Betway Live Casino Преглед

Age Limit
Betway
Betway is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Betway

Betway е познат бренд кој направи мега потези на пазарот на iGaming. Брендот соработува со компании од различни индустрии, вклучувајќи спонзорирање на популарни фудбалски и НБА тимови. Тоа е меѓународно лиценциран ентитет со солидна поставена веб-страница и мобилна апликација за да се олесни неговата пристапност.

Казино лоби во живо е дел од пакетот на играчите од воспоставувањето членство на платформата. Делот е напојуван од врвни студиа за игри кои обезбедуваат играчите да добијат искуство во казино во реално време од удобноста на нивните домови. Да претпоставиме дека не можете да летате во Вегас за да уживате во реалниот живот во казино игри. Секогаш можете да се регистрирате во казиното Betway, а искуството ќе биде доставено до вашиот праг.

Прочитајте го овој преглед на Betway Casino за да дознаете повеќе за неговото казино лоби во живо.

Зошто да играте казино во живо во казиното Betway

Играњето во казино во реално време е возбудливо чувство. Исчекувањето на добивки и интеракцијата со крупиите од реалниот живот е несомнено искуство по кое копнеете. Betway Casino има казино лоби во живо за фанатици за игри кои бараат такви услуги. Казиното лоби во живо е преполно со повеќе опции за игри во казино во живо.

Тој е уредно категоризиран според соодветните игри, што го олеснува скенирањето на алтернативите. Платформата соработува со реномирани дилери во живо кои нудат ништо помалку од волшебно искуство со игри. Платформата има доверлив тим за поддршка за да се стреми кон сите предизвици на играчите.

За да ги направи работите поинтересни, казиното Betway нуди повеќе опции за плаќање и валутни алтернативи за да помогне во олеснувањето на трансакциите.

About

Betway е онлајн казино и спортска книшка основана во 2006 година. Првично беше лансирана како страница за спортско обложување со седиште во Малта, но подоцна додаде карактеристики на онлајн казино во своето портфолио. Betway е во сопственост и управуван од Betway Limited. Тој е лиценциран и регулиран од Органот за игри на среќа на Малта и Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство. Покрај тоа, тој е сертифициран од Одборот за контрола на игри на Пенсилванија и DGE во Њу Џерси (Институции за регулирање на игри со седиште во САД). Казиното Betway го поседува и печатот за одобрување eCOGRA.

Games

Казиното Betway има солидно казино лоби во живо исполнето со повеќе казино игри од реалниот живот. Делот е напојуван од реномирани студиа за игри кои обезбедуваат бројни опции за ентузијастите на казино. Постојат и популарни алтернативи за казино игри со вошки, како што се блек џек, рулет, бакара и покер, и уникатни опции во живо.

Блек Џек во живо

Блек Џек е меѓу најстарите казино игри што го привлекоа вниманието на познати личности како Наполеон. Потекнува од француската варијанта наречена Vingt-et-Un (21), и оттаму произлегоа повеќе варијанти и правила. Дали знаевте дека најдолгата блек џек игра траеше над 50 часа? Некои од опциите за блек џек во живо на казиното Betway вклучуваат:

 • Спортска Арена Блек Џек
 • Блек Џек Мадрид
 • Блек Џек Мајами
 • Betway Блек Џек
 • Блек Џек ВИП Алфа

Рулет во живо

Познат и како „ѓаволска игра“, рулетот е казино игра која го привлече вниманието на многу ентузијасти во казиното. Играта потекнува од Франција, а нејзините бројки се собираат до 666. Иако играта има неколку варијанти, тие го делат истото тркало на рулет, првично наменето да служи како машина за постојано движење. Некои од опциите за рулет во живо на казиното Betway вклучуваат:

 • Рулет со воздушни бранови
 • Голем рулет
 • Брзински рулет
 • Крикет рулет
 • Престиж Авто Рулет

Бакара во живо

Baccarat е всушност познат како Punto Banco, а првото е име генерирано од Америка. Потекнува од Италија, а Mini Baccarat е најпознатата верзија на играта. Играта има само три различни облози и едноставен систем на правила за бодување и извлекување. Нејзината стратегија е релативно едноставна. Некои од опциите за бакара во живо на казиното Betway вклучуваат:

