Betsson Live Casino Преглед - Withdrawals

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Withdrawals

Различни начини на плаќање се достапни за играчите да ги користат во казиното Betsson. Повлекувањето на добивките е едноставен процес каде играчите треба да се упатат до Касиерката, да го изберат делот Повлекување и да го изберат начинот на плаќање што сакаат да го користат. Откако ќе го направат тоа, треба да ја внесат сумата што сакаат да ја повлечат и да го потврдат трансферот.

Иако Betsson нуди различни начини на плаќање што може да се користат за повлекување, во секој случај нема да бидат достапни сите во секоја земја. Во овој момент, ова се начини на плаќање што може да се најдат овде:

 • Банкарски трансфер
 • Брендирана картичка
 • EcoPayz
 • Интерак
 • JetonWallet
 • MasterCard
 • Многу подобро
 • Нетлер
 • Paypal
 • Скрил
 • SwishPayout
 • Доверливо
 • Виза
 • Зимплербанк

Минималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 20 долари, а максималната сума може да варира. Играчите можат да ги најдат сите потребни информации кога ќе се упатат во Касиерката и до секој начин на плаќање ќе бидат прикажани минималните и максималните лимити за депозит.

Време на повлекување

Казиното го обработува секое повлекување во рок од 24 часа, а штом ќе се ослободи повлекувањето, тоа ќе зависи од начинот на плаќање и од тоа колку време ќе биде потребно средствата да стигнат до сметка. Некои начини на плаќање нудат инстант повлекување, додека за други може да потрае и до неколку дена.

 • Банкарскиот трансфер нуди повлекување помеѓу 2 и 7 банкарски дена.
 • Visa/Mastercard нуди повлекување помеѓу 2 и 5 банкарски дена.
 • Neteller и Skrill нудат инстант повлекување.

Играчите ќе добијат е-пошта за потврда откако ќе се обработи повлекувањето. Ако повлекувањето сè уште чека по 24 часа, тогаш играчите треба да контактираат со поддршката за корисници преку разговор во живо или е-пошта.

Како да се повлечете?

Повлекувањето е едноставен процес кој ќе трае само неколку минути. Играчите треба да запомнат дека повлекувањата треба да се направат со истиот начин на плаќање што се користи за депонирање на прво место. Само депозитите направени со Paysafecard ќе бараат да се користи начинот на плаќање преку банкарски трансфер за повлекувања.

Валути

Казиното Бетсон нуди неколку различни валути што играчите можат да ги користат за повлекување средства од нивните сметки. Во овој момент, ова се достапните валути:

 • евра (€)
 • Канадски долари ($)
 • американски долари ($)
 • Новозеландски долари ($)
 • Норвешка круна (Kr)
 • шведска карона (Кр)
 • полски злоти (зл)
 • Перуански Сол (С/)
 • Чешка корона (Кч)
 • Чилеански пезос ($)
 • Бразилски Реал (R$)
Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GO
Dota 2
League of Legends
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit CardEcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (41)
AG software
BB Games
Blueprint Gaming
Bulletproof Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Fuga Gaming
GameBurger Studios
Gamevy
GreenTube
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Jadestone
Kalamba Games
Leander GamesMicrogamingNetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Plank Gaming
Play'n GOPlayson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SYNOT Game
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Triple Edge Studios
Yggdrasil Gaming
iSoftBet