Betsson Live Casino Преглед - Account

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Account

За да играат игри во казино за вистински пари, играчите треба да создадат сметка. Ова е едноставен процес кој ќе одземе само неколку минути од нивното време. Играчите треба да внесат некои од нивните податоци за да се регистрираат, но тие треба да се уверат дека сите детали се точни бидејќи подоцна ќе мора да поминат низ процедура за верификација.

За да креираат сметка, обложувачите треба да внесат некои лични податоци за да го пополнат формуларот за регистрација во казиното Betsson. Тие ќе треба да ги споделат следните информации:

  • Твоето целосно име;
  • Вашата моментална адреса;
  • Вашата валидна адреса за е-пошта;
  • Вашата моментална земја на живеење;
  • Вашиот мобилен број;
  • Вашиот датум на раѓање;
  • Вашиот пол;
  • Внесете ја лозинката;
  • Изберете ја валутата во која сакате да играте.

Играчите ќе треба да ја потврдат својата е-адреса со кликнување на врската добиена во нивното сандаче за е-пошта за регистрација. На секој играч му е дозволено да има само една сметка, а секој што е свесен дека има повеќе од една сметка треба да контактира со тимот за поддршка на корисници.

Процес на верификација

Сите играчи кои креираат сметка во казиното Betsson треба да поминат низ процесот на верификација. Тие треба да испратат копии од правни документи користејќи ја функцијата за поставување во нивната сметка.

Бонус за нова сметка

Играчите кои ќе се регистрираат за сметка во казиното Betsson ќе добијат дарежлива понуда за добредојде што ќе го подобри нивниот биланс. Сè што треба да направат откако ќе се регистрираат за сметка е да депонираат средства и Betsson ќе го усогласи нивниот депозит до $1000. Ова е 100% бонус за депозит со 35 пати побарувања за обложување. Играчите имаат 30 дена да ги исполнат барањата за обложување на бонусот, а ако не го сторат тоа, тоа ќе резултира со губење на бонусот.

Играчите ќе добијат и 200 бесплатни вртења на Книгата на мртвите како дел од понудата за добредојде.

Понудата е достапна за новорегистрираните членови и истата истекува по 14 дена од регистрацијата. Минималниот депозит што играчите треба да го направат за да побараат оваа понуда е ограничен на 10 долари, а максималниот износ што можат да го депонираат е ограничен на 1000 долари.

Депозитите направени со Skrill и Neteller нема да се квалификуваат за оваа промоција.

Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GO
Dota 2
League of Legends
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit CardEcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (41)
AG software
BB Games
Blueprint Gaming
Bulletproof Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Fuga Gaming
GameBurger Studios
Gamevy
GreenTube
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Jadestone
Kalamba Games
Leander GamesMicrogamingNetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Plank Gaming
Play'n GOPlayson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SYNOT Game
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Triple Edge Studios
Yggdrasil Gaming
iSoftBet