BK8 Live Casino Преглед

Age Limit
BK8
BK8 is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao

About

Основано во 2014 година, BK8 Casino е меѓу најдобрите казина во живо на азискиот пазар. Компанијата има многу онлајн казино игри, вклучително и дел за дилери во живо. BK8 Casino работи под лиценца издадена од Curacao eGaming. Освен тоа, има сертификати од реномирани тела, вклучувајќи ги BMM Testlabs и iTech Labs. BK8

Games

Казиното може да се пофали со популарни игри како што се сечење на жанрови како што се слотови, покер, лотарии, итн. Исто така, постои дел за дилер во живо каде што играчите можат да најдат некои од најдобрите игри со дилери во живо, на пример, Blackjack Party, Caribbean Stud и Football Студио. Ова се игри прилагодени за искусни коцкари кои бараат автентично искуство во казино.

Withdrawals

За среќните добитници, BK8 е доверлива интернет страница за коцкање која на победниците им ги плаќа сите пари без неуспех. Ова е за разлика од многу бескрупулозни дилери таму кои ги измамуваат играчите со нивните добивки. Повлекувањата се обработуваат многу брзо се додека се исполнети барањата за играње. Опциите за повлекување вклучуваат Eeziepay, локален банкарски трансфер, PayTrust88 и Help2Pay.

Валути

Кога станува збор за валути, повеќето меѓународни валути за фиат пари не се достапни. Но, тогаш, повеќето од популарните валути во регионот на Југоисточна Азија се достапни. Тие вклучуваат малезиски Рингит, индонезиска рупија, виетнамски донг и тајландски бах. Интересно, казиното BK8 им овозможува на играчите да се коцкаат користејќи крипто, како што се биткоин и етериум, меѓу другото.

Bonuses

За да остане на врвот на конкуренцијата, BK8 има многу понуди за казино прилагодени за нови и веќе регистрирани играчи. Има фантастичен бонус за добредојде што им се нуди на новорегистрираните играчи кога ќе го направат својот прв депозит. Покрај понудата за добредојде, BK8 Casino има бонуси за повторно вчитување, попусти во готовина, готовински бонуси, бонуси за упатување и многу повеќе.

Languages

BK8 Casino не е меѓународно казино. Ова е страница за коцкање што им служи на играчи само од регионот на Југоисточна Азија. Затоа неговиот јазичен избор е тесен. Во моментов, играчите можат да изберат да играат на англиски, виетнамски, кинески, малезиски, тајландски и индонезиски. Коцкарите можат да се префрлат на својот претпочитан јазик во секое време.

Software

Кога станува збор за добавувачи на софтвер, BK8 Casino соработува со врвните продавачи на софтвер за казино во живо, за да се осигура дека љубителите на игри со дилер во живо имаат нешто што ги задоволува нивните вкусови. Списокот на провајдери вклучува, Pragmatic Play Ltd., Dream Gaming, Evolution Gaming, Gameplay, Microgaming, SA Gaming, Playtech и Allbet меѓу другите.

Support

За разлика од многу нови казина кои немаат сигурна поддршка, BK8 има силна повеќеканална поддршка. Играчите можат да добијат помош 24/7 преку разговор во живо, што гарантира инстант повратни информации. За жал, играчите треба да бидат регистрирани за да пристапат до оваа услуга. Покрај разговорот во живо, до казиното BK8 може да се дојде преку телефон, WhatsApp и WeChat.

Deposits

BK8 Casino е казино за бесплатни пари и вистински пари. За да влезат во коцкање со вистински пари, играчите треба да депонираат вистински пари на нивните сметки. За жал, ова казино има неколку методи за депозит. Во моментов, играчите можат да ги вчитаат своите сметки користејќи локален банкарски трансфер, Help2Pay, PayTrust88 и Eeziepay. Банкарството на ова казино е безбедно и сигурно.

Total score7.2
Добрите
+ Доверба од Џон Тери и Робин Ван Перси
+ Брз депозит и повлекување
+ Официјален азиски партнер за обложување на шпанските клубови 2021/22

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2013
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Виетнамски
Индонезија
Кинески
Малезиски
Тајландски
БонусиБонуси (9)
Reload бонусБонус за добредојдеБонус за пријавувањеБонус за упатувањеВИП бонус
Депозит бонус
Кешбек бонусНеделен бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (7)
Американски долари
Виетнамски донг
Индонезиски рупии
Камбоџански ријал
Малезиски рингити
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
WeChat поддршка
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (6)
Виетнам
Индонезија
Камбоџа
Малезија
Сингапур
Тајланд
ИгриИгри (12)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
ATM
ATM Online
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Bitcoin Gold
Crypto
Eezie Pay
Ethereum
Help2Pay
СофтверСофтвер (10)