CampoBet

Age Limit
CampoBet
CampoBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
Trustly
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

About

CampoBet, кој дебитираше во 2018 година, им нуди на гејмерите најдоброто од двата света за врвни гејмерски искуства. Има извонредна услуга за спортски книги, плејада на избори во игра и стотици фантастични онлајн казино игри.

Додадете го на тоа фактот дека можете да барате повеќекратни бонуси за добредојде според вашиот стил на играње, дека има многу континуирани промоции и дека постојат различни начини на плаќање, вклучително и криптовалути како Биткоин. Можете да видите зошто тоа веќе ни предизвика интерес.

Зошто да играте во Казино во живо на Campobet

Главната страница на веб-локацијата на CampoBet Casino има едноставна навигација со врски за спорт/казино/казино во живо/промоции/турнири на врвот и копчињата за најавување/регистрација во горниот десен агол на веб-локацијата. Во горниот лев агол, играчите може да пристапат до менито Помош или да дознаат за ВИП карактеристиките на казиното.

Вреди да се напомене дека компанијата зад CampoBet штотуку доби доверлива лиценца од Органот за игри на среќа на Малта. Оваа реномирана поддршка зборува многу за оперативните стандарди на казиното. Безбедно е да се игра во ова казино во живо.

За Campobet казиното

Казиното во живо CampoBet е основано во 2018 година и е лиценцирано од Antillephone NV, Curacao и е во сопственост на Tranello Ltd Casinos.

Огромната колекција на казино во живо на CampoBet има висока репутација меѓу љубителите на коцкањето, благодарение на врвните софтверски компании кои ги напојуваат игрите. Професионалните гејмери ќе ги препознаат имињата на наградуваните програмери меѓу речиси 40 добавувачи.

Веб-страницата на казиното е добро дизајнирана и едноставна на уредите со iOS, Android или Windows.

Games

Бидејќи CampoBet соработува со познати имиња во iGaming бизнисот, можете да бидете сигурни дека ништо нема да го наруши вашиот казино во живо сесии. Квалитетот на видеото е одличен, а сите недостатоци одамна ги нема.

Има по нешто за секого кога е во прашање игри во казино во живо. Од неколку варијанти на рулет, блек џек и бакара до некои од почудните изданија на Evolution.

Рулет во живо

Популарните игри од овој дел се:

 • Рулет Турција
 • Рулет Макао
 • Рулет Русија
 • Рулет лоби
 • Клуб Ројал рулет

Блек Џек во живо

Има ограничени игри во овој дел, но сите се дел од серија како:

 • Блек Џек лоби
 • Еден Блек Џек
 • Блек Џек Азур А
 • Блек Џек Азур Б
 • Блек Џек Азур Д

Бакара во живо

 • Тигар бонус Baccarat
 • Swintt живо Baccarat
 • Бакара лоби
 • Сик Бо

Bonuses

Нема потреба да го одложувате регистрирањето со CampoBet сега кога знаете каков прекрасен подарок за добредојде ќе добијат новите клиенти. И спортските и казино областите на CampoBet Casino вклучуваат фантастични бонуси и промоции. Постојат различни неверојатни стимулации што треба да се заработат во делот за бонуси во казино, а само два од овие стимулации се достапни за играчите на дилерите во живо во казиното во живо.

 • Бонус за добредојде: 100% бонус до 500 евра
 • Поврат на готовина во живо: 200 евра враќање на готовина при играње казино игри во живо

Languages

Јазична поддршка е многу важно за успехот на онлајн казиното. Едно нешто што треба да се има на ум во врска со CampoBet е тоа што прифаќа играчи од неколку земји, што објаснува зошто нема толку многу јазични опции колку што се очекуваше. Поддржаните јазици се:

 • Англиски
 • фински
 • норвешки
 • унгарски
 • шведски и други.

