Bondibet Live Casino Преглед - Bonuses

BondibetResponsible Gambling
CASINORANK
8.2/10
БонусДо 750% бонус
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Bondibet
До 750% бонус
Deposit methodsMasterCardVisa
Добијте го бонусот
Bonuses

Bonuses

Како што споменавме претходно, казиното BondiBet е целосно свесно за фактот дека нуди пристојни бонуси и промоции ќе привлече многу нови играчи на нивната платформа за казино и исто така ќе одржи полојален однос со играчот кој веќе е член на казиното.

Регистрираните играчи во ова онлајн казино имаат шанса да побараат уште неколку бонуси и промоции освен бонусот за добредојде. Сепак, играчите мора да имаат на ум дека секој бонус доаѓа со одредени услови и услови кои мора да се исполнат за да се повлечат сите добивки направени со средствата од бонусот.

Секој новорегистриран играч во казиното BondiBet има единствена шанса да го добие истакнатиот бонус за добредојде што ќе го награди на нивните први 3 депозити. Бонусот за прв депозит ќе ги награди со 200% бонус за депозит до 2.000 УСД и 30 бесплатни вртења.

Вториот бонус за депозит им дава на новите играчи 250% бонус за депозит до 2.500 УСД и дополнителни 50 бесплатни вртења. И на крај, третиот бонус за депозит ќе им обезбеди на новорегистрираните играчи 300% бонус за депозит до 3.000 УСД и 30 бесплатни вртења.

Секој од 3-те бонуси за депозит бара различни минимални износи за депозит, додека минималниот потребен депозит за бонус за првиот депозит е 10 долари, минималниот износ на депозит за вториот бонус за депозит е поставен на 25 долари, а минималниот потребен депозит за бонус за третиот депозит е 35 долари.

Условите за обложување за бонусот за добредојде се поставени на x35, а бонусите на натпреварот и бесплатните вртења важат само 7 дена.

Освен бонусот за добредојде, во казиното BondiBet, играчите можат да бараат или да учествуваат во неколку други промоции како што се враќање на готовина за лојалност, бонуси за повторно вчитување дневно, бонус за високи ролери, крипто бонус, бонус за гребење, турнири и ВИП програма.

Бонус за лојалност

Првиот бонус на списокот на BondiBet е враќање на готовина за лојалност, кој им враќа на играчите 15% од загубите што ги направиле претходната недела. Истиот процент важи за сите депозити на играчот направени за една недела. Исто така, исплатите ќе се вршат секој понеделник.

Со оваа промоција, операторот на казино ги наградува играчите за нивната лојалност кон онлајн казиното и за депонирање на неделна или дури и дневна основа. Ова бонус за враќање на готовина доаѓа без никакви барања за обложување, што е одлична вест за играчите.

За да можат играчите да добијат поврат на готовина за загубите што ги направиле претходната недела, тие мора прво да направат барем еден депозит и да немаат одобрени повлекувања во текот на таа недела. Овој бонус за враќање на готовина им се нуди на играчите како готовина и директно ќе се кредитира на нивните сметки.

Бонус за повторно вчитување

Казиното BondiBet им нуди на своите играчи шанса да аплицираат за различен дневен бонус за повторно вчитување секој ден во неделата. Секој ден, играчите можат да бараат бонус за повторно вчитување што зависи од износот што го депонирале тој ден. Еве што играчите можат да бараат за депозит во понеделник, петок или недела:

 • 25% бонус за депозит за сите депозити до 49 долари
 • 50% бонус за депозит за сите депозити помеѓу 50 и 74 долари
 • 75% бонус за депозит за сите депозити помеѓу 75 и 99 УСД
 • 150% бонус за депозит за сите депозити помеѓу 100 и 199 УСД
 • 200% бонус за депозит за сите депозити од $200 или повеќе

Овие бонуси важат и за останатите денови од неделата, со некои дополнителни бонуси. На пример, кога играчот ќе депонира 500 долари или повеќе во среда, тој ќе добие 250% бонус за депозит за натпревар. Исто така, кога играчот ќе депонира 1.000 долари или повеќе во вторник, четврток или сабота, тој ќе бара 300% бонус за депозит за натпревар.

