Betsson и Pragmatic Play го прошируваат договорот за да вклучат содржини од казино во живо

Новости

2021-08-17

Прагматична игра моментално е на трка со бикови. Ова е очигледно откако компанијата објави плејада на договори со повеќе онлајн казина во живо кои работат на неколку регулирани пазари.

Betsson и Pragmatic Play го прошируваат договорот за да вклучат содржини од казино во живо

Компанијата го објави дебито на своите онлајн казино игри во живо на Betsson. Компанијата со седиште во Шведска моментално е едно од најголемите онлајн казина во живо на глобално ниво, а договорот само ќе го зајакне местото на Pragmatic Play во постојано конкурентната индустрија.

Извонредно искуство со стриминг 4K

По договорот, Betsson Group's казина во живо на интернет ќе им го понудат на своите играчи целосното портфолио во живо на Pragmatic Play. Играчите ќе уживаат во титули како што се Mega Wheel, Blackjack Azure, Roulette Azure, Dragon Tiger, One Blackjack и многу повеќе.

Pragmatic Play нуди казино игри во живо базирани на HTML5, проследени со повеќе камери со квалитет 4K. Покрај обезбедувањето супериорен квалитет на видеото, игрите се домаќини на високо обучени и професионални дилери.

Веднаш по потпишувањето на договорот, Лена Јасир, потпретседател на операциите во Малта на Pragmatic Play, рече дека Betsson е огромен бренд во индустријата за iGaming. Јасир продолжи дека преземањето на казино игрите во живо на Pragmatic Play на веб-страницата на брендот ќе го зголеми досегот на компанијата на европскиот пазар.

Од друга страна, Џејми Базби, шеф на казиното во живо на Betsson Group, рече дека Pragmatic Play може да се пофали со ѕвездена репутација во обезбедувањето искуства со игри во живо во класата. Тој изјави дека компанијата со задоволство ја додава содржината на казино во живо на Pragmatic Play и се надева на успешно и плодно партнерство.

Договорот означува продолжување на веќе постоечката помеѓу Betsson Group и Pragmatic Play во врска со видео слотови на првиот. Ова ја нагласува импресивната флексибилност и срдечниот работен однос меѓу двајцата. Се најдобро!

Прагматичните наслови за играње во живо достапни на BetPlay

Во другите вести за казино во живо на Pragmatic Play, компанијата објави на 6 јули дека нејзината библиотека со игри во живо ќе дебитира во Колумбија преку BetPlay. Претходно во годината, агрегаторот и онлајн казиното потпишаа договор за снабдување на реномираната библиотека со видео слот на развивачот.

Имајќи доживеано огромен раст и комерцијален успех на брзорастечкиот колумбиски пазар, двете страни решија да ги вклучат игрите во казино во живо на инвеститорот. Како резултат на тоа, играчите на BetPlay сега ќе уживаат во титули како Mega Sic Bo, Auto Roulette, Speed Roulette, Dragon Tiger и многу повеќе.

Според Виктор Ариас, потпретседател на операциите на Латам на Pragmatic Play, BetPlay е едно од најдобрите казина во живо во Колумбија. Затоа, имањето игри во живо на програмерите во казиното е значаен плус за двете компании. Тој коментира дека договорот уште повеќе ја зацврстува нивната врска.

Што се однесува до германска Сегура, генерален директор на Corredor Emprasarial, Pragmatic Play е еден од најголемите даватели на повеќе производи. Сегура додаде дека игрите на Pragmatic Play досега биле добро прифатени од нивните играчи.

Нови табели за Блек Џек Азур

Во меѓувреме, Pragmatic Play објави дека ќе додаде десет сосема нови блек џек маси во целата своја колекција Azure. Сите неодамна додадени блек џек маси се веќе функционални. Азурните табели со блек џек нудат одлична атмосфера за игри со повеќе опции за обложување.

Според Јоси Барзели, главен директор за развој на бизнисот на Pragmatic Play, насловите на Azure се тренди и профитабилни меѓу неговиот каталог на казино во живо. Тој продолжи дека игрите им нудат на играчите елегантна и спокојна средина за игри, а компанијата со задоволство ја прошири колекцијата уште повеќе.

Генерално, игрите во живо на Pragmatic Play се едни од најзабавните и најплатените што можете да ги најдете во индустријата. Игрите на маса се пренесуваат во живо од најсовременото студио на агрегаторот во Букурешт, Романија.

Студиото располага со врвен квалитет на осветлување, видео и аудио опрема за да обезбеди квалитетно време за играње. И без да заборавиме дека Pragmatic Play нуди до пет сосема нови онлајн слотови секој месец.

Најнови вести

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК
2022-09-05

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК

Новости