Валути

Неколку валути се поддржани од казиното CampoBet Live. Има потреба да се додадат повеќе валути за да се олеснат нивните играчи ширум светот. Поддржани валути за депозити и повлекувања се:

 • евра
 • шведски круни

Live Casino

Зошто вреди да се игра во Казиното во живо на Campobet

Тоа е сè што има за тоа. Оваа страница нè импресионираше на различни начини, особено во однос на спортското обложување и бројот на зделки што редовно ги дава во текот на годината.

Може да се подобрат неколку дополнителни области, како што се ЧПП и недостатокот на пристапна страница за плаќања, но ова се мали недостатоци во споредба со придобивките. Бидејќи делот за игри со секција во живо е значително помал, неопходно е да се подобри. Генерално, бевме прилично задоволни.

Слободно регистрирајте се и искористете ги врвните услуги на казино во живо.

Software

Казиното во живо CampoBet има различни простории во кои играчите можат да влезат и да се обложуваат со женски и машки домаќини. Коцкањето со дилер во живо се емитува со висока дефиниција од копнените казина. Играчите може да го следат напредокот на играта во реално време и да се вклучат со други играчи слично како во вистинско казино во Лас Вегас. На провајдери на казино игри во живо се:

 • Езуги
 • Свинт во живо
 • Прагматична игра

Делот за игри со секција во живо е значително помал, така што има потреба да се подобри овој дел.

Support

Кога ќе кликнете или допрете на врската Добијте помош, ќе бидете префрлени на страницата ЧПП и информациите за контакт. Во однос на првото, мора да кажеме дека бевме презафатени, со оглед на тоа што имаше само 12 прашања и одговори (далеку од доволно!). Повеќето одговори беа кратки за важните информации што ги бараат новите играчи. Како резултат на тоа, мора да одземеме неколку поени додека страницата не се подобри!

Можете исто така да испратите е-пошта до support@campobet.com со твоето прашање. Конечно, ако сакате директно да разговарате со некого, има два телефонски броја со кои можете да контактирате. Првиот е бесплатен број резервиран само за руски играчи: 8-800-775-34-89. Вториот е достапен на глобално ниво, но за задоволството се наплатува. Тој број е +356 2778 0669.

Deposits

Казиното CampoBet нуди неколку опции за депонирање и повлекување средства на своите клиенти. Некои од прифатените начини за плаќање се:

 • Скрил
 • Paysafecard
 • ecoPayz
 • MasterCard
 • Неосурф

Минималниот депозит варира по метод и се движи од 5 до 10 евра. Максималниот дозволен износ на депозит е 5.000 евра.

Минималниот износ за повлекување во Казиното CampoBet се движи од 10 до 100 евра, во зависност од користениот метод. Средствата ќе бидат депонирани на сметката на играчот користејќи го следниов начин на повлекување: е-паричниците се обработуваат 24 часа, плаќањата со картичка траат 3-5 дена, а банкарските трансфери траат 3-7 дена.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (8)
Англиски
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Фински
Шведски
БонусиБонуси (1)
Бонус за добредојде
ВалутиВалути (2)
Евра
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (10)
Бразил
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Русија
Унгарија
Финска
Шведска
ИгриИгри (52)
CS:GO
Dota 2
King of Glory
League of Legends
MMA
Punto Banco
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Еспорт
Казино ХолдемКарибски Студ
Кошарка
Крепс
Крикет
Мини Бакара
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик Бо
Сквош
Скијање
Слотови
Снукер
Спортско обложување
Тенис
Флорбол
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (1)
Trustly
СофтверСофтвер (37)
1x2Gaming
All41 Studios
Amatic Industries
BF Games
Betsoft
Big Time Gaming
Booongo Gaming
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Golden Rock Studios
GreenTube
Inspired
Iron Dog Studios
Leap Gaming
MicrogamingNetEnt
Nolimit City
Play'n GOPlaysonPlaytechPragmatic PlayPush Gaming
Quickspin
Rabcat
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Stormcraft Studios
Tom Horn Enterprise
Tom Horn Gaming
Triple Edge Studios
Wazdan
Yggdrasil Gaming