Betsson - Bonuses

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Bonuses

Бетсон има тони различни бонуси подготвени за своите играчи. Секој играч има можност да побарајте бонус за добредојде а подоцна тие можат да ги искористат предностите од многуте достапни бонуси за повторно вчитување.

Бонусот за добредојде не е многу комплициран, па дури и на почетниците ќе им биде лесно. Овој бонус е достапен за играчите кои ќе се регистрираат за сметка и ќе го направат својот прв депозит, а казиното ќе одговара на нивниот износ. Бонусот за добредојде доаѓа со барања за 10 пати обложување што играчите имаат 30 дена да ги исполнат. Сите облози треба да се направат на облози со минимален коефициент од 1,5. Откако ќе заврши обложувањето, играчите можат да побараат уште еден бонус на нивниот втор депозит. Ова е, исто така, 100% бонус за депозит со 10 пати побарувања за обложување со минимален коефициент од 1,5.

Правила и услови

Бонусот за добредојде е достапен само за нови клиенти кои се полнолетни за коцкање. За жал, овој бонус не е достапен за жителите од следните земји: Албанија, Австралија, Австрија, Азербејџан, Белорусија, Босна и Херцеговина, Бразил, Бугарија, Хрватска, Чешка, Финска, Германија, Грција, Исланд, Израел, Јапонија, Казахстан , Македонија, Молдавија, Црна Гора, Норвешка, Перу, Полска, Романија, Русија, Србија, Словачка, Словенија, Шведска, Швајцарија, Турција и Украина.

Условите за обложување за бонусот за добредојде се 10 пати на облози со минимален коефициент од 1,5, а играчите имаат 30 дена да ги исполнат.

Играчите не можат да направат депозит користејќи Skrill или Neteller бидејќи се исклучени од понудата за добредојде.

Бонус за лојалност

Бетсон има а шема за лојалност за нивните ВИП играчи со четири нивоа, бронза, сребро, злато и ѕвезда. Играчите ќе заработуваат поени за ставање облози со вистински пари, но и од специјални понуди и кампањи.

 • Првото ниво е Бронзено, а на играчите им требаат помеѓу 0 и 199 поени за лојалност за да стигнат до ова ниво. Тие ќе добијат 10% кешбек во бронзеното ниво.
 • Второто ниво е Сребрена, а на играчите им требаат помеѓу 200 и 999 поени за лојалност за да стигнат до ова ниво. Тие ќе добијат 15% кешбек во бронзеното ниво.
 • Третото ниво е Gold, а на играчите им требаат помеѓу 1000 и 2999 поени за лојалност за да стигнат до ова ниво. Тие ќе добијат 20% готовина назад на ниво на злато.
 • Четвртото ниво е Star, а на играчите им требаат повеќе од 3000 поени за да стигнат до ова ниво. Тие ќе добијат 30% кешбек во бронзеното ниво.

Играчите ќе добијат поени за лојалност кога ќе стават облози со вистински пари. За секој 1 долар што го обложуваат, тие ќе добијат 10 поени за лојалност. Поените за лојалност може да се конвертираат во готовина и без да се каже дека колку е повисок степенот толку повеќе наградни поени играчот ќе добие.

За да го задржат нивото на лојалност, играчите треба да ги достигнат потребните Поени за лојалност за еден месец. Ако не успеат да го постигнат, ќе паднат во едностепено.

Бонус со висок ролери

Играчите кои сакаат да трошат големи пари може да го искористат високиот бонус во казиното Betsson. Нема специфични барања за да станете високо ролери, сè што треба да направат играчите е да направат големи депозити за казиното да ги забележи, за да можат да прилагодат понуда за секој конкретен играч.

Бонус за добредојде на Sportsbook

Играчите можат да бараат бонус што можат да го искористат за обложување на спорт. Ова е 100% бонус до 100 долари и бесплатен облог од 10 долари. Минималниот депозит што треба да го направат играчите за да се бара оваа понуда е 10 долари.

Бонус за казино во живо

Казиното Бетсон нуди дневни извлекувања од 60.000 долари, каде играчите можат да освојат удел од 5.000 долари секој ден. Играчите ќе добијат по еден билет за секои 20 долари што ќе ги обложуваат на кои било игри во Слот или Казино во живо.

 • Еден среќен добитник ќе добие награда во вредност од 1.000 долари.
 • Двајца среќни добитници ќе добијат награда вредна 400 долари.
 • Тројца среќни добитници ќе добијат награда вредна 250 долари.
 • Петмина среќни добитници ќе добијат награда во вредност од 100 долари.
 • Дваесет среќни добитници ќе добијат награда во вредност од 50 долари.
 • Дваесет и пет среќни добитници ќе добијат награда вредна 20 долари.
 • Четириесет и пет среќни добитници ќе добијат награда во вредност од 10 долари.

