол и Ролф Лундстром обезбедија слот машини за рестораните во Шведска. Од тој момент, казиното Betsson имаше свои подеми и падови, но фактот што се уште е достапно на пазарот доволно зборува за неговиот бренд.

Бројните награди кои казиното ги добиваше низ годините ни покажуваат дека се работи за сериозен онлајн казино во живо каде што играчите можат да го најдат тоа што го бараат, а најмногу од сè тоа е безбедна средина каде што можат да играат игри.

На 10-тиот годишен преглед за еГејминг во Лондон, Бетсон ја доби наградата за најдобра услуга за клиенти, а четврта година по ред, Бетсон Груп е победник на годината за услуги на клиентите.

Сопственик и извршен директор

Бетсон е во сопственост на BML Group Ltd, која се наоѓа во Малта, а нејзиниот сегашен извршен директор е Улрик Бенгтсон.

Број на лиценца

Betsson казиното е во сопственост на BML Group Ltd, која е регистриран број на компанија од Малта C-34836, со регистрирана адреса во 'Betsson Experience Centre', Ta' Xbiex Seafront, Ta' Xbiex, XBX 1027, Малта. BML Group Ltd е лиценцирана и регулирана од страна на Malta Gaming Authority со лиценца MGA/CRP/108/2004 издадена на 1 август 2018 година. BML Group Ltd првично беше лиценцирана од страна на Malta Gaming Authority на 30 март 2006 година.

Betsson казиното е регулирано од страна на регулаторните тела на Република Ирска за нивните клиенти на Sportsbook кои се жители на Република Ирска.

Игрите од IGT се лиценцирани од страна на Комисијата за коцкање на Велика Британија според Меѓународната технологија за игри со број на лиценца 41794. Игрите Leander се лиценцирани од страна на Комисијата за коцкање на Велика Британија под лиценца број 39305 Xterra Holdings Ltd. Игрите од Blueprint се лиценцирани од Комисијата за коцкање на Велика Британија според Blueprint Gaming Limited број на лиценца 000-006516-R-315838-015.

За жителите на Шведска, www.betsson.com е управувана од Betsson Nordic Ltd (org nu. C-87620) и е лиценцирана и регулирана од Шведската управа за коцкање за периодот помеѓу 2019-2024 година.

Каде е базирано казиното Betsson?

Казиното Betsson има седиште на следната адреса: Betsson Experience Centre, Ta' Xbiex Seafront, Ta' Xbiex, XBX 1027, Malta.

Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GO
Dota 2
League of Legends
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit CardEcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (41)
AG software
BB Games
Blueprint Gaming
Bulletproof Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Fuga Gaming
GameBurger Studios
Gamevy
GreenTube
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Jadestone
Kalamba Games
Leander GamesMicrogamingNetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Plank Gaming
Play'n GOPlayson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SYNOT Game
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Triple Edge Studios
Yggdrasil Gaming
iSoftBet