Betsson - Software

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Software

Betsson Casino соработува со некои од повеќето реномирани провајдери на софтвер да им ги донесат игрите со најдобар квалитет на своите играчи. Списокот на провајдери на софтвер е долг, а играчите ќе бидат среќни што ќе имаат одлична можност да изберат од многу различни. Во овој момент, тие можат да најдат игри од следниве развивачи на софтвер:

 • Молња кутија
 • Игри со црвен тигар
 • Придружете се на Игрите
 • Том Хорн Игри на среќа
 • NYX Gaming
 • Планот
 • Во живо 5
 • Гени
 • Фоксиум
 • RelaxGaming
 • 1×2 Играње
 • StormCraft Studios
 • Само за победа
 • Ејнсворт
 • Казино технологија
 • Аристократ
 • Реални игри
 • EGT
 • Ваздан
 • BoomingGaming
 • Игра уметност
 • Играње на големо време
 • Стакелошки
 • ELK Studios
 • RabCat
 • Ендорфина
 • Плејсон
 • Битие
 • Пари игра
 • Прагматична игра
 • Амаја
 • Високо5
 • Каламба
 • MGA
 • Fortune Factory Studios
 • NextGen Gaming
 • Play'n GO
 • BlaBlaBla студио
 • Синотски игри
 • Push Gaming
 • ISoftBet
 • Quickspin
 • Црвено гребло
 • Автентични
 • Игри со фантазма
 • Wagermill
 • Habanero Gaming
 • 2BY2 Игри на среќа
 • Microgaming
 • Играње Yggdrasil

Еден од најпопуларните и реномирани провајдери на софтвер е Microgaming. Има многу функции достапни во игрите што доаѓаат од овој провајдер што играчите ги ценат. Нивните игри нудат различни бонуси кои ги подобруваат шансите на играчите за победа. Статистиката на играта и стратегискиот интерфејс ќе им овозможат на играчите да постават стратегија за игра и истовремено да се грижат за нешто друго.

Друг одличен провајдер на софтвер кој нуди игри што ве воодушевуваат е Playtech. Компанијата постои веќе некое време, и тие нудат некои од најуникатните карактеристики на сите казино софтвери. Ова е единствената компанија која поддржува дилерски игри во живо преку веб камера, што додава лична димензија во реално време на целото искуство. Кога играат игри во казино во живо, играчите имаат чувство како да се таму на масата.

IGT, порано позната како Технологија за интерактивни игри, исто така ги нуди своите игри на казиното Betsson. Компанијата нуди се на што еден играч може да се надева. И, најголемата сила на компанијата е квалитетот на нивните игри што играчите едноставно мора да ги испробаат.

Netent е уште една компанија која го стекна своето име во светот на онлајн казиното. Тие лансираа во 1996 година и оттогаш смислија некои од најиновативните игри кои се истакнуваат во толпата.

Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GO
Dota 2
League of Legends
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit CardEcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (41)
AG software
BB Games
Blueprint Gaming
Bulletproof Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Fuga Gaming
GameBurger Studios
Gamevy
GreenTube
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Jadestone
Kalamba Games
Leander GamesMicrogamingNetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Plank Gaming
Play'n GOPlayson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SYNOT Game
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Triple Edge Studios
Yggdrasil Gaming
iSoftBet