Играчите треба да се пријават за да можат да освојат награда, а секој промотивен период ќе се одвива секојдневно од 00:00 до 23:59 часот по средноевропско време. Играчите можат да се обложуваат на кој било слот, игра во живо во казино и RNG игра за да учествуваат во оваа промоција. За секои 20 долари што ги обложуваат, ќе добијат по едно учество во дневното извлекување на наградите. Тие можат да заработат до 100 пријави за извлекување на награди дневно за да ги зголемат нивните шанси за победа. Уште повеќе, играчите можат да освојат повеќе награди на овој начин.

Дневен бесплатен лов на вртење

Играчите можат да бараат до 80 бесплатни вртења секој ден, а сè што треба да направат е да обложуваат 50 долари на која било од промотивните игри за да добијат 20 бесплатни вртења на играта.

Играчите треба да се одлучат за да се квалификуваат за оваа промоција. Промоцијата трае секој ден од 00:00 часот по средноевропско време и завршува во 23:59 часот по средноевропско време.

Секој ден, играчите ќе почнат да се обложуваат од нула и веднаш штом обложуваат 50 долари, ќе им се припишуваат 20 бесплатни вртења. Промоцијата е достапна за следните игри, Loki, Reaztoonz 2, Legacy of Dead и Scroll of Dead.

Сите добивки од бесплатните вртења се исплаќаат како бонус пари и мора да се обложуваат минимум 35 пати во рок од 3 дена. Да речеме дека играчот добива 10 долари од бесплатни вртења, а потоа треба да обложи вкупна сума од 350 долари. Максималниот облог што играчите можат да се обложуваат додека играат со бонус пари е ограничен на 6 долари.

Повеќето игри ќе придонесат за исполнување на барањата за обложување, но не сите ќе придонесат во ист процент.

 • Онлајн видео слот игрите ќе придонесат 100% во исполнувањето на барањата за обложување.
 • Казино игрите во живо ќе придонесат 15% за исполнување на барањата за обложување, освен за Dream Catcher, Crazy Time, Craps, Deal or No Deal, Gonzo's Treasure Hunt Live, Lightning Dice, Mega Ball, Monopoly, Side Bet City, Cash or Crash, Bac Bo , Авантура во живо надвор од земјата на чудата, договор во живо или без договор за големото извлекување, пад на пари во живо, вртење победа, слот Бафало Блиц во живо, Playtech Bet on покер, Playtech Bet on Dragon Tiger, Playtech Bet on Baccarat, Sweet Bonanza Candyland, Mega Wheel, War of Bets, 6+ покер, BetgamesTV Bet on Poker, што ќе придонесе 50% за исполнување на барањата за обложување.
 • Рулет (освен во живо), Caribbean Stud, Crash и Casino Stud Poker игрите ќе придонесат 10% за исполнување на барањата за обложување.
 • Casino Hold'Em, Red Dog, Pai Gow, Poker Games, Oasis Poker и Texas Hold'Em Poker Games ќе придонесат 10% за исполнување на барањата за обложување.
 • BlackJack (освен Live BlackJack), Baccarat, Video Poker, Pontoon, Beat Me и Punto Banco Games ќе придонесат 5% за исполнување на барањата за обложување.

Некои игри се исклучени од промоцијата и тоа се следните 100-битни коцки, 1429 непознати мориња, убави коски, крвави цицачи, градител на замок, градител на замок 2, потрага во облак, монети од Египет, заслепени ме, мртов или жив, двојни змејови, Eggomatic, Epic Gems, Eye of the Kraken, Guns n Roses, Џими Хендрикс, Jokerizer, Koi Princess, Motorhead, Neon Staxx, Pearls of India, Rage to Riches, Reel Rush, Rewinder, Robin Hood: Shifting Riches, Scrooge, Sea Hunter , Тајните на Атлантис, Војник на Рим, Старманија, Steam Tower, Super Monopoly Money, The Dog House, The Wish Master, Tower Quest, Wild Gambler, Wizard Shop, Wolfpack Pays.

Лето Sizzler врти и бонус назад

Играчите можат да уживаат во нова промотивна игра неделно каде што можат да заработат бесплатни вртења и тоа не е се. Тие, исто така, ќе добијат огромен 10% бонус назад во текот на викендот на сите игри во делот Казино во живо.