Бонус со висок ролери

Секој играч со високи ролери во казиното BondiBet ќе биде задоволен што знае дека може да аплицира за многу дарежлив бонус со висок ролери што е достапен во одредени денови. Со секој депозит од $1.000 или повеќе, во вторник, четврток или недела, играчите со високи ролери ќе добијат 300% бонус за депозит за натпревар.

Крипто бонус

Во ова онлајн казино, играчите кои се обложуваат со криптовалути можат да бараат посебен бонус. Играчите ќе добијат 400% бонус за депозит на натпревар за првите 3 депозити на играчот направени со криптовалути како Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin или која било друга криптовалута.

Бонус за гребење

Играчите можат да освојат бесплатна картичка за гребење за секој депозит од $50 или повеќе што ќе го направат во ова онлајн казино. Овие бесплатни гребнатинки ќе бидат автоматски префрлени на играчот откако ќе се потврди нивниот депозит. Со оваа картичка за гребење, играчите можат да освојат награди кои достигнуваат до 25.000 долари, како и бесплатни вртења или бонуси.

Турнири

Секое реномирана онлајн казино се грижи да вклучи неколку турнири во својата понуда, како начин да го направи целото коцкарско искуство повозбудливо. Казиното BondiBet ја знае важноста на турнирите, па затоа им нуди на своите играчи шанса да учествуваат на неколку турнири и да се натпреваруваат за шанса да освојат некои многу дарежливи награди.

Турнирите со карактеристики што се достапни во казиното BondiBet се следните:

 • Крипто турнир во градите
 • Големиот ВИП турнир
 • Среќен спин турнир
 • Супернеделен турнир
 • Неделен турнир на нови играчи

Важно е да се напомене дека достапните турнири во казиното BondiBet варираат во зависност од периодот од годината. Но, една работа останува иста, а тоа е дека секој од достапните турнири нуди некои многу дарежливи наградни фондови.

ВИП програма

Високите играчи во казиното BondiBet се наградени за нивната лојалност преку внимателната ВИП програма на казиното. Секој играч што ќе го направи својот прв депозит во казиното BondiBet веднаш ќе биде вклучен во истакнатата ВИП програма.

За да можат играчите да напредуваат низ оваа ВИП програма, треба да соберат одредени ВИП поени. Два ВИП поени ќе се заработат за секој 1$ од депозитот на играчот и еден поен ќе се доделуваат за секои 160$ што ќе ги обложуваат на која било игра во казино.

Играчите ќе добијат посветени промоции, ексклузивни турнири, посветени ВИП-домаќини и многу повеќе, во зависност од нивното ВИП ниво. ВИП програмата на BondiBet се состои од 6 нивоа, за кои се потребни следните точки за да се достигнат:

 • Основно: секој играч започнува од ова ниво откако ќе го направи својот прв депозит
 • Сребро: бара 1.000 ВИП поени од играчите
 • Злато: играчите мора да достигнат 5.000 ВИП поени
 • Платина: ќе се достигне со 20.000 ВИП поени
 • Титаниум: 50.000 ВИП поени се потребни за да се достигне ова ниво
 • Мајстор: на играчот му требаат 150.000 ВИП поени за да го достигне ова ниво

Важно е да се напомене дека членовите на оваа ВИП програма може да претрпат одземање на ВИП поени. За секој 1 долар што ќе го подигнат од нивната сметка, ќе им се одземат 2 ВИП поени.

Понуда за добредојде

Понудата за добредојде во BondiBet казиното го наградува секој новорегистриран играч со 25 бесплатни вртења само за пријавување, како и награди на нивните први три депозити. Вкупниот износ што новите играчи можат да го бараат за овој бонус за добредојде оди до 7.500 долари и 110 бесплатни вртења.

