Betsson Live Casino Преглед - Deposits

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Deposits

За да играат казино игри во живо или која било друга игра во казиното Betsson, играчите треба да депонираат на нивната сметка. Во горниот десен агол на веб-локацијата, играчите можат да го видат копчето Депозит и откако ќе кликнат на него, ќе видат достапни различни начини на плаќање, па играчите можат да го најдат оној кој најмногу им одговара.

За да направите депозит, сè што треба да направат играчите е да се упатат до Касиерот или да кликнете на копчето Депозит што може да се најде во горниот десен агол на екранот. Оттаму, тие ќе видат список со сите достапни начини на плаќање за да можат да го изберат оној кој најмногу им одговара. До секој начин на плаќање, играчите ќе ги најдат информациите за минималните и максималните лимити на депозит, па ќе мора да направат депозит кој е во тие граници. Откако ќе го изберат начинот на плаќање што сакаат да го користат, треба да ја внесат сумата што сакаат да ја депонираат и да го потврдат трансферот. Средствата се префрлаат на сметката на играчот речиси веднаш.

Еве список на сите начини на депозит достапни во овој момент во казиното Betsson:

 • Банкарски трансфер
 • Астропеј
 • банкарски трансфер
 • Бпаго
 • Брендирана картичка
 • Цитадела
 • EcoPayz
 • Внесете готовина
 • Ојтлер
 • Интерак
 • JetonWallet
 • Маестро
 • MasterCard
 • Многу подобро
 • Нетлер
 • Неосурф
 • PagoEfectivo
 • Paypal
 • Paysafecard
 • PIX
 • Сиирто
 • Скрил
 • Софорт
 • Свиш
 • Доверливо
 • Виза
 • Веб-плаќање

Она што играчите треба да го разберат е дека нема да бидат достапни сите начини на плаќање во нивната земја на живеење. Минималниот износ на депозит за сите начини на плаќање е ограничен на $10, додека максималниот износ на депозит може да варира.

Бонус за депозит

Сите нови играчи во казиното Betsson ќе добијат дарежлива понуда за добредојде што ќе го подобри нивниот биланс. Сè што треба да направат откако ќе се регистрираат за сметка е да депонираат средства и Betsson ќе го усогласи нивниот депозит до $1000. Ова е 100% бонус за депозит со 35 пати побарувања за обложување. Играчите имаат 30 дена да ги исполнат барањата за обложување на бонусот, а ако не го сторат тоа, тоа ќе резултира со губење на бонусот.

Играчите ќе добијат и 200 бесплатни вртења на Книгата на мртвите како дел од понудата за добредојде.

Понудата е достапна за новорегистрираните членови и истата истекува по 14 дена од регистрацијата. Минималниот депозит што играчите треба да го направат за да побараат оваа понуда е ограничен на 10 долари, а максималниот износ што можат да го депонираат е ограничен на 1000 долари.

Депозитите направени со Skrill и Neteller нема да се квалификуваат за оваа промоција.

Играчите кои бараат бонус за добредојде на Betsson во казиното не ги исполнуваат условите за бонусот за спортски добредојде на Betsson.

Минималниот износ што играчите треба да го депонираат за да ги активираат бесплатните вртења е 10 долари. Во моментот кога ќе се активира понудата, играчот ќе добие 100 бесплатни вртења и 25 бесплатни вртења ќе бидат додадени на неговата сметка во следните 4 дена.

Максималниот облог што играчите можат да го направат кога играат со бонус средства е ограничен на 5 долари.

На играчите им е дозволено да ги обложуваат средствата за бонус на казино и во живо казино игри, но треба да имаат на ум дека не сите игри ќе придонесат за исполнување на барањата за обложување на ист начин.

 • Слотовите ќе придонесат 100% во исполнувањето на барањата за обложување.
 • Игрите во казино во живо ќе придонесат 15% за исполнување на барањата за обложување, освен Dream Catcher кој ќе придонесе 10% за исполнување на барањата за обложување.
 • Сите игри во Casino Hold'Em, Red Dog, Pai Gow, Poker Games, Oasis Poker и Texas Hold'Em покер игри ќе придонесат 10% за исполнување на барањата за обложување.
 • Сите BlackJack (освен Live BlackJack), Baccarat, Video Poker, Pontoon, Beat Me и Punto Banco игри ќе придонесат 100% во исполнувањето на барањата за обложување.

Има и некои игри кои се исклучени од понудата и ги вклучуваат следните: 100 Bit Dice, 1429 Uncharted Seas, 5 Families, Augustus, Bandida, Beautiful Bones, Blood Suckers, Book of 99, Cash Ultimate, Castle Builder, Castle Builder 2, Cloud Quest, Coins of Egypt, Dazzle Me, Dead or Alive, Double Dragons, Eggomatic, Epic Gems, Eye of the Kraken, Golden Stallion, Guns N Roses, Hellcatraz, Џими Хендрикс, Jokerizer, Krakan Conquest, Koi Princess, Le Kaffee Bar, Lucky Fridays, Mad Monsters, Marching Legions, Motorhead, Neon Staxx, Pearls of India, Rage of Riches, Red Hot Reels, Reel Rush, Rewinder, Robin Hood: Shifting Riches, Scrooge, Sea Hunter, Secrets of Atlantis, Серенгети кралеви, ловци на небото, соларен крал, соларна кралица, соларна кралица Мегавејс, Војник на Рим, Старманија, кула на пареа, пари од супер монопол, Куќа за кучиња, мајстор за желби, продавница за волшебници, громовник, молња, бинго на Викинг Рунекрафт, Селски луѓе, див циркус, див коцкар, див рој, дива земја , и Wolfpack Pays.

Валута

Betsson казиното прифаќа играчи од различни земји, па поради таа причина, тие треба да понудат различни валути. Во овој момент, ова се достапните валути во казиното што играчите можат да изберат од:

 • евра (€)
 • Канадски долари ($)
 • американски долари ($)
 • Новозеландски долари ($)
 • Норвешка круна (Kr)
 • шведска карона (Кр)
 • полски злоти (зл)
 • Перуански Сол (С/)
 • Чешка корона (Кч)
 • Чилеански пезос ($)
 • Бразилски Реал (R$)
Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GO
Dota 2
League of Legends
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit CardEcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (41)
AG software
BB Games
Blueprint Gaming
Bulletproof Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Fuga Gaming
GameBurger Studios
Gamevy
GreenTube
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Jadestone
Kalamba Games
Leander GamesMicrogamingNetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Plank Gaming
Play'n GOPlayson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SYNOT Game
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Triple Edge Studios
Yggdrasil Gaming
iSoftBet