Betwinner Live Casino Преглед

Age Limit
Betwinner
Betwinner is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao

About

Во сопственост и управувана од Prevailer BV, Betwinner е модерна и атрактивна платформа за коцкање основана во 2018 година. Обложувалницата доаѓа со источноевропско потекло и работи со лиценца од Курасао. Казиното нуди пазари за спортско обложување, казино игри, е-спортови, казина во живо, финансии, девизен курс, игри, лотарија и виртуелни спортови.

Games

Betwinner е рај за секој гејмери. Казиното нуди над 1000+ наслови за игри во своето лоби, што го прави единствена дестинација за играчите на интернет. Достапните селекции вклучуваат рулет, слотови, и блек џек, меѓу другите варијации, со многу награди што треба да се освојат. Од нови и популарни до омилени на сите времиња, има многу што да се истражува во казиното Betwinner.

Withdrawals

Постојат повеќе од 70 методи за повлекување пари од казиното Betwinner. Играчите можат да се повлечат преку кредитни/дебитни картички и е-паричници како Neteller, Skrill и Ecopayz. Повлекувањата се достапни и преку локални системи како Киви, Yandex и Payeer. Други достапни методи за повлекување во казиното Betwinner вклучуваат криптови како Bitcoin, Bitcoin Gold и Dogecoin.

Валути

Изборот на валута во Betwinner е огромен, разновиден и сеопфатен. Членовите можат да користат опции кои се движат од крипто-валути до опции на Fiat меѓу многу други решенија. Вклучувајќи поддршка од земја по земја во локална валута. Како што е доларот, Кинески јуани, пезоси, индиска рупија, белоруска рубља, кениски шилинг, Нигериска Наира, шведска круна и многу повеќе.

Bonuses

Новите потписници се за уживање во Betwinner. Казиното нуди 100% бонус за депозит до 300 евра. Наградите не застануваат тука бидејќи постоечките членови можат да откупат други бонуси како што се дневните турнири, извлекувањата на наградите на Среќниот ден, дневните капки и победи, како и Бонуси за враќање на готовина по загубата на серија облози.

Languages

Изборот на јазик е основната поддршка на онлајн платформата. Колку повеќе опции, толку повеќе клиенти ќе може да привлече страницата. Во овој поглед, Betwinner работи исклучително добро. Со сите популарни селекции како англиски, француски и руски. Како и оние кои не се толку многу зборувани како свахили, и виетнамски меѓу другите.

Mobile

Betwinner нуди различни опции за игри во својот дел за казино за играчите да се потопуваат во него. Казиното ги содржи сите популарни селекции од типот на казино, вклучително и инстант играње, казино во живо, и мобилни опции за казино, од автомати до игри на маса како рулет, бакара, бинго и игра на зарове. Има повеќе отколку што се гледа. Други вклучуваат кено и гребење картички.

Promotions & Offers

Играњето на казино во живо е олицетворение на онлајн казино игрите и операторот Betwinner го знае ова. Веб-страницата содржи софтверски гиганти како NetEnt, Microgaming, Еволуција игри, и Play n Go. За многу играчи, Betwinner е на врвот на листата за неговиот дел за крупие во живо. Фантастичните игри во живо вклучуваат варијации на блек џек и рулет.

Software

Софтверот за казино е столбот на секој софтвер за онлајн игри, и операторот Betwinner го знае тоа. Во казиното има селекции за игри од индустриски гиганти како што е Microgaming, Ендорфина, Evolution Gaming, Playson, Betsoft, Play n Go, Pragmatic Play, NextGen Gaming и ELK Studios, меѓу другите. Ова им покажува на партнерите на Betwinner со ништо друго освен најдоброто.

Support

Поддршката за корисници во Betwinner е компетентна и исклучителна. Услугите работат 24/7, со различни канали достапни за користење. Тие вклучуваат разговор во живо, телефон и е-пошта за поддршка: info-en@betwinner.com. Така, играчите треба да бидат сигурни дека се целосно покриени. Затоа, ако обложувачот наиде на некаква неволја, задолжително побарајте помош за итна помош.

Deposits

Постојат повеќе од 90 начини на плаќање за надополнување пари на вашата сметка на Betwinner. Играчите можат да депонираат пари преку Neteller, Скрил, банкарски трансфер, кредитни/дебитни картички и други методи. Тие исто така можат да депонираат преку криптовалути како што се Биткоин, Лајткоин и Етереум. Други методи за депонирање се Multibanco, Yandex и Qiwi. PayPal не е вклучен во начините на депозит.

Total score8.9
Добрите
+ Огромна разновидност на игри
+ Дарежливи бонуси
+ Добра поддршка за клиентите
+ Одличен избор за плаќање

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (43)
Јапонски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Ерменски
Естонски
Индонезија
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Свахили
Словачки
Словенски
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Фарси
Фински
Француски
Хинди
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни спинови
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
Депозит бонус
Кешбек бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (31)
Австралиски долари
Азербејџански манати
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Бурундиски франци
Гански цеди
Грузиски лари
Дирхами од ОАЕ
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Ирански риали
Канадски долари
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Конгоански франци
Турски лири
Хонг Конг долари
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (54)
Јапонија
Јужна Кореа
Азербејџан
Албанија
Аргентина
Бахами
Босна и Херцеговина
Бразил
Бугарија
Виетнам
Габон
Гана
Грузија
Египет
Етиопија
Замбија
Индија
Индонезија
Казакстан
Камерун
Кенија
Кина
Конго
Литванија
Мадагаскар
Македонија
Малезија
Маурициус
Мексико
Мороко
Нигерија
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Парагвај
Перу
Полска
Русија
Свазиленд
Сенегал
Сингапур
Србија
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Тунис
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Финска
Хонг Конг
Хрватски
Чиле
ИгриИгри (70)
Baccarat AGQ VegasBaccarat Dragon Bonus
CS:GO
Call of Duty
Dota 2
Dragon Tiger
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
Live Cow Cow BaccaratLive Fashion Punto BancoLive Multiplayer PokerLive Oracle Blackjack
MMA
Mortal Kombat
Rocket League
StarCraft 2
UFC
Valorant
World of Tanks
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Виртуелни спортови
Галски фудбал
Голф
Гребки
Еспорт
Карибски Студ
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лакрос
ЛотаријаМини Бакара
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик Бо
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (22)
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Boleto
Credit CardsCryptoDebit CardDogecoin
E-wallets
Ethereum
FastPay
Flexepin
Jeton
Litecoin
Multibanco
PayKwik
PayTrust88
Perfect Money
QIWI
Quick Pay
SticPay
ePay
СофтверСофтвер (13)