Со тоа што е поставено, овој бонус за добредојде е поделен и структуриран на следниов начин:

 • Бонус за прв депозит: 200% бонус за депозит до 2.000 УСД и 30 бесплатни вртења
 • Бонус за втор депозит: 250% бонус за депозит до 2.500 долари и 50 бесплатни вртења
 • Трет бонус за депозит: 300% бонус за депозит до 3.000 УСД и 30 бесплатни вртења

Понудата за добредојде на BondiBet е достапна само за новите играчи и доаѓа со одредени услови и услови што играчите мора да ги исполнат. Подолу ги објаснивме условите и условите што важат за понудата за добредојде.

Услови за бонус за добредојде на нов играч

Како прво, бонусот за добредојде е специјална понуда што само новорегистрираните играчи можат да ја побараат еднаш. Минималниот потребен депозит за бонус за првиот депозит е 10 УСД, додека минималниот потребен износ за депозит за вториот бонус е поставен на 25 УСД. Побарувањето на бонус за трет депозит бара минимум депозит од 35 УСД.

Валидноста на бесплатните вртења и бонусните средства од бонусот за добредојде е поставена на 7 дена. Исто така, условот за обложување за сите средства за бонус за депозит е x35 додека не постојат барања за обложување за бесплатните вртења на кои им се доделува понудата за добредојде. Но, 25-те бесплатни вртења што се даваат при регистрација доаѓаат со барања за обложување x20.

Сите добивки што играчите ги остваруваат со бесплатните вртења што се даваат при регистрацијата се ограничени на 100 долари, додека максималната сума за повлекување за бесплатните вртења што се наградени со понудата за добредојде е 200 долари. Играчите ќе можат да ги видат прикажаните слот игри каде што можат да ги користат бесплатните вртења со пристап до делот Бесплатни вртења од почетната страница на казиното.

Играчите ќе добијат 25 бесплатни вртења веднаш по регистрацијата на сметката, без потреба од депозит. Што се однесува до останатите 110 бесплатни вртења што се даваат со понудата за добредојде, 30 бесплатни вртења одат со првиот депозит, 50 бесплатни вртења се даваат по вториот депозит, а уште 30 бесплатни вртења се наградуваат по третиот депозит.

Бонус кодови

Во казиното BondiBet, играчите ќе забележат дека бонусите и промоциите не бараат никакви бонус кодови. Тоа значи дека играчите можат полесно да аплицираат и да бараат бонус, без потреба да внесуваат бонус код за казино.

Бонус без депозит

Како што јасно покажува името, бонус без депозит е еден вид понуда што ги наградува играчите со некој вид бонус, без да бара депозит од нив. Во казиното BondiBet има само еден бонус без депозит кој им се дава на играчите откако ќе регистрираат сметка.

Овој бонус без депозит ќе им даде на новорегистрираните играчи 25 бесплатни вртења, кои можат да ги користат на одредени слот игри. Периодот на валидација за овие бесплатни вртења е 7 дена, додека максималниот износ што може да го побараат од нив е 100 долари.

Правила за повлекување бонус

Откако ќе аплицирате и ќе побарате еден од истакнатите бонуси за депозит во BondiBet Casino, без разлика дали тоа е бонус за добредојде, дневен бонус за повторно вчитување, бонус со висок ролери, крипто бонус или бонус за гребење, тие мора да ги исполнат барањата за обложување за секој еден од овие понуди.

Сите тие се поставени на x35, што значи дека играчите мора да го вложат износот на бонусот многу пати за да можат да ги повлечат своите добивки. Барањата за обложување се пресметуваат со множење на 35 со износот на депозит што го направил играчот.

Само бесплатните вртења што се даваат веднаш по регистрацијата доаѓаат со барања за обложување x20, додека бесплатните вртења што се дел од бонусот за добредојде немаат никакви барања за обложување.

1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот