Преглед на игри со дилер во живо Casino-X

Casino-XResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБонус за добредојде до $2.000
Интерактивен дизајн
Огромен избор на игри
Темати за цртан филм
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Интерактивен дизајн
Огромен избор на игри
Темати за цртан филм
Casino-X is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Бонусите на Казино Во Живо се широко користени од играчите за да го подобрат своето искуство со игри и да ги зголемат нивните шанси за победа. Различни бонуси се достапни на Casino-X за играчите да бидат заинтересирани и да се забавуваат. Коцкарите можат да ги искористат предностите од различни бонуси и промоции за да го подобрат своето искуство со игри. Овие бонуси можат да бидат достапни во многу различни форми и да им дозволат на играчите да уживаат во нивните омилени игри.

Депозит бонусДепозит бонус
Games

Games

Како што споменавме погоре, Casino-X е дом на широк спектар на опции за коцкање. Играчите можат да уживаат во целата палета на казино игри на маса, игри со карти, видео покер, слот игри, игри со дилери во живо, спортска книга меѓу другото. Некои од популарните наслови на Casino-X вклучуваат Immortal Romance, Book of Death, El Diablo Tournament, Ark of Mystery итн.

+3
+1
Затвори

Software

За да се осигура дека коцкарите ги добиваат најдобрите и најновите игри, Casino-X соработува со главните провајдери на софтвер за казино. Некои од имињата на листата вклучуваат, Microgaming, Net Entertainment, NextGen Gaming, Playson, Thunderkick, Play 'n GO, Foxium, меѓу другите. Сите обезбедени игри ги исполнуваат стандардите за правичност поставени од eCOGRA.

Payments

Payments

За да обезбеди удобно искуство со игрите, Casino-X нуди сигурни и модерни начини на плаќање и за депозити и за повлекувања. За да се увериме дека играчите можат безбедно и лесно да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки, постојат добро познати опции како Neteller, Wallet One, Skrill, PaysafeCard, Credit Cards , меѓу другите. Ако барате доверлив провајдер со силна репутација за сигурни начини на плаќање, Casino-X е вашиот врвен избор.

Deposits

Кога станува збор за опциите за депозит, Casino-X соработува со сите популарни платформи за плаќање преку Интернет. Постојат опции за депонирање на картички како MasterCard, Paysafe Card и Visa, до е-паричници како Skrill, PayPal, EcoPayz, Trustly, LiqPay, Neteller меѓу другите. Изненадувачки, играчите можат да депонираат и Биткоин, но банкарските трансфери не се дозволени.

Withdrawals

Повлекувањето на добивката е исто така лесно само затоа што има поставено лимит од 100.000 евра месечно. Достапните опции се само повлекување на е-паричник и повлекување картички. Предноста е што се многу брзи. Готовината на е-паричници е моментална или може да потрае неколку часа, додека повлекувањето на картичката може да потрае до 8 часа.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+165
+163
Затвори

Languages

Многу коцкари претпочитаат да играат со валутата на нивната родна земја и Casino-X го разбира тоа. Веб-програмерите се погрижија системот да ги поддржува сите главни валути во светот, така што играчите не мора да се борат со калкулаторите и платформите за размена. Casino-X нуди различни валути, од американски долар до евро меѓу другите валути.

ПортугалскиPT
+10
+8
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Casino-X . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Casino-X се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Лиценци

Security

Casino-X е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Основано во 2012 година, Casino-X е мобилно казино во сопственост и управувано од Darklace Ltd, популарно име во казино индустријата. Казиното е лиценцирано и регулирано во Курасао и има одлична репутација во обезбедувањето на најдобрите опции за онлајн коцкање за играчите ширум светот, иако има неколку ограничени земји.

Кратки факти

Година на основање: 2011

Account

Регистрирањето за сметка со Casino-X отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Casino-X и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Ова казино има доста лоши критики во врска со блокираните сметки на играчи. Сепак, поддршката за корисници е сигурна и лесно достапна на неколку платформи. Исто така, повеќето од поплаките се чини дека се адресирани од компанијата. Casino-X има поддршка за разговор во живо од 10 до 23 часот за инстант решавање проблеми. Други достапни опции вклучуваат меѓународна телефонска линија и поддршка за е-пошта.

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Casino-X за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Casino-X често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Casino-X обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Casino-X во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Casino-X е меѓу најдарежливите онлајн казина кога станува збор за бонусите и промоциите воопшто. За одбележување се лудите попусти на депозитите на првиот, вториот и третиот депозит кои изгледаат како измама, но се реални. Има и многу други попусти и промоции кои редовно се рекламираат на нивната веб-страница.

Live Casino

Live Casino

Casino-X е онлајн платформа за игри достапна и за веб и за мобилни корисници. Фактот дека тоа е казино за инстант игра се грижи играчите да започнат што е можно побрзо; не е потребно преземање софтвер. Казиното не е многу алчно за системските барања и нуди еден од најдобрите кориснички интерфејси.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher
Приклучете се на неделниот турнир во рулет во Казино-X и освојте исплата
2023-05-09

Приклучете се на неделниот турнир во рулет во Казино-X и освојте исплата

Казино-турнирите им даваат на играчите возбудливо искуство да се натпреваруваат едни против други за да го освојат најголемиот дел од наградниот фонд. Но, наоѓањето на идеалниот турнир за приклучување може да биде поголем предизвик за играчите на игри на маса, бидејќи повеќето настани се прилагодени за автомати. Така, по длабоко истражување, овој водич ќе ве запознае со неделен турнир во рулет на Casino-X и како функционира. Прочитајте до крај!