Преглед на игри со дилер во живо Casino Estrella - Games

Casino EstrellaResponsible Gambling
CASINORANK
8.12/10
БонусБонус $350 + 100 бесплатни вртења
Брзо депозит и повлекување
ВИП програма
Програма за лојалност
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзо депозит и повлекување
ВИП програма
Програма за лојалност
Casino Estrella is not available in your country. Please try:
Games

Games

Казиното Estrella има голема библиотека за игри која бoasts различни игри. Во овој момент има повеќе од 1000 игри и тие постојано додаваат нови наслови за да го збогатат своето портфолио. Играчите можат да ги најдат сите нивни омилени игри, а најатрактивниот дел е делот за казино во живо каде што коцкарите можат да ги играат највозбудливите варијанти на некои од најпопуларните игри.

Сите игри во казиното Estrella се напојувани од некои од водечките провајдери на софтвер како Evolution Gaming, NetEnt и Yggdrasil Gaming, да наведеме неколку.

Игрите се поделени во категории за играчите лесно да се движат низ страницата, дури и да го користат полето за пребарување ако го знаат името на точната игра што ја бараат.

слотови

Онлајн видео слотовите се толку лесни за играње, така што играчите сакаат да ги вртат ролните онлајн. Идејата на играта е да се слетаат соодветни симболи за да се добие исплата.

Една од главните причини зошто почетниците сакаат слотови е тоа што тие се исклучително лесни за пристап и започнување со играње. Има многу различни делови од играта што играчите треба да ги знаат, а еден од нив ги вклучува линиите за плаќање. Во зависност од играта, обично, линиите за плаќање започнуваат од лево кон десно или од десно кон лево, а некои игри нудат дури и „плаќајте на двата начини“.

Еднолиниските слотови имаат само една линија за плаќање, обично тоа се класичните слотови. Овие игри нудат едноставни за играње, но добрата вест е дека овие игри нудат одлични исплати.

Игри со фиксни линии – овие игри имаат повеќе линии за плаќање, но играчите не можат да изберат кои да ги играат бидејќи сите линии за плаќање се активни во исто време.

Уредливи линии за плаќање – некои игри нудат повеќе линии за плаќање, а играчите можат да изберат кои да останат активни за време на играњето.

Кога избираат слот, играчите треба да размислат да најдат игра која нуди специјални симболи кои ќе ја направат играта уште поинтересна. Симболите за бонуси се оние кои обично активираат функција и нудат подобра исплата. Можеме да кажеме дека постојат четири категории на симболи и секој од нив е поврзан со различна карактеристика.

Scatter симболи - ова се веројатно највредните слот симболи бидејќи тие ја активираат бонус играта. Уште повеќе, симболите за расејување дури и не мора да бидат на активна линија за плаќање за да активираат функција.

Диви симболи – овие симболи се познати и како „џокер-картичка на слотови“ и тоа е затоа што тие можат да застанат за кој било друг симбол за да се заврши победничката линија. Исто така, постојат различни дивини како што се ширење и редење диви. Проширувањето на дивите работи на ист начин како дивиот симбол, но кога играчот ќе пристигне еден од нив, тој ќе се прошири низ целата колона на ролната. Ова драстично ќе ги подобри шансите на играчите за победа. Од друга страна, дивините кои се натрупуваат доаѓаат во гроздови од два, три или повеќе и на крајот се натрупуваат еден врз друг.

Бонус игри

Речиси сите нови игри имаат бонус кругови. Некои од нив се едноставни, додека други може да станат многу сложени. Бонусните кругови обично имаат поголем принос на победи во споредба со основната игра.

Еден од најатрактивните бонус рунди за коцкарите е кругот на бесплатни вртења. На овој начин играчот има можност да освои бонус готовина без да прави облози со вистински пари. Играчите кои сакаат да прочитаат повеќе за правилата за играње видео слот игри треба да ја следат оваа врска.

Рулет

Рулетот е возбудлива игра што играчите можат да го најдат во казиното Estrella. Постојат многу различни варијанти на играта и ова не е изненадување бидејќи ова е многу популарна игра. Правилата на рулет можеби на почетокот изгледаат комплицирани, но не се. Најважниот дел од играта е да се научат различните облози што играчите можат да ги направат и шансите да ги добијат тие облози. Играчите кои сакаат да шутираат од далечина и да освојат многу, можат да одат на внатрешни облози. Овие облози нудат подобри исплати, но шансите да ги добиете не се толку добри. Од друга страна, надворешните облози нудат подобри шанси за победа, но исплатите не се толку импресивни.

Како и да е, на играчите им се советува да поминат малку време и да ги научат правилата на играта пред да одлучат да играат за вистински пари. Сите правила можете да ги најдете на следниот линк.

Спортско обложување

Љубителите на спортот ќе најдат различни настани за обложување. Она на што обложувачите треба да обрнат внимание овде е да ги разберат шансите и да сфатат кои облози вреди да се земат. И покрај тоа што шансите се прикажани во различни формати, тие сепак се лесно разбирливи. Има многу други работи на кои обложувачите треба да обрнат внимание доколку сакаат да имаат успешна игра. За да прочитате повеќе за правилата на спортското обложување играчите може да го следите овој линк.

Блек Џек

Блек Џек е лесна игра за играње со неколку едноставни правила. Играчите треба да добијат рака со вкупно 21. Ова е идеална рака, но играчите треба да имаат рака што е повисока од раката на дилерот, без да надминат 21 за да победат. Постојат многу различни опции за играчите да ја подобрат вредноста на двете почетни картички што ги добиваат. Од друга страна, дилерот мора да следи некои строги правила и тие не можат да ја играат својата рака како што сакаат. За да прочитате повеќе за различните правила и стратегии на Блек Џек, играчите можат да ја следат оваа врска.

Игри на маса

Играњето игри на маса во онлајн казино е многу полесно отколку да се игра во казино од тули и малтер. Во денешно време е попогодно да се игра онлајн бидејќи играчите можат да пристапат до нивната омилена игра во моментот кога ќе отворат сметка. Добрата вест е што игрите на маса во казиното Estrella се достапни во бесплатен режим, што значи дека играчите можат да играат која било игра и да ги практикуваат правилата без да мора да трошат свои пари.