 • Lotus Speed Baccarat
 • Салон Prive Baccarat
 • Бакара Супер
 • Без Комисијата брзина Baccarat
 • Baccarat Контро стискаш

Покер во живо

Покер е стара казино игра порано позната како Poques. Потекнува од Њу Орлеанс во 1829 година. Првично, играта се играше само со 20 карти, но со различна варијација, правилата оттогаш се сменија. Покерот е игра на среќа, вештина и памет. Некои од опциите за покер во живо на казиното Betway вклучуваат:

 • Казино Холдем
 • 2 Рачен казино држи
 • Крајниот Texas Hold'em
 • Покер со 3 карти
 • Карибите Студ покер

Bonuses

Betway Casino нуди многу опции за бонуси за своите играчи. Бонусите се условени за играчите кои се согласуваат со условите. Секој нов играч на платформата е одговорен за бонус за добредојде на Betway. Ова е идеално бонус од 50% на првиот депозит од најмалку $10 како бесплатен облог. Постои 3x услов за облог за повлекување на добивки од бонус. Облозите од казина во живо не придонесуваат за исполнување на барањата за бонус за добредојде на Betway. Сепак, одвреме-навреме, платформата нуди промотивни зделки од кои може да имаат корист играчите на казино во живо.

Payments

Казиното Betway нуди повеќе начини на плаќање, бидејќи ова е клучно внимание за играчите. Бројните опции за плаќање им помагаат на членовите да ги олеснат трансакциите на платформата, без разлика дали прават депозити за ставање облози или повлекување на нивните добивки. Повеќето опции имаат време за обработка на инстант плаќање и нула такси за трансакции. Некои од начините на плаќање во казиното Betway вклучуваат:

 • Виза
 • MasterCard
 • PayPal
 • Скрил
 • е-проверка

Валути

Повеќекратните начини на плаќање се голема победа за казиното Betway, кое се надополнува со достапноста на бројни валутни опции. Ова помага да се намалат грижите за девизниот курс и да се ограничат трансакциите на една валута. Сепак, валутите се ограничени на опции за фиат бидејќи платформата не користи криптовалути. Некои од опциите за валута на Betway казиното вклучуваат:

 • американски долари
 • евра
 • CAD
 • INR

Languages

Како меѓународна компанија, казиното Betway треба да биде достапно за милиони играчи. Ова размислување беше исполнето бидејќи програмерите инкорпорираа неколку јазици на платформата. Ова им помага на членовите да го изберат јазикот што им одговара на најдобрите места и подобро да ги разберат одредбите и условите. Некои од јазичните опции на Betway казиното вклучуваат:

 • Англиски
 • француски
 • германски
 • шпански
 • италијански

Software

Лобито во живо на Betway Casino е напојувано од врвни студиа за игри кои постојат веќе некое време. Ова им гарантира на играчите фантастично искуство со игри бидејќи се достапни повеќе казино игри во живо и неколку варијации. Ќе ги добиете и популарните и уникатните опции за казино во живо на платформата.

Evolution Gaming доминираше во лобито на казино во живо, иако други студиа за игри сè уште се на одборот за да понудат дополнителни алтернативи. Казино игрите во живо се олеснети со најсовремена технологија за да се испорача HD стриминг и да се обезбеди голема интеракција со крупиите од реалниот живот. Некои од студиата за игри на казиното Betway вклучуваат:

 • Еволуција игри
 • Во живо
 • Betgames
 • Езуги
 • Холивуд игри во живо

Support

Тимот за поддршка во казиното Betway е посветен да им служи на играчите. Ова е од витално значење за да се осигури дека играчите ќе го извлечат најдоброто од нивното искуство со игри и ќе ги избегнат сите предизвици што може да се сретнат. Жалбите се исто така референтни точки при подобрување на платформата. Контактирајте го Betway Casino преку разговор во живо 24/7 и е-пошта (support@betway.com). Деталниот дел за ЧПП, исто така, ги опфаќа повеќето вообичаени проблеми.

Зошто вреди да се игра Betway казино дилери во живо?