Играчите треба да се одлучат за оваа промоција и да играат 30 долари на неделната промотивна игра за 10 бесплатни вртења на истата игра. Оваа промоција може да се бара до 3 пати во текот на промотивниот период. Играчите исто така ќе добијат 10% поврат на бонус пари до 100 долари на сите игри во казино во живо во сабота и недела.

Играчите треба да ја отворат играта со бесплатни вртења за да ги побараат своите бесплатни вртења во рок од 3 дена од нивното примање. Сите добивки од бесплатните вртења се исплаќаат како пари од бонус и мора да се обложуваат минимум 35 пати во рок од 3 дена од кредитирањето на бонусот. Максималниот облог што играчите можат да го стават кога играат со бонус средства е ограничен на 6 долари.

Обложувањето на повеќето игри, гребење и игри во казино во живо ќе придонесе за барањата за обложување бонус на следниот начин.

 • Слотовите ќе придонесат 100% во исполнувањето на барањата за обложување.
 • Сите казино игри во живо ќе придонесат 15%, освен Dream Catcher кој ќе придонесе 50%.
 • Сите игри со рулет (освен во живо), Caribbean Stud и Casino Stud Poker ќе придонесат 10% за исполнување на барањата за обложување.
 • Сите игри во Casino Hold'Em, Red Dog, Pai Gow, Poker Games, Oasis Poker и Texas Hold'Em покер игри ќе придонесат 10% за исполнување на барањата за обложување.
 • Сите BlackJack (освен Live BlackJack), Baccarat, Video Poker, Pontoon, Beat Me и Punto Banco ќе придонесат со 5% за исполнување на барањата за обложување.

Има некои игри кои се исклучени од промоцијата и ги вклучуваат следните: 100 Bit Dice, 1429 Uncharted Seas, 5 Families, Augustus, Bandida, Beautiful Bones, Blood Suckers, Book of 99, Cash Ultimate, Castle Builder, Castle Builder 2, Cloud Quest, монети од Египет, Dazzle Me, Dead or Alive, Double Dragons, Eggomatic, Epic Gems, Eye of the Kraken, Golden Stallion, Guns N Roses, Hellcatraz, Jimi Hendrix, Jokerizer, Krakan Conquest, Koi Princess, Le Кафе бар, Среќни петоки, Луди чудовишта, Марширачки легии, Моторхед, Неонски Стакс, Бисери на Индија, Бес на богатството, Црвена жешка макари, Брзање на макари, превртување, Робин Худ: менување на богатството, Скруџ, морски ловец, Тајните на Атлантида, Серенгети Кралеви, ловци на небото, соларен крал, соларна кралица, соларна кралица Мегавејс, Војник од Рим, Старманија, кула на пареа, пари од супер монопол, Куќа за кучиња, мајстор за желби, продавница за волшебници, грмотевици, молња, бинго на Викинг Рунекрафт, Село Луѓе, див циркус, див коцкар, див рој, дива земја, Wolfpack плаќа.

Џекпот партија II

Играчите кои уживаат во џекпот игрите од Microgaming ќе заработат билети за извлекување каде што можат да освојат една од 2300 парични награди.

 • 3 играчи ќе добијат парична награда од 10.000 долари.
 • 20 играчи ќе добијат парична награда од 1.000 долари.
 • 100 играчи ќе добијат парична награда од 500 долари.
 • 750 играчи ќе добијат парична награда од 100 долари.
 • 1500 играчи ќе добијат парична награда од 100 долари.

Наградниот фонд за Џекпот партија II од 250.000 долари е 250.000 долари, а тоа се промотивните игри Mega Moolah, Mega Moolah Witches Moon, Immortal Romance Mega Moolah, Absolootly Mad: Mega Moolah, Atlantean Treasures Mega Moolah, Moolah Me Gold, Fortunium God, Juicy Joker Mega Moolah, Thunderstruck II Mega Moolah, 9 Blazing Diamonds WowPot, Ancient Fortunes Poseidon Wowpot Megaways, Queen of Alexandria: Wowpot, Book of Atem: Wowpot, Sisters of Oz: Wowpot, Шерлок и Мориарти: Wowpot, Whe Џокер Мега Мула.

Играчите ќе заработат по еден влез за секои 10 долари што ги обложуваат, играчите можат да заработат до 100 билети за време на промотивниот период. Извлекувањето ќе се одржи на 7 јуни 2022 година до 14:00 часот по средноевропско време.

Лов на аватари

Играчите кои ќе завршат 4 покер мисии ќе добијат сосема нови аватари, а тие ги вклучуваат следните:

 • 2D Avatar Mission – Играчите треба да играат три раце, на која било игра за да го отклучат 2D Avatar.
 • Мисија на 3D аватар - Играчите треба да го променат својот аватар за да го отклучат 3D аватарот.
 • Мисија за анимација на табелата - Играчите треба да го видат флопот 10 пати на која било игра за да ги отклучат анимациите на табелата за Avatar.
 • Мисија на емотикони - Играчите треба да освојат рака со џебен пар за да отклучат емотикон за нов аватар.

Сите мисии треба да се отклучат и да се завршат по ред, а може да се завршат еднаш по играч.

Твистер трки

Играчите можат да освојат 12.500 долари во награди неделно. За да учествува, секој играч треба да се пријави и да игра Twister Poker Tournaments каде што може да заработува поени секој пат кога ќе игра и бонус поени кога ќе победи. 250 играчи со најмногу поени ќе добијат награда.

 • Првото место ќе освои Twister билет од 20 x $50 со вредност од $1.000.
 • Второто место ќе освои Twister билет од 15x50$ со вредност од 750$.
 • Третото место ќе освои 10x50 $ Twister билет со вредност од $500.
 • Четвртото место ќе освои 8 x Twister билет од 50 долари со вредност од 400 долари.
 • Петтото место ќе освои 6x 50 $ Twister билет со вредност од $300.
 • Шестото место ќе освои 5x 50$ Twister Ticket со вредност од 250$.
 • Местото од 7-мо до 10-то ќе освои 3x 50$ Twister Ticket со вредност од 150$.
 • 11-тото - 25-тото место ќе освои 4x 20 $ Twister билет со вредност од $80.
 • 26-то-50-тото место ќе освои 3x Twister Ticket од $20 со вредност од $60.
 • 51-то-100-тото место ќе освои 5x $10 Twister Ticket со вредност од $50.
 • 101-150-то место ќе освои 3x 10 $ Twister Ticket со вредност од $30.
 • 151-то-250-тото место ќе освои 4x5 $ Twister билет со вредност од $20.

Играчите ќе добијат билети во рок од 24 часа од неделното натпреварување на трката, а тие ќе истечат 60 дена по издавањето. Максималната победа за секој играч е ограничена на 1.000 долари.

Откако играчот ќе влезе во турнирот Twister, ќе заработи бонус поени со победа на турнирот.

Качувач за готовина

Играчите ќе треба да ја завршат дневната покер мисија за отклучување на вртење за гарантирана победа на тркалото за награда за покер. Може да се освојат до 3 вртења на Дневното наградно тркало со завршување на сите мисии.

Бесплатни вртења

Играчите кои ќе се приклучат на казиното и ќе го направат својот прв депозит ќе добијат бесплатни вртења на играта со видео слот Starburst. Депозит од 25 долари ќе донесе 25 бесплатни вртења, депозит од 100 долари ќе донесе 100 бесплатни вртења и депозит од 200 долари ќе донесе 200 бесплатни вртења на играчите.

Играчите имаат 14 дена по регистрацијата да ја побараат оваа понуда и бесплатните вртења мора да се искористат во рок од 3 дена.

Правила за повлекување бонус

Речиси сите бонуси во казиното Betsson доаѓаат со барања за обложување. Бонусот за добредојде доаѓа со барања за обложување 35 пати што играчите треба да ги исполнат за да можат да ги повлечат своите добивки. Да речеме дека играчот депонира 100 долари, тој ќе треба да го обложи бонусот вкупно 3.500 долари.

Она што играчите исто така треба да го имаат на ум е дека не сите игри ќе придонесат за исполнување на барањата за обложување во ист процент. Некои игри ќе придонесат 100%, додека други ќе придонесат со помал процент. Исто така, важно е да се знае дека има игри кои се исклучени од оваа понуда и тие го вклучуваат следново: Aliens, Big Bang, Blood Suckers, Castle Builder, Castle Builder 2, Dead or Alive, The Wish Master, Tower Quest, Eye на Кракен, Еггоматик, Скруџ, Шампион на патеката, Ѓаволско уживање, 1429 непознати мориња, супер монополски пари, див коцкар, кралеви од Чикаго, бисери од Индија, Робин Худ, зомби, продавница за волшебници, епски скапоцени камења и море Ловец.

Од таа причина, играчите треба да ги прочитаат условите за секој бонус дури и пред да го прифатат.

Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GO
Dota 2
League of Legends
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit CardEcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (41)
AG software
BB Games
Blueprint Gaming
Bulletproof Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Fuga Gaming
GameBurger Studios
Gamevy
GreenTube
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Jadestone
Kalamba Games
Leander GamesMicrogamingNetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Plank Gaming
Play'n GOPlayson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SYNOT Game
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Triple Edge Studios
Yggdrasil Gaming
iSoftBet