Betway е врвно онлајн казино и спортска книшка со фер дел од меѓународната заедница за игри. Достапно е на повеќе уреди, а мобилна апликација е достапна на Google Play и Apple Store. Платформата има уреден дизајн и кориснички интерфејс, што ја олеснува навигацијата и пристапноста до функциите. Работи со бројни провајдери на софтвер за да понуди врвно казино лоби. Сите игри базирани на RNG редовно се тестираат и проверуваат од eCOGRA.

Betway Casino има распоредено импресивни безбедносни карактеристики и заштитен ѕидови, вклучително и SSL шифрирање, за да спречи какви било обиди за прекршување на податоците на членовите. Оваа повеќејазична страница се гордее со услугите на клиентите 24/7 за да се осигура дека сите проблеми што се среќаваат брзо ќе се решат за да се подобри искуството со игрите.

Total score8.0
Добрите
+ Популарни игри
+ Доверлив бренд
+ 24/7 услуги на клиентите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2006
ЈазициЈазици (10)
Австро-германски
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Португалски
Фински
Француски
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (6)
Reload бонусБонус за добредојдеБонус за пријавувањеВИП бонус
Депозит бонус
Неделен бонус
ВалутиВалути (11)
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (18)
Јапонија
Австрија
Бангладеш
Боливија
Бразил
Германија
Еквадор
Индија
Ирска
Канада
Мексико
Нов Зеланд
Норвешка
Панама
Перу
Финска
Чиле
Шведска
ИгриИгри (109)
Live 3 Card Brag Live Bet on Poker
2 Hand Casino Hold'em
All Bets BlackjackAuto Live RouletteAzuree BlackjackBaccarat Dragon BonusBaccarat MultiplayBet on Teen PattiBlackjack Party
CS:GO
Call of Duty
Classic Roulette LiveCrazy TimeDeal or No Deal Live
Dota 2
Dragon TigerDream CatcherEuropean RouletteExclusive BlackjackEzugi No Commission BaccaratFirst Person BaccaratFirst Person BlackjackFirst Person Dragon TigerFrench Roulette GoldGonzo's Treasure Hunt
Greyhounds
Infinite BlackjackJackpot Roulette
League of Legends
Lightning DiceLightning RouletteLive Baccarat Lounge No CommissionLive Blackjack Early PayoutLive Blackjack Salon PriveLive Blackjack VIPLive Cashback Blackjack
Live Grand Roulette
Live Grand RouletteLive Immersive RouletteLive Lightning BaccaratLive Mega BallLive Mega Wheel Live Money DropLive Multiplayer PokerLive Speed BaccaratLive Speed BlackjackLive Speed RouletteLive Super SixLive Texas Holdem BonusMega Sic BoMonopoly LiveMultiplay Blackjack LiveNo Commission Baccarat
Online Pokies
Pai Gow
Rainbow Six Siege
Roulette Double WheelSide Bet CityTeen Patti
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Галски хурлинг
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Зимски спортови
Кабади
Казино ХолдемКарибски Студ
Кошарка
Крепс
Крикет
Мини Бакара
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетРумиСик Бо
Слотови
Снукер
Спорт
Сурфање
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (11)
AAMS ItalyBelgian Gaming CommissionDGOJ SpainDanish Gambling Authority
Dirección General de Juegos y Sorteos Mexico
Malta Gaming AuthorityMinistry of Interior of the State of Schleswig-HolsteinSwedish Gambling Authority
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
The Irish Office of the Revenue Commissioners
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (34)
AstroPay
Bank Wire Transfer
Boleto
Citadel Internet Bank
ClickandBuy
Direct Bank Transfer
EPS
EZIPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
GiroPay
Instant Bank
Instant bank transfer
Klarna
Lobanet
MaestroMasterCardMuchBetter
Neosurf
Neteller
POLi
PayPalPaysafe Card
Przelewy24
QIWI
Rapid Transfer
Skrill
Sofort
Trustly
Ukash
Visa
WebMoney
eKonto
СофтверСофтвер (8)
Blueprint Gaming
Crazy Tooth Studio
Evolution Gaming
IGT (WagerWorks)
Just For The Win
NetEnt
Oryx Gaming
Pragmatic Play